Skocz do zawartości

Grecja 2023


KubaL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lbuster napisał(a):

 potem ktoś świeży pojedzie zestawem z silnikiem od wiertarki na taką przełęcz :look:

Pojedzie, popiłuje na 2-ce i wjedzie :). Jak miałem poprzednie auto takie górki przejeżdżało się jadąc ok 30 i podziwiając widoki  - był na to czas. W życiu tylko raz na 1-ce pozajeżdżałem (objazd zrobili przez fajna przełęcz) i tu w początkowej fazie stresa miałem - a co będzie jak się zatrzymam :), ale po paruset metrach jak zobaczyłem że auto jest posłuszne już był relaks 2,5 obrotów i powoli na góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 5.03.2023 o 16:52, Voku napisał(a):

Nie wiem do końca jak wyglądają główne drogi od Wlory do Grecji , ale myślę że jak by się trzymać dalej od wybrzeża np. drogi SH4 to można by spokojnie przejechać. Nabrzeżem się też da, kwestia zestawu, jak oglądałeś vlogi to wiesz mniej więcej jak to wygląda, tam najgorsza jest przełęcz Logara.  

Piękna ta przełęcz. Trzeba zapisać na listę i dotrzeć tam jeszcze w tym życiu. 

https://maps.app.goo.gl/zbbpMKkPmWha1kiN6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można :D  Jeżdżą tam z przyczepami.
Mimo że jechałem tą przełęczą to jakoś dalej nie widzę tam swojego zestawu s-maxem i budą 1600kg :D Jak ktoś napisał byle nie stanąć :D  
Szkoda auta i za dużo stresu by było. 
Jak ktoś ma dobry holownik i ogarnia jazdę z góry to w drogę.

Apropo zjazdów z góry to tak to może wyglądać

W dniu 7.03.2023 o 07:49, maarec napisał(a):

Piękna ta przełęcz. Trzeba zapisać na listę i dotrzeć tam jeszcze w tym życiu. 

https://maps.app.goo.gl/zbbpMKkPmWha1kiN6

Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
39 minut temu, TadeuszG napisał(a):

Pod koniec kwietnia jadę do Grecji, chcę przenocować pod koniec Węgier przed wjazdem Serbii. Czy zna ktoś tani nocleg  niedaleko od autostrady?

Zależy czy na dziko czy kemping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TadeuszG napisał(a):

Jadę tylko autem, więc Hotel, którego nie zamkną, gdy się spóźnię.

My tu raczej z hoteli nie korzystamy. Osobiście szukał bym czegoś na bookingu chyba najlepiej w tej miejscowości: https://goo.gl/maps/Ey2z7ySBNZ8SsBsV9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.03.2023 o 09:25, Voku napisał(a):

Wszystko można :D  Jeżdżą tam z przyczepami.
Mimo że jechałem tą przełęczą to jakoś dalej nie widzę tam swojego zestawu s-maxem i budą 1600kg :D Jak ktoś napisał byle nie stanąć :D  
Szkoda auta i za dużo stresu by było. 
Jak ktoś ma dobry holownik i ogarnia jazdę z góry to w drogę.

 

Od strony Wlory podjeżdzałem w czerwcu 2021 i na pierwszych serpentynach zbiornik wyrównawczy eksplodował i był przymusowy postój. Silnik nie był od wiertarki bo to 3.0D M57 który wstawiają obecnie do Patroli - ponad 200KM i ponad 400Nm- holownik z napędem na 4 koła.  Błędy jakie popełniłem uświadomił mnie miejscowy mechanik/ autolaweciarz :

1.  Na takim podjeździe musisz wyłączyć klimatyzację bo musisz uchylić okno. Okno musisz mieć uchylone żeby słyszeć klakson jadącej z przeciwka np ciężarówki autobusu czy drugiego szalenca z przyczepą bo na wielu serpentynach te zestawy muszą zając całą drogę żeby się poskładać. Chłodnica z klimatyzacji oddaje ciepło i to utrudnia oddawanie ciepła chłodnicy silnika.

2. Trzeba piłować silnik na niskim biegu- wysokie obroty silnika = szybsze kręcenie pompy wody i wydajniejsze chłodzenie. To mnie zgubiło bo mocny silnik to jechałem spokojnie na 2200-2500 obrotów , a powinno się trzymać w takim dieselku na takim podjezdzie ponad 3.000.  Przy samym szczycie po wymianie zbiorniczka miejscami podjezdzałem na jedynce.

3. Na zjezdzie też w jednym miejscu musiałem na agrafce cofać pod górę bo mi zajechał z przeciwka na rej PL busem i dobiłem do krawężnika kołem w przyczepie- a mówili mi miejscowi trąb i zajmuj całą drogę... 

Dodam że holownik był sprawny, nigdy wcześniej ani później nie było problemów z układem chłodzenia- chłodnice czyste bez syfu brudu etc, wiskoza pompa wody sprawna. W dniu kiedy pokonywałem przełęcz panowała temperatura ok 40 stopni.

IMG_20210629_191220242_HDR.thumb.jpg.c0cd15f922305d4d040955557958b051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorobiłem sobie jeszcze wentylatory do chłodzenia intercoolera, co przydaje się w upałach przy wolnej jeździe, samochód ma więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, jackas napisał(a):

Hej. Robił ktoś Korfu kamperem lub przyczepą?

Byłem na Korfu solo. Przyczepę mieliśmy na campingu Drepanos Igoumentisa. Kamperem to jeszcze bym widział sens, ale z przyczepą większą niż teardrop to bym się nie ładował. Drogi często są wąskie i kręte. Tak poza tym samo Korfu super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.