Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może jestem jakiś inny i to ja mam jakieś wygórowane wizje dotyczące używanej przyczepy

 

nie jesteś inny :czerwona: jesteś normalny :hehe::krzykacz:

nie dajmy sobie wcisnąć byle g.... tylko dlatego, że ktoś nam wmawia "że hobby tak mają"

 

- mech na przyczepie czy to coś przeszkadza bo myśle że da rade to usunąć ( ale on był w wielu miejscach , każdej szczelince )

 

takie rzeczy widziałem w Niemczech na samochodach popowodziowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, to mogło by wskazywać, że przyczepka mogła być zalana. Elementy tapicerskie można wymienić, wnętrze odświerzyć, ale wymiana okuć, zawiasów i śrub to już sporo roboty. A może być i tak przyczepa przez cały czas od nowości stała przy plaży nad morzem (w Holandii to dość częsty widok) a po kilku latach została przyciągnięta do Polski. Ciekawe, czy właściciel potrafił coś sensownego powiedzieć o jej przeszłości?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga na temat zardzewiałych okuć. W sprzęcie wodnym, czyli wszelkiej maści łódkach, żaglówkach i motorówkach stosuje się okucia ze stali nierdzewnej. Jest to związane z wilgocią zawartą w powietrzu nad wodą. Łódka, która stoi cały sezon na wodzie, niekoniecznie słonej, jest mocno zawilgocona i elementy metalowe, gdyby były zrobione ze zwykłej stali, natychmiast by korodowały. Wcale nie trzeba zalewać łódki wodą ( czyli np. wywrócić ) żeby wilgoć atakowała wnętrze.

Myślę, że wystarczyło trzymać nawet w Koszalinie przyczepę stale zamkniętą i nie wysuszoną, żeby wilgoć zaatakowała wnętrze - widać to na okuciach w postaci rdzy, tego co jest pod tapetami niestety nie widać.

 

Jeszcze dodam, że w trakcie napraw lub ulepszeń Mojej Bamby stosuję wkręty ze stali nierdzewnej - różnica w kosztach przy niewielkiej ilości jest żadna, a wkręt taki zawsze da się wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie jeszcze adresik z NL

http://www.speurders.nl/overzicht/caravans-en-kamperen/

 

Jak juz sie wybiera ktos do NL to moze miejsce gdzie ja kupilem swoja przyczepke.... http://www.strating-caravans.nl/ - i oczywiscie polecam dzial Ocasions.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-właściciel na pytanie o cenę z 37000 zszedł od razu na 33000 więc niby za ten rocznik cena :czerwona:

 

 

Jeśli szukasz czegoś w tej cenie to ja wcale bym się nie zastanawiał nad wyjazdem do Holandii. Zrobiłem podobnie z samochodem nie mając na miejscu okazji od kogoś znajomego pojechałem do Niemiec. Jedziesz i kupujesz co chcesz albo starszy rocznik albo nowsze z lekkimi poprawkami. Jednak jest duża szansa że nic nie było kombinowane i „picowane”. Kupujesz i wiesz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy naszą przyczepkę u tego sprzedawcy:

Allegro: Eczki

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6525221

 

Firma pod Wrocławiem, kilkanaście przyczep na placu można śmialo oglądać wybierać, sprawdzać (wszystko zostało podłączone sprawdzone :jesc: )

Dwa razy w tygodniu mają dostawy.

Po pierwszej wizycie już wiedziałem, że u nich kupimy czekaliśmy tylko na odpowiedni model i w końcu trafił się Avondale Perle Custom :czerwona:

 

Dostaliśmy wszystkie dokumenty w tym fakture VAT na całą kwotę zakupu, przegląd, przetłumaczone dokumenty - i w ciągu jednego dnia przyczepka we Wrocławiu była już zarejestrowana.

 

Firmę prowadzi dwóch młodych chłopaków IMO naprawdę warto tam zajrzeć, a angielskie przyczepki w porównaniu do wersji europejskich które oglądalismy bardzo nam przypadły do gustu szczególnie cena/jakości i rocznika :hehe:

 

Choroba pt. karawaning dopadła nas po tegorocznych wakacjach w HR i okazało się że :krzykacz: to dla nas za mało, więc od przyszłego sezonu będzie zestawik :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :jesc:

w związku z zaistniałą sytuacją muszę się z wami pożegnać. Wczoraj w godzinach porannych stało się coś co myślę zmieni moje podejście do tego wątku.

pewnie zastanawiacie się co się stało , anoooooo

KUPILIŚMY LUKSUSOWĄ BUDĘ II

:krzykacz::czerwona::zlo::jesc::hehe::hehe::jesc::zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :jesc:

w związku z zaistniałą sytuacją muszę się z wami pożegnać. Wczoraj w godzinach porannych stało się coś co myślę zmieni moje podejście do tego wątku.

pewnie zastanawiacie się co się stało , anoooooo

KUPILIŚMY LUKSUSOWĄ BUDĘ II

:krzykacz::czerwona::jesc::hehe::hehe::zlo::jesc::zlo:

 

witaj

 

zapodawaj fotki nowego domku

 

pozdrawiam :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.