Skocz do zawartości

Grecja 2023


KubaL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, maarec napisał(a):

Paliwo nie zachęca na krótki wypad.

No dokładnie, paliwo, jedzenie, autostrady to tak 5tyś na dzień dobry, nie wyjeżdżając nawet jeszcze z PL  :D Na dwa tygodnie za duże się robią koszty. A myślałem o okolicach Salonik :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśleliście aby jechać przez Chorwację , Czarnogórę i Albanię ? Mam zarezerwowany w sierpniu Zaton, ale tak rozważam  Grecję z tą Kretą , kurde tylko czy 4 tygodnie to nie jest za mało na taką wyprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamWLKP napisał(a):

A myśleliście aby jechać przez Chorwację , Czarnogórę i Albanię ? Mam zarezerwowany w sierpniu Zaton, ale tak rozważam  Grecję z tą Kretą , kurde tylko czy 4 tygodnie to nie jest za mało na taką wyprawę ?

Ja tak jechałem w tamtym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Voku napisał(a):

Ja tak jechałem w tamtym roku. 

Masz gdzieś relację wrzuconą? 

Inni piszą ,że z dużą przyczepą Albania słabo wypada ?  Następna sprawa trasa się robi na 6000km czy te 4 tygodnie to nie jest zbyt krótko na taką wyprawę ile czasu Tobie zeszło na same przejazdy? 

U mnie 2 dzieci na pokładzie , które jednak trochę chcą pokorzystać z morza i plaż , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kamperem, bo powiedziałem sobie że do Albani przyczepą (duża) i smaxem nie pojadę. Ale nie mówię że się nie da kwestia mocnego auta. 
Albania nabrzeże do Vlory ma płaskie potem są górki 
Ja byłem 7 tygodni, i właśnie bardziej pod plaże,  4 tygodnie hmm pewnie się da bez jakiegoś zapuszczania się w Grecję, Kwestia jak podróżujecie czy trochę posiedzieć na miejscu i odpocząć, czy wakacje w aucie?
Co do relacji to masz niżej, to pierwszy vlog wyjazdowy na Bałkany kolejne są z Chorwacji, Czarnogóry, Albania, Grecji - Masz tam kempingi jakie odwiedziliśmy i inne miejscówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 20:14, AdamWLKP napisał(a):

rozważam  Grecję z tą Kretą , kurde tylko czy 4 tygodnie to nie jest za mało na taką wyprawę ?

Adam, jeżeli masz 4tyg przeznaczone na urlop to spokojnie zdążysz wypocząć. Jak wyjadę spod Warszawy w piątek po południu to przy dobrych wiatrach we wtorek będę się już meldował na kempingu na Krecie:D Możesz sobie wydłużyć podróż ze względu na dzieci np. o jeden dzień na jakiś kemping z basenami, to nadal ci zostanie około 3tyg samego wypoczynku na wyspie:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 21:56, Voku napisał(a):

Jechałem kamperem, bo powiedziałem sobie że do Albani przyczepą (duża) i smaxem nie pojadę. Ale nie mówię że się nie da kwestia mocnego auta. 
Albania nabrzeże do Vlory ma płaskie potem są górki 
Ja byłem 7 tygodni, i właśnie bardziej pod plaże,  4 tygodnie hmm pewnie się da bez jakiegoś zapuszczania się w Grecję, Kwestia jak podróżujecie czy trochę posiedzieć na miejscu i odpocząć, czy wakacje w aucie?
Co do relacji to masz niżej, to pierwszy vlog wyjazdowy na Bałkany kolejne są z Chorwacji, Czarnogóry, Albania, Grecji - Masz tam kempingi jakie odwiedziliśmy i inne miejscówki.

 

Oglądam, oglądam. Jestem na etapie wynajmu motorówki.  Cena super, ja ostatnio wynajmowałem na Lanternie  trochę większą 300km ,ale bez kabiny  i płaciłem za 300 Euro wynajem i paliwo około 200Euro , oczywiście wynajem tylko z patentem. Nie chcę całych wakacji spędzić w podróży, mam zarezerwowany Zaton od 8.08 ,bo fajny pod dzieciaki, ale dalej forma plażowania np 4-5 dni kemping a następnie dzień podróży. Zaton muszę odwiedzić , bo jest ogień tylko trochę słaby termin , bo wyjechać z PL mogę już 27 lipiec i w zasadzie do końca sierpnia czyli 5 tygodni, ale wtedy ta Chorwacja mi nie pasuje z terminem. Rozumiem ,że Albania jadąc od Vlory dużym zestawem trzeba jechać głównymi drogami ? Molochów na poziomie Włochy , Chorwacja też w Grecji na próżno szukać? 

W dniu 26.02.2023 o 22:31, KubaL napisał(a):

Adam, jeżeli masz 4tyg przeznaczone na urlop to spokojnie zdążysz wypocząć. Jak wyjadę spod Warszawy w piątek po południu to przy dobrych wiatrach we wtorek będę się już meldował na kempingu na Krecie:D Możesz sobie wydłużyć podróż ze względu na dzieci np. o jeden dzień na jakiś kemping z basenami, to nadal ci zostanie około 3tyg samego wypoczynku na wyspie:P 

Rozumiem, że już byłeś na Krecie? Którędy planujesz jechać? Prom z Aten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AdamWLKP napisał(a):

Rozumiem ,że Albania jadąc od Vlory dużym zestawem trzeba jechać głównymi drogami ? Molochów na poziomie Włochy , Chorwacja też w Grecji na próżno szukać? 

Nie wiem do końca jak wyglądają główne drogi od Wlory do Grecji , ale myślę że jak by się trzymać dalej od wybrzeża np. drogi SH4 to można by spokojnie przejechać. Nabrzeżem się też da, kwestia zestawu, jak oglądałeś vlogi to wiesz mniej więcej jak to wygląda, tam najgorsza jest przełęcz Logara.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamWLKP napisał(a):

Rozumiem, że już byłeś na Krecie? Którędy planujesz jechać? Prom z Aten?

Kierunek Węgry, Serbia i Macedonia, prom z Aten, to będzie pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 16:52, Voku napisał(a):

myślę że jak by się trzymać dalej od wybrzeża np. drogi SH4 to można by spokojnie przejechać

Dokładnie tak, trzymając się SH4 lecimy na Janinę - ta droga jest OK dla każdego zestawu.

image.thumb.png.bd8351f9ccebe128b11b1c08b5ae00a6.png

Gorzej z przebiciem się z SH4 na wybrzeże, tam już strome górki i ostre zakręty. Z tych, co ja przejechałem, to SH78 jest tragiczna, SH99 da się dojechać, choć jest to, co wcześniej napisałem.

Z północy najlepiej jechać do Wlory, ale potem czeka nas przełęcz Llogara, która jest dość obciążająca, i dla holownika, i dla przyczepy i dla kierowcy.

W sumie nie znam łatwej trasy na wybrzeże, jeszcze na taką nie trafiłem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 16:52, Voku napisał(a):

Nie wiem do końca jak wyglądają główne drogi od Wlory do Grecji , ale myślę że jak by się trzymać dalej od wybrzeża np. drogi SH4 to można by spokojnie przejechać. Nabrzeżem się też da, kwestia zestawu, jak oglądałeś vlogi to wiesz mniej więcej jak to wygląda, tam najgorsza jest przełęcz Logara.  

 

26 minut temu, lbuster napisał(a):

Dokładnie tak, trzymając się SH4 lecimy na Janinę - ta droga jest OK dla każde

Z północy najlepiej jechać do Wlory, ale potem czeka nas przełęcz Llogara, która jest dość obciążająca, i dla holownika, i dla przyczepy i dla kierowcy.

W sumie nie znam łatwej trasy na wybrzeże, jeszcze na taką nie trafiłem :( 

Co Wy tak się boicie przełęczy Logara ?  Normalna droga dobrej jakości.  Górki jak podjazd do Bukowiny - tylko dłuższe.  Opisałem to już na forum.  Byliśmy w dwa zestawy kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamH napisał(a):

Normalna droga dobrej jakości.

:ok: 

Tylko  w kierunku Wlory dość wąska i bardzo kręta.

1 minutę temu, AdamH napisał(a):

Górki jak podjazd do Bukowiny - tylko dłuższe.

I tu tkwi cały szkopuł. Silnik ma co robić, hamulce (w tym przyczepy) się grzeją, niektórym w kamperach przegrzewają ;)  Lepiej ją brać od południa, bo wtedy najtrudniejszy odcinek podjeżdżamy. Przypominam, w ciągu jakichś 30 minut podjeżdżamy/zjeżdżamy jeden kilometr nad poziomem morza ;) 

4 minuty temu, AdamH napisał(a):

Co Wy tak się boicie przełęczy Logara ?

Może nie boimy, ale według mnie jest to pewne wyzwanie i przeżycie - przynajmniej ja to tak odebrałem ;)  Do łatwych tras jej nie zaliczam ;) 

Wiem, że Ty masz dobry holownik, ja tam miałem FWD i 2.0D ze 150 koniami i lekko ponad 300 niutków i silnik przez jakieś 15 minut cały czas chodził prawie na max (przyczepa 1500 kg).

Też to opisałem - tutaj

48 minut temu, AdamH napisał(a):

Byliśmy w dwa zestawy kilka lat temu.

Widziałem jakimi trasami jeździliście, więc w porównaniu do nich, ta przełęcz to może być dla Was pikuś. Ale nie każdy jeździł takimi trasami i nie każdy ma takie holowniki ;) 

 

Adam, najprościej jak się da - spójrz na tematy w dziale "wyboru holownika" - to będzie chyba najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie, "czego się tak boicie..." ;) Tam dostajesz po łbie, jak radzisz ludziom silnik 2.0 lub większy, tutaj Ty mówisz, że przełęcz Llogara to pikuś i potem ktoś świeży pojedzie zestawem z silnikiem od wiertarki na taką przełęcz :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.