Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2023 o 10:57, Misio napisał(a):

A może do Twojego oriona można dokupić końcówkę BT

Być może się da, teraz chce naprawić to co mam. Założenie było takie, że nie będę musiał do ładowania zaglądać, ustawiać itp.

Dostałem odpowiedź od sprzedawcy victrona:

 "Dzień dobry czyli w skrócie nie działa. Proszę go odesłać na adres... sprawdzimy co jest z nim nie tak i rozpatrzymy reklamację." 

Za wiele już się nie dzieje przy aucie ale za to więcej jeździ ?

Pod wpływem filmów @Voku wymieniłem butle na GasBanka z lekkiej stali, tego który wymaga przekręceniu zaworu. To był chyba jeden z lepszych zakupów! 

IMG_20231025_120145.thumb.jpg.9bf9910858b3f90a1101665a71b9c21f.jpg

Na sufit łazienki wkleiłem polistyren wysoko udarowy hips. Cokolwiek to znaczy wygląda fajnie. Jest biały i się błyszczy! 

IMG_20231018_143208.thumb.jpg.cfd5fc4672b0040e9fdec6351b28ce56.jpg

Poza tym auto dostało kolejne zabezpieczenia ale o tym już nie będę pisał. 

Od ostatniego wpisu zaliczył trasę do Poznania, niestety nie na zlot. Służył jako nocleg u rodziny pod Poznaniem. Taki plus że byliśmy wożeni. 

W ostatni weekend zawiózł nas do Nowego Targu na turniej piłkarski synka. Pierwszy raz spaliśmy poza kempingiem czyli chyba można uznać ze był to dzikus? Pod stadionem ale dzikus? Przy okazji odwiedził Zakopane i Gorący Potok ale tylko na czas moczenia. Pogoda nie dopisywała, cały weekend lało ale i tak było warto. 

IMG_20231111_171049.thumb.jpg.7d029d32edfecd80412efde2a012575b.jpg

IMG_20231115_104329.thumb.jpg.64ecfb148ba8f455c4a16571d742f0cd.jpg

IMG_20231115_104242.thumb.jpg.30882072f2c8dff79276391a42e300e6.jpg

Piec zużył 5L gazu od piątku wieczorem do niedzieli ok południa. W tym czasie podgrzewana była też woda (boiler pierwszy raz był używany) i oczywiście kuchenka. Chodził bez nadmuchu a i tak udało się zagotować żonkę. Najcieplej jest z tyłu auta i przypadkiem udało się dojść do 28st. Piec był ustawiony na połowę skali, z przodu odczuwalnie chłodniej ale nie zimno. Spaliśmy bez dziecka więc nie przeszkadzało. Spalanie auta wg komputera 8,3-8,5L, tak samo z Poznania jak i teraz, jazda raczej normalna z max 110-120 km/h, poza dwupasmowymi tak jak inni. Komputer jednak oszukuje ok 0,6-0,9L więc faktyczne poniżej 10L. 

I to tyle. Postępów raczej większych już nie będzie ale jeśli coś się pojawi będę się dzielił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

a boki z czego masz zrobione

Wykładzina PCV. Wiem że może nie każdemu się to podoba ale my tak wolimy. Łazienka nie wygląda na całkowicie plastikową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac28 napisał(a):

Wykładzina PCV. Wiem że może nie każdemu się to podoba ale my tak wolimy.

Przecież kamperka nie zbudowałeś dla 'każdemu' tylko dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mac28 napisał(a):

Pod wpływem filmów @Voku wymieniłem butle na GasBanka z lekkiej stali, tego który wymaga przekręceniu zaworu. To był chyba jeden z lepszych zakupów! 

Też jestem zadowolony :ok:

Jeździć, jeździć i korzystać z nowego sprzętu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Czyli masz konstrukcję z drewna + sklejki

Ścianami jest sklejka 12mm bez stelaża a od strony ściany auta sklejka 4mm z listewkami pod nią. Od strony łóżka jest usztywniona półką na której leży stelaż materaca. 

IMG_20230307_120603.thumb.jpg.812cf5c2ce6a08b16f6a4202b68eed30.jpg

IMG_20230308_122401.thumb.jpg.0a18735edbe3b8a2534541f86cbc6c8d.jpg

IMG_20230929_173308.thumb.jpg.cf1d88a03cac228c9ea0bb7f0680aef6.jpg

IMG_20230930_155626.jpg

8 godzin temu, lbuster napisał(a):

Też jestem zadowolony

Z Twojego wątku też dużo wyniosłem, można powiedzieć że przeważył za wymiana. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 20:26, Simbus1 napisał(a):

Otwór w lusterkach ? Który :) ?

Ja w nowym Ducato od niemal roku walczę z szumem który słychać hmm.. z drzwi, szyby od strony kierowcy. Doklejałem uszczelki dookoła drzwi, zaklejałem taśmą wszystkie łączenia aby znaleźć miejsce szumu, jeździłem i testowałem. Szumi nadal. Założyłem owiewki na szyby, zacisnąłem bardziej tę ramkę w której pracuje szyba, obkleiłem grubą uszczelką szyby w drzwiach też dookoła..szumi nadal..mam już dość i brak pomysłu co dalej.

 

W dniu 19.06.2023 o 21:12, mac28 napisał(a):

Kierowcy podobno zaklejają otwór w obudowie lusterka, ten od mocowania w drzwiach do obudowy. Podobno zmniejsza się hałas i nie brudzi szyba boczna zimą/jesienią. Nie testowałem tego ale znalazłem kiedyś taką poradę, niestety nie pamiętam gdzie. 

i-lusterko-fiat-ducato-06-manual-krotkie-lewe-1306559070_edit_2242721569417673.jpg

mac28 w końcu wygrałem z szumami :) 

Byłem już bliski przegranej, walka trwała niemal 1,5 roku i w tym czasie nieźle kombinowałem. Bardzo mnie to denerwowało bo szum był dość mocny. 

Nie zakleiłem otworu w lusterku tak jak pisałeś, bo ja mam model na długim wysięgniku i musiałbym tam spory kawałek czegoś wkleić.

Jednak po Twoim wpisie zainteresowałem się bardziej okolicami lusterka właśnie..i bingo !

Zdemontowałem i po obejrzeniu tej pianki która przylega do drzwi zapaćkałem ją silikonem. Złożyłem..i problemu z szumem nie ma. Przetestowane na trasie około 400 km.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Simbus1 napisał(a):

zainteresowałem się bardziej okolicami lusterka

Zapisuję i też się przyjrzę.

U mnie pojawiła się trochę inna historia. Wjeżdżając do garażu tyłem zahaczyłem lusterkiem o drzwi i wygiąłem je w drugą stronę. Okazało się że pękła obudowa ale nie wymieniłem z braku czasu. W weekend jadąc w góry zaczęło coś bardzo gwizdać, myślałem że to uszczelka ale było to mocno denerwujące i przy otwartym oknie w czasie jazdy macałem wszystko co było w zasięgu ręki (za oknem oczywiście) i trafiłem! W miejscu mocowania lusterka do drzwi schodzą się dwie obudowy i między nimi zrobiła się większa szczelina. Przydziadowałem na szybko i zakleiłem izolacją. Zimą muszę wymienić i przyjrzeć się tej piance! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety ale kolejny victron tr dc/dc odesłany. Wystąpiła ta sama historia co z pierwszym, po podaniu napięcia ze stacyjki nie ładował akumulatora. Konieczne było rozłączenie aku heblem i ponowne załączenie. Możliwe, że to działo się przez lodówkę która jest wprowadzona w obwód przed heblem ale nie jestem tego pewien. Teraz wymieniłem na wersję Smart z myślą o Lifepo4 kiedy agm padnie.

Teraz moja prośba, czy instalacja jest poprawna bo już zaczynam mieć wątpliwości? 

IMG_20240130_001718.thumb.jpg.1f3b28ca267ca64515355bfbf37dde12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, nawet teraz tak mam w domu, tylko z ładowarką sieciową (victron blue smart), podpiętą do akumulatora, i do tego lodówka (właśnie testuję lodówkę do kamperka, od wczoraj, od 18.

smart oriona można przełączyć też w tryb "zasilacz" i wtedy nawet akumulatora nie trzeba, byle by nie przekraczać mocy znamionowej, Wtedy nie manipuluje napięciami, trybami ładowania, tylko podaje stałe ustawione napięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mac28 napisał(a):

Czy sytuacja kiedy victron jednocześnie ładuje akumulator i obsługuje lodówkę jest ok? 

Z takim przewodem od ładowarki jest trochę jak z rurą i płynącą w niej wodą. Jeśli Orion nie pracuje całość „wody” płynie z akumulatora hotelowego. Gdy Orion zacznie pracować to dołączasz nową rurę. W zależności jakie w niej będzie „ ciśnienie” na węźle rozpłynie się na lodówkę i akumulator hotelowy … 

Co do Twojego schematu Victron zaleca zgodnie z instytucją podłączenie Oriona pod alternator. U mnie w Fordzie przewód od alternatora jest zabezpieczony bezpiecznikiem 300A i Oriona podłączyłem właśnie pod zacisk tego bezpiecznika od strony akumulatora. Dałem tam dodatkowy automatyczny bezpiecznik 50 A unikając układu hebel - bezpiecznik :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.