Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Igor napisał(a):

Co za debile to piszą!?!

Jestem w tym roku w Chorwacji już 3 raz. Obecnie na Lanternie za leżak płace 6,- eur, pomidory są po 4,5 eur, brzoskwinie po 6,-. Margherita w zależności od miejsca od 7,- do 9,- eur.

Nabiał - masło, sery - faktycznie zawsze był drogi.

A knajpę bez problemu znajdziesz taką, że rodzina 2+2 zje smaczny obiad za 55 - 60 eur…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, Zulos napisał(a):

Co za debile to piszą!?!

Jestem w tym roku w Chorwacji już 3 raz. Obecnie na Lanternie za leżak płace 6,- eur, pomidory są po 4,5 eur, brzoskwinie po 6,-. Margherita w zależności od miejsca od 7,- do 9,- eur.

Nabiał - masło, sery - faktycznie zawsze był drogi.

A knajpę bez problemu znajdziesz taką, że rodzina 2+2 zje smaczny obiad za 55 - 60 eur…

 

Czyli masło, mięso i wędliny czy coś jeszcze jest dużo droższe ?

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szukają sensacji. Tak samo jak z tymi śmiesznymi paragonami grozy. Jeśli mnie nie stać to nie kupuje , proste. Ale Janusz musi paragonem zabłysnąc. A dwa to w skali wyjazdu ile więcej wyjdzie, tanio już było i nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dodi napisał(a):

 

Czyli masło, mięso i wędliny czy coś jeszcze jest dużo droższe ?

W zasadzie to co piszesz, poza tym różnice nie warte wspominania, zwłaszcza w większych marketach (np Konzum Maxi) na obrzeżach miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zulos napisał(a):

Co za debile to piszą!?!

Jestem w tym roku w Chorwacji już 3 raz. Obecnie na Lanternie za leżak płace 6,- eur, pomidory są po 4,5 eur, brzoskwinie po 6,-. Margherita w zależności od miejsca od 7,- do 9,- eur.

Nabiał - masło, sery - faktycznie zawsze był drogi.

A knajpę bez problemu znajdziesz taką, że rodzina 2+2 zje smaczny obiad za 55 - 60 eur…

70 Eur za gruby obiad 2+2 z dwoma dzbankami wina po pół litra i dwoma piwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoce morza - talerz dla dwóch, kalmary z frytkami, nuggetsy , 3 piwa 2 cole - 80eur . Myślę że nie ma tragedii a i na następny obiad zabrany zapas. Choć przy jaskini piratów w limfiordźie mohito bezalkoholowe 8euro ale konkurencji brak :bzik:

IMG-20230628-WA0005.jpg

Edytowane przez Gajny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś na moto ze 150 po Jadrańskiej... Odwiedziłem Camp Dole, Boban (mega sympatyczna blondyna w recepcji) i parę okolicznych wiosek... Co do cen-paliwo często tańsze niżu nas.W zeszłym roku za Karlowaćko na plaży płaciłęm 10kun - dzisiaj w tym samym miejscu 1,19euro...Bardzo zdrożały lody - w zeszłym roku 10kun, teraz 2 euro, czyli +50%. Natomiast największym zaskoczeniem są dla mnie napoje - zawsze były tu drogie... A w tym roku za 2l CocaColi w sklepiku na plazy zapłaciłem 2 euro - a przed wyjazdem w najtańszym markecie - Dino - płaciłem po 8,99.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gajny napisał(a):

Owoce morza - talerz dla dwóch, kalmary z frytkami, nuggetsy , 3 piwa 2 cole - 80eur . Myślę że nie ma tragedii a i na następny obiad zabrany zapas. Choć przy jaskini piratów w limfiordźie mohito bezalkoholowe 8euro ale konkurencji brak :bzik:

IMG-20230628-WA0005.jpg

O ile widzę to legendarna Sirena…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wąski P napisał(a):

O ile widzę to legendarna Sirena…

Tak, nie znam okolicy kompletnie więc zaufaliśmy znajomym z kempingu - rozczarowania nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Stu napisał(a):

Zrobiłem dziś na moto ze 150 po Jadrańskiej... Odwiedziłem Camp Dole, Boban (mega sympatyczna blondyna w recepcji) i parę okolicznych wiosek... Co do cen-paliwo często tańsze niżu nas.W zeszłym roku za Karlowaćko na plaży płaciłęm 10kun - dzisiaj w tym samym miejscu 1,19euro...Bardzo zdrożały lody - w zeszłym roku 10kun, teraz 2 euro, czyli +50%. Natomiast największym zaskoczeniem są dla mnie napoje - zawsze były tu drogie... A w tym roku za 2l CocaColi w sklepiku na plazy zapłaciłem 2 euro - a przed wyjazdem w najtańszym markecie - Dino - płaciłem po 8,99.... 

Jak 10 kun? Chyba w markecie?

 20 kun od 5 lat prawie nie osiągalne. Po 25-30 norma od 2-3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał(a):

ak 10 kun? Chyba w markecie?

 20 kun od 5 lat prawie nie osiągalne. Po 25-30 norma od 2-3 lat

Normalna cena. Mam taki ulubiony bar na plaży, gdzie parkuję łódke.... Oczywiście w promieniu 100m są bary, gdzie można to samo piwo kupić za 3,5 euro (lub

Teraz, Stu napisał(a):

Normalna cena. Mam taki ulubiony bar na plaży, gdzie parkuję łódke.... Oczywiście w promieniu 100m są bary, gdzie można to samo piwo kupić za 3,5 euro (lub nawet 6 euro, jak w moim ulubionym TUI bistro - ale wszędzie jest to samo Karlovacko...Jak ktoś lubi być strzyżony jak baran, to Chorwacja czeka... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wracających z Istrii w sobotę polecam nie tracić czasu w korkach na trasie od autostrady przez granicę do Kopru, tylko opłotkami przejechać przez Portorož do Piranu. W Piranie można stanąć tu:

45.52297298584378, 13.577351171106857

za 1 EUR za godzinę, albo na Kamp, czy kamperpark Fiesa tuż obok i koniecznie przejść brzegiem morza do centrum.

Tu pierwszy raz jadłem Lignje na žaru, które za cenę 13,- EUR składały się tylko i wyłącznie z Lignji na žaru w ilości gigantycznej - zupełnie bez frytek, czy ziemniaków z blitvą...

Czas w korkach spędza się miło na zwiedzaniu i jedzeniu - czas chyba ten sam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś wpis, że nie opłaca się oszczędzać na winiecie na Słowację ponieważ przejazd od granicy Węgier do Zagrzebia wychodzi bardzo drogo. Mi się to nie zgadza. Według https://winiety-online.pl przejazd na trasie Letenje - KRK dla Kategorii II wychodzi 25,4 Euro, natomiast przejazd na trasie Gornij Macelj - KRK 26,4 Euro.

Ogóle porównanie opłat autostradowych dla zestawu powyżej 3,5 T (auto osobowe do 3,5T) wyszło mi tak:

  Zestaw pow. 3,5T Czechy/Austria Słowacja/Węgry
Czechy 30 dni 440 82,94 82,94  
Węgry 30 dni 8900 107,87   107,87
Słowacja 30 dni 34 153,00   153,00
Słowenia 30 dni 32 144,00 144,00  
Austria 2 x 10 dni 19,8 89,10 89,10  
Letenje - KRK   50,8 228,60   228,60
Gornij Macelj - KRK   52,8 237,60 237,60  
        553,64 489,468

 

 

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.