Skocz do zawartości

Dookoła Wielkiej Brytanii w 5 tygodni 2022


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.03.2023 o 20:34, Łza Włóczynutka napisał(a):

cały czas marzy mi się, by objechać Anglię i Irlandię, ale obawiam się, że nawet 4 tygodnie to będzie za mało

Kornwalia 3 tygodnie bylo mi za malo (kto mowi ze poludnie odpuscic - bzdura - Kornwalia jest przepiekna).

Szkocja 4 tygodnie - nie wiem czy polowe tego kraju widzialem.

Zaznaczam - nie zaliczalem - tylko ogladalem.

O Irlandii nic Ci nie powiem, ale samej Anglii za 4 tygodnie nie zobaczysz. A jest co, to Ci gwarantuje. Jesli masz mozliwosc to na strefy sobie podziel. Jesli naprawde cos zobaczyc chcesz

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@portier, wiem, że 4 tyg to nic, tak samo można powiedzieć, że na Polskę 4 tyg to nic. Ale więcej nie ma a życia nie starczy, by wszystko zobaczyć :(

Tak więc glówne punkty/atrakcje i jazda dalej - nie ma innego wyjścia.

Oczywiście zawsze można pojechać drugi, trzeci raz, ale o tym będzie się myślało w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał(a):

@portier, wiem, że 4 tyg to nic, tak samo można powiedzieć, że na Polskę 4 tyg to nic. Ale więcej nie ma a życia nie starczy, by wszystko zobaczyć :(

Tak więc glówne punkty/atrakcje i jazda dalej - nie ma innego wyjścia.

Oczywiście zawsze można pojechać drugi, trzeci raz, ale o tym będzie się myślało w przyszłości ;)

 

Oczywiście że 4 tygodnie również na Polskę nie wystarczą. Ja niecałe 2 lata temu z biedą się w 4 tygodnie w Bieszczadach wyrobiłem. Nie zwykłem z wywieszonym jęzorem gnać od atrakcji do atrakcji, lubię z sąsiadem na parceli wieczorem browarka uskutecznić, z juniorem w chińczyka zagrać, jakiś mecz wieczorem zobaczyć. Ale nawet rezygnując z tego - w 4 tygodnie Anglii poprostu nie zobaczysz. Paliwa multum spalisz, ale wiele nie zobaczysz. Albo inaczej - dużo ominiesz. A Anglia naprawdę śliczna jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, portier napisał(a):

Paliwa multum spalisz,

Paliwo rzecz nabyta i konieczna do hobby ;)

9 godzin temu, portier napisał(a):

wiele nie zobaczysz. Albo inaczej - dużo ominiesz.

Będzie powód, by wrócić :)

9 godzin temu, portier napisał(a):

A Anglia naprawdę śliczna jest

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, portier napisał(a):

O Irlandii nic Ci nie powiem, ale samej Anglii za 4 tygodnie nie zobaczysz. A jest co, to Ci gwarantuje. Jesli masz mozliwosc to na strefy sobie podziel. Jesli naprawde cos zobaczyc chcesz

Na Irlandię życia braknie ;) Wild Atlantic Way (https://www.thewildatlanticway.com/route/) ma 2600km i niezliczoną ilość miejsc (również nieoficjalnych, które "należy" odkryć samemu), gdzie warto się zatrzymać i pospacerować. W promieniu 50km od mojego domu jest takich oficjalnych puntow ok. 20. Byle trafić na sensowną pogodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RadekNet napisał(a):

Na Irlandię życia braknie ;) Wild Atlantic Way (https://www.thewildatlanticway.com/route/) ma 2600km i niezliczoną ilość miejsc (również nieoficjalnych, które "należy" odkryć samemu), gdzie warto się zatrzymać i pospacerować. W promieniu 50km od mojego domu jest takich oficjalnych puntow ok. 20. Byle trafić na sensowną pogodę...

Nawet nie sprobije udawac ze Ci nie zazdroszcze :) Wierze ze czasu potrzeba - jak juz tez wczesniej pisalem. Mialem to szczesci 2 x w GB byc i powiem szczerze, ze akurat na pogode nie bylo co narzekac. zreszta na nic (pomijajac 2 odrebne krany na zimna i ciepla wode ;) ). No dobra, w Kornwalii wszechobecny wiatr (w Szkocji czesciowo tez) - ale ja w kazdej chwili chetnie znowu. I kiedys Irlandia (kiedys Dublin i Belfast ciezarowka, ale to nie to) - zeby tylko zycia starczyc chcialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

O każdym kraju można to samo powiedzieć, nawet o jakichś małych, więc znowu nie lamentucie. Ważne, żeby odpocząć od codzienności, a nie żeby zwiedzić wszystko.

To wlasnie miaem na mysli. Ale jak w ciagu 4 tygodni Irlandie i Anglie zobaczyc chcesz - to raczej nie odpoczniesz. Taka Kornwalia jest najblizej - i jest przeurocza. Zrobisz jak zechcesz - ale ja polecalbym jej urlop poswiecic - wtedy przekonasz sie ze warto bylo. I ze czas jak zwariowany leci. Szkocja tez urocza - ale to juz dosc spory dojazd a po drodze Whitby, Lasy Robin Hood'a - po drugiej stronie Liverpool, Walia - pokus jest duzo. A czasu malo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.