Skocz do zawartości

Grecja 2023


KubaL

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Dariusz Czarnecki napisał(a):

Witam. Proszę o opinię kempingu Thalatta Kalamitsi Grecja . Czy warto tam spędzić jakiś czas z przyczepą.

 

Może być już nieaktualne bo byłem jakiś czas temu. Normalny kemping, trzymający Greckie dobre standardy. Jak byłem to było dużo Macedonczyków i Serbów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Voku napisał(a):

Może być już nieaktualne bo byłem jakiś czas temu. Normalny kemping, trzymający Greckie dobre standardy. Jak byłem to było dużo Macedonczyków i Serbów 

 

Witam Darku. Ten Twój film oglądałem parę lat temu. To duży kemping. Chyba nie można go porównać z Tritonem w Drepano czy Meltemi na Mani. To chyba całkiem inne klimaty , nie mówiąc już o wycieczkach na zwiedzanie oprócz Atos. W tym roku chcemy pojechać gdzieś bliżej i to w dwie załogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dariusz Czarnecki napisał(a):

Witam. Proszę o opinię kempingu Thalatta Kalamitsi Grecja . Czy warto tam spędzić jakiś czas z przyczepą.

 

W jakim okresie chcesz tam jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dariusz Czarnecki napisał(a):

Początkiem sierpnia

OK ale w tym terminie dobrze by było zarezerwować miejscówkę ( generalnie w okresie od 15.07 - 15.08 Grecy biorą masowo urlopy i jest tłoczno ) ; w ubiegłym roku jak byliśmy tam to na kempingach było b. dużo Bułgarów bo jak mówili mają taniej niż w BG nad morzem ; po tej stronie półwyspu jest jeszcze kilka kempingów i jest szansa na miejscówkę nawet z marszu ale na ,, patelni " co przy 40 stopniach w cieniu jest nie za bardzo komfortowe . :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camping Thalatta daje radę, chętnie tam kiedyś wrócę, ogółem ja w tej części Grecji do większości campingów się zraziłem, da się tam poznać klimat lat 80tych u nas.

Tutaj jest basen, bardzo fajna plaża, tłoczna w sezonie ale wiadomo jak to jest. Mieścina obok bardzo fajna - 5 knajpek i to już, ale za to dobre jedzenie i miła obsługa.

Dość dużo cienia, dość dużo gości z Bałkanów, mało z zachodu.

na całym tym półwyspie godnym polecenia był camping Katerina :) polecany na forum. Oczywiście jest to koniec świata, ale ja tego wtedy potrzebowałem i cały czas chodzi mi po głowie powrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś nie trybie albo koszt promu w Lipcu/Sierpniu na Krete z Athen dla kampera lub przyczepy i auta to rzad 800€-900€.. przecie to sie nie oplaca... drugi temat 70€ prom na Evie.. albo ja cos źle kalkuluje.. ktos był albo jest na miejscu i obada temat? Znajomi chca eksplorowac te rejony i wahaja sie czy Greckie rejony sie oplacaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na stronie aferry.com podaje cenę za kampera w Lipcu niecałe 2700pln, za auto+przyczepę 3600pln, sprawdź sobie na spokojnie a najlepiej to zadzwoń do jakiegoś pośrednika w Polsce i dowiedz się u źródła jakie są ceny, możesz dać tu znać. Podobno w sezonie promy kursują nawet 8 razy na dobę. Ja nie planuje nic wcześniej kupować a na pewno na miejscu będzie taniej. Nie będzie biletu teraz to będzie za kilka godzin na następny prom albo na następny dzień, w Atenach jest przecież spory kemping:)

Czy Grecja się opłaca?? To będą wakacje, wtedy trzeba wydać trochę kasy, tym bardziej z tym naszym karawaningiem jest teraz drożej bo sam koszt przejazdu do Grecji na południe i z powrotem + trochę na miejscu + koszt autostrad itp. to będzie z 7-8k.. a gdzie reszta zabawy? Jeżeli zdecydujemy sią na Włochy to będzie to samo, na Hiszpanię/Portugalię - to będzie jeszcze drożej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KubaL napisał(a):

Czy Grecja się opłaca?? To będą wakacje, wtedy trzeba wydać trochę kasy, tym bardziej z tym naszym karawaningiem jest teraz drożej bo sam koszt przejazdu do Grecji na południe i z powrotem + trochę na miejscu + koszt autostrad itp. to będzie z 7-8k.. a gdzie reszta zabawy?

Wiadomo dojazd do najtańszych nie należy z racji odległości, ale porównując koszty paliwa do ubiegłego roku to i tak jest znaczna różnica na naszą korzyść w cenach paliw (a nawet jak niektórzy opisują paliwo za granicą jest tańsze niż u nas). Niemniej nie ma co się za bardzo na tym skupiać tylko starać się realizować swoje cele marzenia a karawaning właśnie daje możliwość robienia wielu rzeczy na własnych zasadach i to jest według mnie najpiękniejsze w nim:).

5 godzin temu, KubaL napisał(a):

Jeżeli zdecydujemy sią na Włochy to będzie to samo, na Hiszpanię/Portugalię - to będzie jeszcze drożej:(

Jak to mówią tanio już było, ale też dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Wiadomo dojazd do najtańszych nie należy z racji odległości, ale porównując koszty paliwa do ubiegłego roku to i tak jest znaczna różnica na naszą korzyść w cenach paliw (a nawet jak niektórzy opisują paliwo za granicą jest tańsze niż u nas). Niemniej nie ma co się za bardzo na tym skupiać tylko starać się realizować swoje cele marzenia a karawaning właśnie daje możliwość robienia wielu rzeczy na własnych zasadach i to jest według mnie najpiękniejsze w nim:).

Jak to mówią tanio już było, ale też dramatu nie ma.

Czy ma ktoś informację o cenach autostrad w Grecji. Czy to poziom zeszłoroczny Czy podrożało jak w zeszłym roku o parę centów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I gdzie tu jechać, Turcja po trzęsieniu, Grecja podtopiona, Włochy północne podtopione a na południu ciapaci atakują a humorystycznie, w Chorwacji Euro atakuje :D

I jak tu żyć panie Naczelniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lbuster napisał(a):

I gdzie tu jechać, Turcja po trzęsieniu, Grecja podtopiona, Włochy północne podtopione a na południu ciapaci atakują a humorystycznie, w Chorwacji Euro atakuje :D

I jak tu żyć panie Naczelniku.

Do Ravenny nie widziałem żadnych powodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.