Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

koło włóczywoza jest jeszcze sporo wolnego trawnika

 

37 minut temu, Misio napisał(a):

w mieście - też mam miejscówki

W takim razie to musi być prędzej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam dwa pytania, nie mogę znaleźć informacji w necie.

Czy po podłączeniu Smart Oriona pod akumulator auta i ustawieniu muszę podłączyć aku zabudowy? Chodzi mi o to że chciałbym wszystko zmontować ale drugi akumulator teraz "zimuje" poza autem. 

Drugie pytanie to czy podczas jazdy, kiedy Orion wykryje ładowanie z alternatora akumulator zabudowy musi być podłączony? Wolałbym nie eksperymentować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem, ale możesz, a nawet powinieneś dać bezpieczniki (midval będzie chyba optymalny rozmiarowo, albo automaty dc) po obu stronach oriona, więc możesz śmiało wszystko zmontować, ale na razie nie przykręcać bezpieczników w gniazda, (lub jeśli użyjesz automaty dc to trzymać je w pozycji rozwartej). Wtedy całość będzie zmontowana, ale odcięta od zasilania. Wstawisz aku to przykręcisz/włączysz bezpieczniki i będzie banglać

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

przykręcisz/włączysz bezpieczniki

W takim przypadku łatwiej będzie rozłączyć zworkę i wstawić tam przełącznik. Niby próg załączenia z tego co pamiętam jest ok 7V na ładowany akumulatorze więc raczej nie powinno się nic zadziać ale jeśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę się już pochwalić, po 26 miesiącach od zakupu auta, dwóch wymianach dowodów jest już ten właściwy. 

IMG_20240208_113648.thumb.jpg.2f6eeb94d2964670d7c8fd93f8887cd9.jpg

IMG_20240208_113700.thumb.jpg.f8c46f14265c85f68d36a7d9f6fed2a6.jpg

Wcześniej były zmiany ilości miejsc, zmiany przeznaczenia na osobowy, akcyza i teraz specjalny. To była chwila 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta rejestrowane w czasach gdy było wiele nieścisłości - niektóre przepisy mówiły np o pojeździe poniżej 3,5t i były czasem właśnie takie interpretacje - wiec lepiej było przy zakupie odpuścić te 10kg i się nie martwić że zaraz coś znowu się zmieni - np jak auta z kratą...raz były "legalne",później nie, potem znowu tak, a później znowu nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Co Wam tak po 10kg zjedli?

Sam nie wiem dlaczego. Pewnie tak jak pisał @Misio chodziło o jakąś interpretację przepisów.

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

przyczepą 7000

Wyobrażasz sobie swój silnik z takim obciążeniem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka malutkich zmian pojawiło się w ostatnim czasie. Teraz to już drobiazgi, można powiedzieć że za każdym razem kolejna wisienka?

Żoncia wymyśliła sobie kwiatuszki i trzeba było znaleźć na nie miejsce 

IMG_20240209_091154.thumb.jpg.83ab73528a2ac9b3240a50bea05cb80e.jpg

Doszło kilka wieszaków bo po ostatnim, chłodnym wyjeździe brakowało miejsca na kurtki. 

IMG_20240106_145955.thumb.jpg.6bea300c69ba9a606c206889beb28d4e.jpg

W końcu obudowałem część nad drzwiami. Wszyscy tam montują zegary, wskaźniki itp. Niestety ja jestem trochę gamoniowaty i często obijałem się głową także nic twardego nie mogło tam być poza tym każda zabudowa w tym miejscu ogranicza miejsce wewnątrz gdzie można prosto stanąć. Jest tam 9mm maty butylowej, trzy warstwy Alufoxa i pod samym materiałem cieńka wykładzina dywanowa żeby nie było za miękko. 

IMG_20240103_200014.thumb.jpg.7ceb3664e58476bcc496f809d4ea75bf.jpg

Doszła też wykładzina. Jest dużo, dużo cieplej przy niskich temperaturach. 

IMG_20240209_093518.thumb.jpg.afcb15a7c6f91141d21ec4860e3605bf.jpg

 

No i wracając do elektryki. Nie wiem gdzie wyczytałem ale ubzdurałem sobie że można jakimś ustawieniem zmniejszyć prąd Oriona z 18A do 10A. Prawdopodobnie telefon otworzył instrukcje jakiejś innej ładowarki. Także zmiany przewodów są konieczne już teraz bo mam 6mm2 na długości ok 4m więc spadek napięcia będzie wynosił ok. 0,4V a przy 16mm2 0,1V lub mniej. Przewody idą pod autem w peszlu i plan był zastąpić poprzednie nowymi ale jednak będzie ciężko. Są dużo grubsze i chyba lepszym wyjściem będzie poprowadzić nowy peszel a te stare zostawić, może się przydadzą. Trochę jestem niepocieszony że nie mogę zmniejszyć prądu ładowarki bo mam teraz AGM 84Ah i będzie ładowany maksymalnym prądem jakim powinien 0,2c a zalecany to 0,1c. No cóż, oby było dobrze bo inaczej czeka mnie za szybka zmiana akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac28 napisał(a):
9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

przyczepą 7000

Wyobrażasz sobie swój silnik z takim obciążeniem? ?

Bardziej by mnie przeraża zjazd z góry...

37 minut temu, mac28 napisał(a):

Teraz to już drobiazgi

Ale to najbardziej cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac28 napisał(a):

Kilka malutkich zmian pojawiło się w ostatnim czasie. Teraz to już drobiazgi, można powiedzieć że za każdym razem kolejna wisienka?

Żoncia wymyśliła sobie kwiatuszki i trzeba było znaleźć na nie miejsce 

IMG_20240209_091154.thumb.jpg.83ab73528a2ac9b3240a50bea05cb80e.jpg

Doszło kilka wieszaków bo po ostatnim, chłodnym wyjeździe brakowało miejsca na kurtki. 

IMG_20240106_145955.thumb.jpg.6bea300c69ba9a606c206889beb28d4e.jpg

W końcu obudowałem część nad drzwiami. Wszyscy tam montują zegary, wskaźniki itp. Niestety ja jestem trochę gamoniowaty i często obijałem się głową także nic twardego nie mogło tam być poza tym każda zabudowa w tym miejscu ogranicza miejsce wewnątrz gdzie można prosto stanąć. Jest tam 9mm maty butylowej, trzy warstwy Alufoxa i pod samym materiałem cieńka wykładzina dywanowa żeby nie było za miękko. 

IMG_20240103_200014.thumb.jpg.7ceb3664e58476bcc496f809d4ea75bf.jpg

Doszła też wykładzina. Jest dużo, dużo cieplej przy niskich temperaturach. 

IMG_20240209_093518.thumb.jpg.afcb15a7c6f91141d21ec4860e3605bf.jpg

 

No i wracając do elektryki. Nie wiem gdzie wyczytałem ale ubzdurałem sobie że można jakimś ustawieniem zmniejszyć prąd Oriona z 18A do 10A. Prawdopodobnie telefon otworzył instrukcje jakiejś innej ładowarki. Także zmiany przewodów są konieczne już teraz bo mam 6mm2 na długości ok 4m więc spadek napięcia będzie wynosił ok. 0,4V a przy 16mm2 0,1V lub mniej. Przewody idą pod autem w peszlu i plan był zastąpić poprzednie nowymi ale jednak będzie ciężko. Są dużo grubsze i chyba lepszym wyjściem będzie poprowadzić nowy peszel a te stare zostawić, może się przydadzą. Trochę jestem niepocieszony że nie mogę zmniejszyć prądu ładowarki bo mam teraz AGM 84Ah i będzie ładowany maksymalnym prądem jakim powinien 0,2c a zalecany to 0,1c. No cóż, oby było dobrze bo inaczej czeka mnie za szybka zmiana akumulatora. 

A byłeś już na wadze? To taki fajny prysznic w momencie na 5min przed wyjazdem …. Żona wymyśliła a Ty masz 300kg DMC przekroczone :) …polecam najpierw waga a później - „ kochanie wolisz kwiatek czy suszarkę do włosów?”

Zawsze wybierają suszarkę :) …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac28 napisał(a):

Nie wiem gdzie wyczytałem ale ubzdurałem sobie że można jakimś ustawieniem zmniejszyć prąd Oriona z 18A do 10A.

Nie ma w opcjach zaawansowanych?

Też byłem przekonany że da się to ustawić...

10 minut temu, rtwppk napisał(a):

kochanie wolisz kwiatek czy suszarkę do włosów?”

Zawsze wybierają suszarkę :) …. 

Ale najlepiej jak mamy zapas DMC i weźmiemy to i to - bo zadowolenia kochania jest najważniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Misio napisał(a):

Nie ma w opcjach zaawansowanych?

Też byłem przekonany że da się to ustawić...

Ale najlepiej jak mamy zapas DMC i weźmiemy to i to - bo zadowolenia kochania jest najważniejsze ?

To jest oczywiste :) mój wpis był bardziej życiowy niż techniczny :) … najważniejsze, że masz zapas to już połowa sukcesu. Temat ma się odmiennie w przypadku naszej zabudowy :( my lawirujemy w okolicy zera zapasu … jeśli coś chcemy zapakować ekstra trzeba z czegoś zrezygnować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.