Skocz do zawartości

Camper Caravan Show 2022


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Wilk530 napisał:

Interesują mnie krzesła westfielda itp czy duży jest wybór?? Może ktoś podpowie czy warto cisnąć 200km żeby porównać (kilka modeli ???)

Krzeseł specjalnie nie oglądałem ale stoisko ACK jaki i sklep od Szerokiej Drogi i GoMarket były moim zdaniem nie mniejsze niż rok temu. Krzeseł (nie wiem czy na pewno Westfielda, bo może to Bergery były) było sporo.
Warto uśmiechnąć się i  zagadać o jakiś rabat targowy. Mi nawet na drobnych zakupach na kawę udało się coś urwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem po małym rekonesansie. Generalnie sprzętu podobnie jak rok temu, ani mniej ani więcej. Mam wrażenie za to, że jest więcej przyczep niż poprzednio. Ludzi mnóstwo, do niektórych przyczep i kamperów spore kolejki aby w ogóle wejść i pooglądać. Z przyczep jest mnóstwo Fendta, Sterckemanów, Dethlefsów i Knausów.

Największym przegranym targów jest Hobby! Teraz już stało się dla mnie jasne dlaczego Hobby w Polsce straciło pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży nowych przyczep na rzecz Dethlefsa. Przyczep Hobby była JEDNA sztuka (nie licząc wyrobu przyczepopodobnego jakim jest Hobby Beachy)!. A wśród odwiedzających było słychać głosy, że idą oglądać Hobby ale nie mogą znaleźć. No to nie znajdą :D

Za to Dethlefsów najwięcej - na oko około 30 sztuk przyczep i kamperów. Knausów, Sterckemanów i Fendtów też całkiem sporo, spokojnie po kilkanaście sztuk przyczep. Co do Fendta to razi mocno ta rybia łuska. W połączeniu z nowymi zderzakami i lampami led wygląda to zwyczajnie brzydko - takie połączenie starości z nowoczesnością. IMO gdyby Fendt poszedł w gładkie ściany to byłby strzał w dychę, ale nie wiedzieć czemu trzymają się kurczowo tej rybiej łuski, która u konkurencji występuje już tylko w wersjach budżetowych.  

Na koniec pozdrowienia dla @Voku i Pauliny ;) Wreszcie mogłem się przywitać na żywo ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ja właśnie wróciłem po małym rekonesansie. Generalnie sprzętu podobnie jak rok temu, ani mniej ani więcej. Mam wrażenie za to, że jest więcej przyczep niż poprzednio. Ludzi mnóstwo, do niektórych przyczep i kamperów spore kolejki aby w ogóle wejść i pooglądać. Z przyczep jest mnóstwo Fendta, Sterckemanów, Dethlefsów i Knausów.

Największym przegranym targów jest Hobby! Teraz już stało się dla mnie jasne dlaczego Hobby w Polsce straciło pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży nowych przyczep na rzecz Dethlefsa. Przyczep Hobby była JEDNA sztuka (nie licząc wyrobu przyczepopodobnego jakim jest Hobby Beachy)!. A wśród odwiedzających było słychać głosy, że idą oglądać Hobby ale nie mogą znaleźć. No to nie znajdą :D

Za to Dethlefsów najwięcej - na oko około 30 sztuk przyczep i kamperów. Knausów, Sterckemanów i Fendtów też całkiem sporo, spokojnie po kilkanaście sztuk przyczep. Co do Fendta to razi mocno ta rybia łuska. W połączeniu z nowymi zderzakami i lampami led wygląda to zwyczajnie brzydko - takie połączenie starości z nowoczesnością. IMO gdyby Fendt poszedł w gładkie ściany to byłby strzał w dychę, ale nie wiedzieć czemu trzymają się kurczowo tej rybiej łuski, która u konkurencji występuje już tylko w wersjach budżetowych.  

Na koniec pozdrowienia dla @Voku i Pauliny ;) Wreszcie mogłem się przywitać na żywo ;) 

Co do Hobby to wszystko wysprzedane i temu na targach brak:) 

Co do gładkiej blachy Ja bym nie chciał i Ci co mają już jakiś czas takie przyczepy też tak mówią, rybia łuska dużo wybacza typu w gnioty, zarysowania a niestety na gładkiej blasze wszystko widać nawet drobne rysy, co do tego że lepiej wygląda to faktycznie jak nowa wygląda super a w późniejszych latach tak słodko już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

Co do Hobby to wszystko wysprzedane i temu na targach brak:) 

CC Kutno czy Tomice mają Hobby na placach dostępne od ręki. Po prostu obecni na targach dealerzy Hobby woleli wystawić inne przyczepy niż Hobby. Zresztą trudno się dziwić dealerowi z Kutna, który sprzedaje zdecydowanie więcej Dethlefsów że nie wystawił Hobby, które sprzedają się obecnie zdecydowanie gorzej. Postawili widać na coś innego. Takich Detków było dosłownie kilkadziesiąt sztuk i nie dziwne, że Dethlefs wyprzedził Hobby i jest liderem w Polsce, skoro inni dealerzy w Polsce mają takie podejście i nie ma ich w Nadarzynie. A chętnych do oglądania Dethlefsów było po prostu mnóstwo, a samych przyczep było po kilka z każdego rodzaju.

Oczywiście w Poznaniu się Hobby już pojawi, ale pozbywać się możliwości zaistnienia na rynku w centralnej Polsce wg mnie jest głupotą. Od dawna mówiłem, że Ci nieobecni w Warszawie podcinają gałąź na której sami siedzą. Dzisiaj im dobrze i myślą, że mogą dyktować warunki, ale najbliższe lata zapowiadają się raczej chudo niż grubo. Czas pokaże kto zyska a kto straci. Na razie, jak wspominałem, największym przegranym ostatnich 2 lat jest niestety Hobby. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

CC Kutno czy Tomice mają Hobby na placach dostępne od ręki. Po prostu obecni na targach dealerzy Hobby woleli wystawić inne przyczepy niż Hobby. Zresztą trudno się dziwić dealerowi z Kutna, który sprzedaje zdecydowanie więcej Dethlefsów że nie wystawił Hobby, które sprzedają się obecnie zdecydowanie gorzej. Postawili widać na coś innego. Takich Detków było dosłownie kilkadziesiąt sztuk i nie dziwne, że Dethlefs wyprzedził Hobby i jest liderem w Polsce, skoro inni dealerzy w Polsce mają takie podejście i nie ma ich w Nadarzynie. A chętnych do oglądania Dethlefsów było po prostu mnóstwo, a samych przyczep było po kilka z każdego rodzaju.

Oczywiście w Poznaniu się Hobby już pojawi, ale pozbywać się możliwości zaistnienia na rynku w centralnej Polsce wg mnie jest głupotą. Od dawna mówiłem, że Ci nieobecni w Warszawie podcinają gałąź na której sami siedzą. Dzisiaj im dobrze i myślą, że mogą dyktować warunki, ale najbliższe lata zapowiadają się raczej chudo niż grubo. Czas pokaże kto zyska a kto straci. Na razie, jak wspominałem, największym przegranym ostatnich 2 lat jest niestety Hobby. 

Jacus ty dobrze wiesz czemu nie było tych i tamtych, po co się produkujesz to nic nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peja76 napisał:

Jacus ty dobrze wiesz czemu nie było tych i tamtych, po co się produkujesz to nic nie zmieni ;)

Ale nie w tym rzecz. Bo Ci co byli to jednak Hobby nie wystawili. Czy mają jakieś umowy, czy Hobby zabroniło? Nie mam pojęcia. Jednak brak Hobby na takich targach dziwi i to mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Ale nie w tym rzecz. Bo Ci co byli to jednak Hobby nie wystawili. Czy mają jakieś umowy, czy Hobby zabroniło? Nie mam pojęcia. Jednak brak Hobby na takich targach dziwi i to mocno. 

Jacus pomyśl po co targać coś co się dobrze sprzedaje, sam pisałeś że ludzie szukali Hobby. Dilerzy przywieźli albo nowości albo to co się nie sprzedaje, czemu była Hobby Beachy bo nie ma sprzedaży. Sam wiesz że takie targi dla dilerów to droga impreza......... no co ja prosty człowiek będę Ci tłumaczył, przecież Ty to wiesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

Jacus pomyśl po co targać coś co się dobrze sprzedaje, sam pisałeś że ludzie szukali Hobby.

No to idąc tym tokiem myślenia na targach nie powinno być też Dethlefsa, który przecież jest obecnie liderem sprzedaży w Polsce. A Dethlefsa było najwięcej i wystawiało go chyba 3 dealerów. Oglądających było multum, więc wnioskuje, że sprzedaż Detka jeszcze bardziej skoczy. 

19 minut temu, peja76 napisał:

Dilerzy przywieźli albo nowości albo to co się nie sprzedaje

Nowości nie było raczej żadnych. Poza chyba Fendtem Apero, których było kilka sztuk. Ale odniosłem wrażenie że to odpowiedź na Dethlefsa Aero, nawet nazwa podobna. Wnętrza też podobne. 

19 minut temu, peja76 napisał:

czemu była Hobby Beachy bo nie ma sprzedaży.

Bo to wyrób przyczepopodobny. Gdyby Hobby tam wstawiło kibelek w miejscu szafki i zamiast wyciąganej kuchenki daliby coś normalnego to byłby strzał w dychę. Sporo osób by chciało takie przyczepy, a teraz jej nie kupują właśnie z powodu że nie ma kibelka. No i jest zbyt ciężka. 

19 minut temu, peja76 napisał:

Sam wiesz że takie targi dla dilerów to droga impreza......... no co ja prosty człowiek będę Ci tłumaczył, przecież Ty to wiesz;)

Wiem, że droga. Ale jednak sporo wystawców obecnych w zeszłym roku przywiozło zdecydowanie więcej sprzętu - np. Procamp ze swoim Knausem. Odniosłem wrażenie, że przywiózł 2 czy 3 razy więcej sprzętu niż rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

No to idąc tym tokiem myślenia na targach nie powinno być też Dethlefsa, który przecież jest obecnie liderem sprzedaży w Polsce. A Dethlefsa było najwięcej i wystawiało go chyba 3 dealerów. Oglądających było multum, więc wnioskuje, że sprzedaż Detka jeszcze bardziej skoczy. 

Nowości nie było raczej żadnych. Poza chyba Fendtem Apero, których było kilka sztuk. Ale odniosłem wrażenie że to odpowiedź na Dethlefsa Aero, nawet nazwa podobna. Wnętrza też podobne. 

Bo to wyrób przyczepopodobny. Gdyby Hobby tam wstawiło kibelek w miejscu szafki i zamiast wyciąganej kuchenki daliby coś normalnego to byłby strzał w dychę. Sporo osób by chciało takie przyczepy, a teraz jej nie kupują właśnie z powodu że nie ma kibelka. No i jest zbyt ciężka. 

Wiem, że droga. Ale jednak sporo wystawców obecnych w zeszłym roku przywiozło zdecydowanie więcej sprzętu - np. Procamp ze swoim Knausem. Odniosłem wrażenie, że przywiózł 2 czy 3 razy więcej sprzętu niż rok temu. 

Zobaczymy co będzie w Poznaniu, dam znać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

Zobaczymy co będzie w Poznaniu, dam znać,

Żeby nie było. Na targi pojechałem raczej z kronikarskiego obowiązku, bo wiedziałem że nic mnie tam raczej nie zaskoczy i żadnych nowości nie będzie :)  Ale jak wspominałem to zaskoczył mnie in minus brak Hobby, a tego się zupełnie nie spodziewałem. Mimo, że nie jestem ich fanem przecież to bym chętnie pooglądał. Na plus zaskoczył Fendt, który zrobił mega dobre wrażenie, poza paroma detalami o których pisałem. Ale w środku całkiem przyjemne przyczepy, no poza Apero, która jakoś mi nie leży i mam wrażenie że to klon Aero od Detka. Zaskoczyło na plus masa włąsnie sprzętu od Dethlefsa oraz dużo większe stoisko Knausa, który też przywiózł sporo sprzętu i widać, że ewidentnie skorzystał na tym, że konkurencja postanowiła olać targi w Nadarzynie. 

Ogólnie powiem, że jednak wielką szkodą by było jakby za rok miało Nadarzyna nie być. Miło popatrzeć że jest takie zainteresowanie sprzętem i że jest tylu ludzi na targach, że z dobre 15 minut musiałem szukać miejsca parkingowego, co wcześniej mi się nie zdarzało w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacus pomyśl po co targać coś co się dobrze sprzedaje, sam pisałeś że ludzie szukali Hobby. Dilerzy przywieźli albo nowości albo to co się nie sprzedaje, czemu była Hobby Beachy bo nie ma sprzedaży. Sam wiesz że takie targi dla dilerów to droga impreza......... no co ja prosty człowiek będę Ci tłumaczył, przecież Ty to wiesz
Dziwna ta teoria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.