Skocz do zawartości

Sycylia i Sardynia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od dłuższego czasu zbieram się do bardziej aktywnego uczestnictwa w życiu forum, ale zawsze coś.... Tym razem postanowiłem otworzyć nowy temat który będzie relacją z naszej planowanej wyprawy na dwie wyspy Sycylie i Sardynię. Wyjazd w kwietniu - powrót.... się zobaczy ale planujemy na każda wyspę co najmniej miesiąc.

A że jesteśmy na etapie planów i nie ma czym sie dzielić z tej wyprawy proszę o wszelkie rady i porady osób które znają te tereny a najlepiej jak mają doświadczenie z wyprawy na dwie wyspy. 

Plany są dość luźne - wyruszamy około 20 kwietnia i niespiesznie kierujemy się w stronę Sycyli tak aby z początkiem maja dostać się na samą wyspę tam planujemy spędzić około miesiąca i potem przeskok na Sardynię.

Na ta chwile zbieramy wszelkie informacje dotyczące miejsc ciekawych a nie koniecznie przewodnikowych, dzikich miejscówek, potraw godny skosztowania......

ps. obiecuje dzielić się doświadczeniami z tej podróży (może kiedyś uda mi się przenieść nasze doświadczenia związane z Grecją, Rumienią, Hiszpanią i Portugalią) 

ps 2. - nie wiem czy mogę ale kilka informacji o naszych wycieczkach można znaleźć na naszym profilu facebooka Kamperemwnieznane. 

Pozdrawiam

Edytowane przez przemch73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich. My mamy w planach Sycylię, jedziemy przyczepą pod koniec kwietnia. Zastanawiamy się nad promem ale postanowiliśmy nic nie rezerwować i zdecydujemy po drodze. My będziemy korzystać z campingów i karty Acsi. Na razie wyszukałam najważniejsze atrakcje na Sycylii i rozglądam się dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monia S napisał(a):

Witam wszystkich. My mamy w planach Sycylię, jedziemy przyczepą pod koniec kwietnia. Zastanawiamy się nad promem ale postanowiliśmy nic nie rezerwować i zdecydujemy po drodze. My będziemy korzystać z campingów i karty Acsi. Na razie wyszukałam najważniejsze atrakcje na Sycylii i rozglądam się dalej. 

Więc chyba na to wygląda, że będziemy w tym samym terminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. My uwielbiamy Italię, byliśmy już kilkanaście razy. Teraz planujemy po drodze zatrzymać się jeszcze w Kalabrii, Sorrento i trochę pozwiedzać. Oprócz tego jeszcze kilka przystanków po drodze bo kilometrów sporo. Mamy trochę mniej czasu niż Wy, bo tylko półtora miesiąca i nie możemy się już doczekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Monia S napisał(a):

Bardzo możliwe. My uwielbiamy Italię, byliśmy już kilkanaście razy. Teraz planujemy po drodze zatrzymać się jeszcze w Kalabrii, Sorrento i trochę pozwiedzać. Oprócz tego jeszcze kilka przystanków po drodze bo kilometrów sporo. Mamy trochę mniej czasu niż Wy, bo tylko półtora miesiąca i nie możemy się już doczekać.

 

My znamy Włochy jeszcze sprzed czasów kampeowych (z naciskiem na północne części)  :) My tez już nóżkami przebieramy - starujemy około 18 kwietnia - i dla odmiany też chcemy trochę powłóczyć się po Kalabrii i Apuli. :) My ruszamy z Koszalina i miło będzie gdzieś na trasie napić sie wspólna lampkę włoskiego wina :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od trzech lat przyczepą a wcześniej na campingach w domkach. Jeżeli nie byliście to polecamy po drodze jezioro Bolsena i okolice (Pitigliano, Orvieto, Bagnoregio, termy Viterbo) a jeżeli będziecie jechać wschodnią stroną Włoch to półwysep Gargano.. Apulie zwiedzaliśmy w zeszłym roku i jest przepiękna i na pewno tam wrócimy, polecamy okolice Gallipoli i przepiękne piaszczyste plaże, po drugiej stronie półwyspu Salentyńskiego są za to cudowne skaliste. Co do Sycylii to oprócz Palermo. Katani, Cefalu, Syrakuz, Etny planujemy jeszcze między innymi Noto, Raguse, Modice, Scili, wąwóz Alcartara, Castelmola, Agrigento, rezerwat Zingaro, Erice. My ruszamy z Bolszewa, też północ Polski. Miłego planowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super plany, polecam na Sycyli San Vito Lo Capo, odwiedziłęm tę miejscowość przy okazji rajdu ZLOMBOL '16

Są możliwości do biwakowania na dziko, jak i na kempingach.

Jeden jest w centrum miejscowości La Pineta, i na którym ja byłem El Bahira ten znajduje się przed wjazdem do samej miejscowości 

Trzymam Kciuki !

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 10:18, 11thebest napisał(a):

super plany, polecam na Sycyli San Vito Lo Capo, odwiedziłęm tę miejscowość przy okazji rajdu ZLOMBOL '16

Są możliwości do biwakowania na dziko, jak i na kempingach.

Jeden jest w centrum miejscowości La Pineta, i na którym ja byłem El Bahira ten znajduje się przed wjazdem do samej miejscowości 

Trzymam Kciuki !

 

Dzięki za polecenie. Mamy zaznaczone w naszych planach to miejsce i wybrane dwa campingi: El Bahira i La Pineta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 09:08, Monia S napisał(a):

Dzięki za polecenie. Mamy zaznaczone w naszych planach to miejsce i wybrane dwa campingi: El Bahira i La Pineta. 

Dobry wybór!

Na EL Bahire, trzeba z zjechać przed miasteczkiem i dojazd ok. 2km i właśnie tam jest sporo miejsc 'na dziko'

Problem EL Bahiry, jest taki że już na samym kempingu, plaża nie napawa optymizmem. Duże kamienie (nawet ostre), skałeczki. Najlepiej same plażowanie gdzieś na tym odcinku drogi dojazdowej....

La Pinieta, jest bardziej w 'centrum' bliżej cywilizacji.... tam na 'dziko' raczej ciężko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oficcjalnie niby jest zakaz, ale jeśli nie robisz wiochy na maksa, (np. parkowanie/spanie w miejsach gdzie jest postawiony znak zakazu wjazdu/parkowania kamperów - są tam często takie, niektóre z podanymi godzinami zwykle w nocy, inne permanentnie) to nie zdażyło mi sie żeby się czepiali). No ale wiadomo - skoro jest zakaz, zawsze mozna trafić na jakiegoś typa, co go wyegzekwuje. Pewnie też stara zasada: im bliżej atrakcji przyciągających większa liczbę turystów - tym większe ryzyko problemów, im większa prowincja, tym większy luz)

My przy takich 'atrakcjach masowego rażenia' to jedziemy na kempingi, a w miejsach daleko od cywilizacji to dzikusy bez problemów, oczywiście w miejscach gdzie nie ma wyraźnych dodatkowych zakazów

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

oficcjalnie niby jest zakaz, ale jeśli nie robisz wiochy na maksa, (np. parkowanie/spanie w miejsach gdzie jest postawiony znak zakazu wjazdu/parkowania kamperów - są tam często takie, niektóre z podanymi godzinami zwykle w nocy, inne permanentnie) to nie zdażyło mi sie żeby się czepiali). No ale wiadomo - skoro jest zakaz, zawsze mozna trafić na jakiegoś typa, co go wyegzekwuje. Pewnie też stara zasada: im bliżej atrakcji przyciągających większa liczbę turystów - tym większe ryzyko problemów, im większa prowincja, tym większy luz)

My przy takich 'atrakcjach masowego rażenia' to jedziemy na kempingi, a w miejsach daleko od cywilizacji to dzikusy bez problemów, oczywiście w miejscach gdzie nie ma wyraźnych dodatkowych zakazów

No i właśnie o to mi chodziło :):) tez stosujemy taka praktykę - tam gdzie jest miejsce bardzo turystyczne - wybieramy kemping - również z powodów bezpieczeństwa, a tam gdzie warunki są sprzyjające to wybieramy dziki postój. Polecamy (wielokrotnie testowana) karta ACSI poza sezonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.03.2023 o 11:00, przemch73 napisał(a):

No i właśnie o to mi chodziło :):) tez stosujemy taka praktykę - tam gdzie jest miejsce bardzo turystyczne - wybieramy kemping - również z powodów bezpieczeństwa, a tam gdzie warunki są sprzyjające to wybieramy dziki postój. Polecamy (wielokrotnie testowana) karta ACSI poza sezonem

Sardynia przed sezonem jest bezproblemowa jeśli chodzi o spanie na dziko. Przerabiałem to camperem 2 razy - maj i czerwiec. Ogólnie świetna destynacja, piękna wyspa. Według mnie zdecydowanie lepiej zwiedza się ją kamperem niż przyczepą, ale wiadomo, że dobry plan to podstawa:)

Miejsc na dziko jest bardzo dużo. Problemem bywa czasami dojazd. Ja niejednokrotnie wjeżdżałem 6 metrowym kampervanem na styk, ale było warto. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy kamperem, dokonując małej zmiany i rezygnujemy z Sycyli - więc od razu Sardynia i tam pobędziemy co najmniej miesiąc 

2 minuty temu, ukasz6 napisał(a):

. Ogólnie świetna destynacja, piękna wyspa. Według mnie zdecydowanie lepiej zwiedza się ją kamperem niż przyczepą

Dzięki za informację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.