Skocz do zawartości

Dookoła Wielkiej Brytanii w 5 tygodni 2022


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

camping 42 otmuchów, kiedyś na forum gdzieś wrzucałem fotki, tam generalnie wygląda jak po wubuchu w czarnobylu, jakieś betony leżą z wystającymi prętami.. rzeź.. :)

 

3,8 w Google Maps to czego się spodziewałeś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

camping 42 otmuchów, kiedyś na forum gdzieś wrzucałem fotki, tam generalnie wygląda jak po wubuchu w czarnobylu, jakieś betony leżą z wystającymi prętami.. rzeź.. :)

 

Ok. Odpuściłem kilka lat temu i kemping i jezioro.... czyli miałem rację.  Uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.jpg

OK juz ogarniam .

To jest normalna publiczna droga między miejscowościami 

Nie wiedziałem że można bezpośrednio wstawiać z kompa . 

Jutro wstawie wiećej i opiszę 

Edytowane przez Afrykaner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 15:42, Afrykaner napisał(a):

Ponieważ z nami pojechała nasza suczka . A jedyny prom do Anglii w którym można zabrać psa do kabiny a nie w klatce , to Stena Line który wypływa z portu pod Rotterdam do Harwich . 

A dlaczego nie Calaise - Dover lub Eurotunel? Psy zostają w smoim samochodzie na tych szybkich przeprawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RadekNet napisał(a):

A dlaczego nie Calaise - Dover lub Eurotunel? Psy zostają w smoim samochodzie na tych szybkich przeprawach. 

Tak psy , ale tylko psy . Mój by zwariował zamknięty sam w samochodzie przez 2 godziny . IMG_20220629_132944_5.thumb.jpg.a0083e74be712e6801ba7023ed9a7e95.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się ważna informacja .

Ważny jest termin w którym chcecie wybrać się do GB . Wakacje letnie w szkołach  zaczynają się od ostatniego tygodnia lipca do końca sierpnia. W tym czasie kempingi są o 50% droższe , Te najbardziej popularne to tylko wcześniejsze rezerwacje . Wszystkie ciekawe miejsca są oblegane . Brak miejsc na parkingach itd. My załapaliśmy się na ten ostatni tydzień lipca . Koszmar .Bilety na prom poszły o 100% do góry . Z tego co się zorientowałem to najlepszy termin na podróż do Szkocji to wiosna. Jest o wiele więcej słońca. I przede wszystkim nie ma krwiożerczych muszek . My mieliśmy tą nieprzyjemności się z nimi zapoznać . Polecam zainstalować apke z mapą w którym miejscu danego dnia  jest ich najwięcej . Doraźnie działają znicze na komary . 

 

 

 

11 minut temu, Piotrek napisał(a):

W Eurotunnelu psy i ludzie zostają w samochodzie. Ale jest zwykle droższy od promu, solo płacę średnio £140 w jedną stronę poza sezonem.

Brałem pod uwagę ten tunel . Problem był taki że w tym czasie do Francji wypuszczali tylko ludzi po testach na covid . Jak lecisz samolotem to ok ,ale po 3 dniach do granicy z Francją to test można sobie wsadzić ... między książki :lol:. A zrobienie testów gdzieś w Belgi to i dodatkowo kasa i czas . Poza tym bardzo lubię pływać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 21:41, Misio napisał(a):

Widzę że ostatnio mogę poczytać o wyprawach które są na liście moich marzeń...

Misio 

Chciałbym skomentować twoją opinię na moim filmie .

Stwierdziłeś że brakuje troszeczkę narracji ....

Tak to jest prawda . Chciałem zatrudnić Krystynę Czubówną ....

Zaproponowałem 100% zysków z oglądania  z mojego filmu .

Ale zwietrzyła podstęp że nie jestem znanym youtuberem .

I jestem tylko zwykłym podróżnikiem :niewiem:  i nie zarabiam na wstawionych filmach. 

Oki ... To tylko żart 

Ale  tak na poważnie to prawie wszystkie kadry w moim filmie są  na moim profilu w  Google map . Jest tez w opisie filmu . 

Serdecznie pozdrawiam 

U nas na Pomorzu dzisiejszej nocy był armageddon. 

Brak prądu i internetu . 

Postaram się jutro coś więcej napisać :hej:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 21:41, Misio napisał(a):

Widzę że ostatnio mogę poczytać o wyprawach które są na liście moich marzeń...

Nie tylko Ty :D

 

@Afrykaner, super ujęcia z drona :ok: Czekamy na więcej ;) 

 

Jak z temperaturą wody (jeziora, morze, wodospad) do kąpania? Tylko dla morsów?

Nie myśleliście by zahaczyć Irlandię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuster 

Temperatura wody to tak trochę jak w Bałtyku . Jeziora trochę  lepiej...

Tak ogólnie to temperatury bardzo dziwne jednego dnia jesteśmy w krótkich spodenkach , a następnego  owinięci polarami .  Zresztą widać po plażach . Prawdziwy raj dla Januszy  od parawaningu . 

Chciałbym powiedzieć że nie widziałem na drogach GB. ani jednego samochodu z przyczepą kempingową  . w tym kraju podróżowanie z przyczepą jest nie możliwe . Większość zwykłych dróg trzeciej klasy to szerokość na jeden samochód . mijanki są czasami co 1 km . Sam cofałem się około 30 razy .Czasami ponad 500m krętą drogą , gdzie były  z dwóch stron krzewy które drapią  samochód . Koszmar. 

ale może pokażę wam  jeszcze parę miejsc  miejsc ciekawych do zobaczenia 

Zamek Balmoral . Letnia siedziba rodziny królewskiej . był jednym z naszych celów . Byliśmy na parę dni przed zamknięciem dla zwiedzających . A trzy tygodnie później właśnie tutaj umarła Królowa .  Parę fotek

 

P7190361.JPG

P7190364.JPG

P7190365.JPG

P7190368.JPG

P7190376.JPG

P7190379.JPG

Edytowane przez Afrykaner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.