Skocz do zawartości

Dookoła Wielkiej Brytanii w 5 tygodni 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.:)
Chciałabym podzielić się swoimi wrażeniami z podróży dookoła 
Wielkiej Brytanii . Już od dawna miałem chrapkę na GB ,ale dopiero w 2022 r. Udało się nam zrealizować tą podróż . Ponieważ z nami pojechała nasza suczka . A jedyny prom do Anglii w którym można zabrać psa do kabiny a nie w klatce , to Stena Line który wypływa z portu pod Rotterdam do Harwich . 
Cała podróż trwała 5 tygodni . Pierwszy tydzień pojechaliśmy razem z Córką  i jej partnerem do Walii  . Nocowaliśmy na campach . Kiedy po tygodniu Córka musiała wracać do pracy , ruszyliśmy na Szkocję i całą resztę podróży spaliśmy na dziko . :biwak:
Plan był prosty ... Zobaczyć jak najwięcej , wydać jak najmniej.
Z tym drugim punktem to był duży problem .
To może właśnie zacznę od kosztów .
Najwięcej wydaliśmy na paliwo .
Zrobiliśmy 5.500km. koszt 4.500,- zł :wacko:
Następnie bilet na prom w dwie strony to 2.500,- zł 
( W lipcu  taki sam bilet kosztował około 5.000,- zł ) 
Campingi 7 nocy  to około 1.000,- zł
Zakupy , dodatkowe jedzenie około 1.000,-
Płatne parkingi i Zamki około  1.000,- zł
Czyli razem można liczyć koszty to około 10.000,- zł  :blink:
Tanio nie było .....
Ale ponieważ przez 4 tygodnie spaliśmy na dziko  A jedna noc dwie osoby na Wyspach to koszt średnio 150,- x 30 dni =4.500,- zł . Tyle zaoszczędziliśmy   :lol:
Wstawiłem filmik z drona . Ważna informacja na drony powyżej 250g musisz zrobić szkolenie 10 funtów . 
Na filmie chyba z 10 miejsc gdzie nocowaliśmy na dziko . Polecam oglądanie na dużym ekranie 
Jeżeli spodobał się wam film to dajcie  :ok: będzie mi miło.

Zobacz moje publikacje w Mapach Google
Lokalny przewodnik poziomu 6
https://maps.app.goo.gl/?link=https://www.google.com/maps/contrib/102155886375709678427?utm_source%3Dmstt_0&apn=com.google.android.apps.maps&amv=1028000000&ibi=com.google.Maps&ius=comgooglemapsurl&isi=585027354

 

Jak znajdę chwilę czasu to wstawię trochę zdjęć . 
Oraz opiszę wam co mi się podoba w GB a co nie .

Jeżeli są pytania to piszcie 
Postaram się na wszystkie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Afrykaner napisał(a):

Czyli razem można liczyć koszty to około 10.000,- zł  :blink:
Tanio nie było ....

.... za 5 tyg. na urlopie .... mówię, że to tanio było .....

..... człek mieszkający nad morzem TOM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Afrykaner napisał(a):

Chciałabym podzielić się swoimi wrażeniami z podróży dookoła 
Wielkiej Brytanii

Widzę że ostatnio mogę poczytać o wyprawach które są na liście moich marzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TomekKnaus napisał(a):

.... za 5 tyg. na urlopie .... mówię, że to tanio było .....

..... człek mieszkający nad morzem TOM 

Przy takich wyprawach koszty rosną na samym początku, mam teraz przykład z 2 tygodniowego wyjazdu do Włoch, Gdybym został tam 3tyg koszty by za dużo nie wzrosły a były by wręcz mniejsze rozkładając się na 3 tyg a nie 2. Większość kasy zajada paliwo i zakupy i zwiedzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytełm oststnio, że w PL nad międzynarodowym szambem ceny kampingów dochodzą już do 200zł/2 osoby i kamper z prądem.. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, to 5 tygodni nad  wychodzi ~7000zł sam kemping..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa otuchy  :)

Ale dla mnie 10 tysięcy . To najwyższy budżet który wydałem na podróże . (  z wyjątkiem Australii )  Przed pandemią z moją KochAnką ( oczywiście pseudonim Kochana Anka moja żonka od wielu lat :serce:) . Pojechaliśmy motocyklem dookoła Europy z głównym celem Do Santiago de Compostela . 5 tygodni Ponad 10 tysięcy kilometrów . Spanie tylko w :biwak:  Budżet to około 8 tys zł . Ale w 2018 byliśmy w Norwegii 4 tygodnie . Kamperkiem i wydaliśmy 3 tys zł. Razem z promem do Szwecji w dwie strony B). Spanie tylko na dziko . 

Chciałbym dodać że uwielbiam gotować . Zwłaszcza eksperymentować z wekowaniem różnych mięs . W domu nie zaglądam do garnków . To królestwo mojej Ani . Ale na wyjazdach to ja zajmuję się gotowaniem . Z moim zapleczem różnych mięsnych słoików :hehe: . A moja żonka może mówić że ma wakacje  All inclusive :lol:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o licytowanie, tylko o pewne zjawisko ostatnich lat: w PL kamperowanie zaczyna być droższe niż w bogatych (i postrzeganych jako drogie) krajach zachodnich, zaczyna być tak, że jest taniej pojechać do Niemiec, Włoch czy Hiszpanii, a być może już nawet w GB jest taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Voku napisał(a):

Przy takich wyprawach koszty rosną na samym początku, mam teraz przykład z 2 tygodniowego wyjazdu do Włoch, Gdybym został tam 3tyg koszty by za dużo nie wzrosły a były by wręcz mniejsze rozkładając się na 3 tyg a nie 2. Większość kasy zajada paliwo i zakupy i zwiedzanie. 

Faktem jest, że koszt przemieszczenia się był zawsze pozycją nr 1 w wyjazdach pod względem kosztów. Przy aktualnych cenach energii jest to pozycja nr 1 z wykrzyknikiem.

 

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

czytełm oststnio, że w PL nad międzynarodowym szambem ceny kampingów dochodzą już do 200zł/2 osoby i kamper z prądem.. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, to 5 tygodni nad  wychodzi ~7000zł sam kemping..

..... przykład szaleństwa cenowego https://campingbialydom.com/cennik/ (2+2 ok 350 zł za dobę :-) cena w sezonie).

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii na wszystkich campingach płaciłem za osobę . Często to było 15 funtów x 2 . Nie było znaczenia czy przyjechałeś rowerem , kamperem czy motocyklem . Ewentualnie doplata była za prąd ,ale ja mam swój :rolleyes: . W Polsce nie zatrzymuje się na campingach . W Czechach jest tak jak w Polsce . Wszystko jest doliczanie . Piesek czy nawet motocykl na rampie :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są takie campy, gdzie trzeba robic doktorat z cennika, hehe 50 pozycji, z których trzeba wybrać klocuszki, które pasują do naszego zestawu i zsumować.. A i tak jakie by opcje nie wybierać (namiot vs auto vs camper vs przyczepa) to wychodzi i tak po dodaniu mniej więcej to samo. Nie wiem po cholerę sobie tak życie utrudniają.

3 minuty temu, Commander napisał(a):

Żeby z cenami szła jeszcze dobra jakość

Dokłądnie, dobrze, że to poruszyłeś - to jest największy problem na polskich campach. Ceny 2x takie jak w Szwajcari, jakość usług/sanitariatów jak u ruskich w koszarach..
Ale też czy to nie wina klienta, klient przecież widzi co jest, akceptuje i płaci.. A jeszcze dobe opinie w guglu wystawia.. 

Byliśmy jedna noc na takim campie na Dolnym Śląsku, super opinie w gugle, a sanitariaty takie, że moje panie się bały wejść do kibla. Ja zresztą też..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camping 42 otmuchów, kiedyś na forum gdzieś wrzucałem fotki, tam generalnie wygląda jak po wubuchu w czarnobylu, jakieś betony leżą z wystającymi prętami.. rzeź.. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.