Skocz do zawartości

Nowe przepisy, zakaz wyprzedzania


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy nasze zestawy powyżej 3,5 t też obejmą tymi przepisami o zakazie wyprzedzania na autostradach i drogach szybkiego ruchu o dwóch pasach ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasze zestawy powyżej 3,5 t też obejmą tymi przepisami o zakazie wyprzedzania na autostradach i drogach szybkiego ruchu o dwóch pasach ruchu?
Ma dotyczyć pojazdów ciężarowych, czyli podobny zakaz jak wynika ze znaku B-26. A nasze zestawy, nawet pow. 3.5t nie podlegają pod ten znak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 16:44, jacek00 napisał(a):

Ma dotyczyć pojazdów ciężarowych, czyli podobny zakaz jak wynika ze znaku B-26. A nasze zestawy, nawet pow. 3.5t nie podlegają pod ten znak.

Wstyd się przyznać, ale myślałem że nas dotyczy (znaczy tych co przekraczają 3,5 t). Co ze znakiem B-5? Bo jestem praktycznie pewny, że jak uczyłem się na E, to na mieście nauczyciel pokazywał mi miejsca, gdzie potrafią zaprowadzić na egzaminie i podpuścić żeby wjechać pod zakaz B-5. No a jak czytam definicję, to też nie do końca jasne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale myślałem że nas dotyczy (znaczy tych co przekraczają 3,5 t). Co ze znakiem B-5? Bo jestem praktycznie pewny, że jak uczyłem się na E, to na mieście nauczyciel pokazywał mi miejsca, gdzie potrafią zaprowadzić na egzaminie i podpuścić żeby wjechać pod zakaz B-5. No a jak czytam definicję, to też nie do końca jasne jest.
Też nas nie dotyczy. B-5 dotyczy tylko takich pojazdów:
1) samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t;
2) ciągników samochodowych;
3) pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t;
4) ciągników rolniczych;
5) pojazdów wolnobieżnych.

Nie ma tutaj zestawów pow. 3.5t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest dopiero w planach. Więc jest możliwość dopisania kilku poprawek czytaj głupot.

Podobno mają być darmowe autostrady i eS-ki  tiaa za darmo.

A wystarczy dopisać np. dla samochodów elektrycznych !! Będą darmowe będą ,obiecali ? zrealizowali . Albo wprowadzą podatek drogowy albo inny i zapłacą wszyscy posiadacze samochodów a nie tylko ci co skorzystali  w danej chwili. 

Taka gadka bez konkretów.  Ten od słynnego zegarka też obiecywał ,że osobowe z przyczepą co przekraczają trzy i pół nie będą płacić.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Tomii napisał(a):

Według Waldka jest szansa że z przyczepami się załapiemy na zakaz. 

 

Złapiemy się na zakaz na drogach 3 pasmowych i szerszych. Wtedy poruszać się (i wyprzedzać) będziemy mogli tylko dwoma najbardziej skrajnymi (od prawej strony) pasami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 09:22, Maras napisał(a):

Podobno mają być darmowe autostrady i eS-ki  tiaa za darmo.

brzmi jak kolejna podwyżka podatków. A owieczki łykają to jak pelikany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Złapiemy się na zakaz na drogach 3 pasmowych i szerszych. Wtedy poruszać się (i wyprzedzać) będziemy mogli tylko dwoma najbardziej skrajnymi (od prawej strony) pasami :) 

Dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

brzmi jak kolejna podwyżka podatków. A owieczki łykają to jak pelikany

Podobnie odbieram też te obietnice preferencyjnych kredytów na mieszkania dla osób w wieku do 45 lat. Na pierwsze ...

Najpierw dadzą garstce osób tanie kredyty  a potem odbiorą od wszystkich w podatku katastralnym ...  no bo jak inaczej ? 

I dla czego tylko dla osób do 45 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety, pierwszą próbą było postawienie w wielu miejscach znaków zakazu obow. ciężarówki, i się nie sprawdziło (totalnie o l e w a n e). Więc jak nie kijem, to pałką. Osobowych, choćby w zestawie ponad 3,5t, i ponad 7m długości, w zasadzie ledwie będzie to dotyczyło. Ograniczenie tylko na drogach o trzech lub więcej pasach ruchu, tzn. zakaz zajmowana skrajnych lewych pasów i wyprzedzania tymi pasami (nakaz korzystania z max dwóch pasów dla daneg kierunku licząc od prawej, i w strefie węzła - poruszanie się prawym z dwóch pasów prowadzących ruch w danym kierunku). W zasadzie ograniczenia tu żadnego nie ma. Ile jest dróg trójpasmowych gzie z cepą wyprzedzałoby się lewym skrajnym, na węzłach też zwykle jeździ się prawym. 

Natomiast trochę przegięcie z 7 m dla zespołu pojazdów, bo w zasadzie poza hatchbakiem pokroju golfa, tudziez przyczepki typu N250, obejmie to wszystkie zestawy z jakąkolwiek przyczepą. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 08:31, Tomii napisał(a):

jak uczyłem się na E, to na mieście nauczyciel pokazywał mi miejsca, gdzie potrafią zaprowadzić na egzaminie i podpuścić żeby wjechać pod zakaz B-5

Mnie na egzaminie tak zaprowadził i przyznam, że zdębiałem.

Stanąłem, spojrzałem na znak, na egzaminatora,  a on zapytał:

"Czy nasz pojazd ma więcej jaj 3,5t?"

Odpowiedziałem przecząco i ruszyłem, zrobił mi tylko krótkie przypomnienie, co znak oznacza.

A wracając do wątku,

Co wy chcecie wyprzedzać jadąc 80 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.