Skocz do zawartości

Co polecacie do 1000 DMC?


zajek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zajek napisał:

Jednak padło na Niewiadowa ;)

Gratulacje! Niech służy :)

Sporo pracy i poprawek, ale nie martw się, w zachodnich przyczepach urządzenia i instalacje też są niekiedy przykręcone tak, jakby cały schowek służył wyłącznie im. Zasilacz można było spokojnie na ścianie przedniej umiejscowić. Do wiosny jest na to czas, coś wymyślisz. Zasłonki, jak zasłonki, ale gdzie są firaneczki? Przecież karnisze są podwójne w tym celu. Korek do wody można wymienić i dostosować do normalnego użytkowania. Pomyśl o tym i tym.

Godzinę temu, Tomii napisał:

Ja cały czas nie mogę zrozumieć czemu w Niewiadowie nie ma szuflady na sztućce :niewiem:

Tam trzeba zatrudnienia kogoś, kto ma pojęcie o turystyce caravaningowej i potrzebach klientów. Dizajner też miałby co robić. Idą do przodu i to cieszy, ale non stop widać cień "systemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, zajek napisał:

Jednak padło na Niewiadowa ;)

 

Jeśli chodzi o montaż pompki to rzeczywiście cienko. Zalewasz zbiornik, a żona ze środka krzyczy, że na podłodze pełno wody... Załóż na stałe kolanko oraz dławik do przewodu. Pompka na stale wisi  zbiorniku. Przelew też by się przydał. 

 

20220413_180052.jpg.8e3498feed463e0f62993f3fcdfb08b7.jpg

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zajek napisał:

Jednak padło na Niewiadowa ;)

Gratulacje. Chociaż nie ukrywam, że cena jaka padła w filmiku za Niewiadowa mnie przeraża i uważam, że jest zdecydowanie za wysoka. Z ciekawości to czemu odrzuciłeś Adrię Avivę, Sterckemana  czy Dethlefsa C-Joya?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest negocjowalna jak wszędzie, finalnie wycebulowaliśmy kilka tys obniżki.
Gdy finalizowaliśmy poszukiwania to euro było ponad 4,90, wszystkie oferty jakie dostałem były na 85k+ przy takim samym albo mniejszym wyposażeniu.

 

Ze statystyk widać, że niewiadów nieźle się sprzedaje w kraju a ponoć to 10% produkcji, reszta idzie za granicę.

2 - Copy 13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zajek napisał:

Dzięki za wszystkie uwagi.

Faktycznie nie będę się bawił w uszczelnianie korka od zbiornika, tylko zrobię dwa przepusty, jeden na kabel elektryczny a drugi na wąż wody. Dodatkowo dorobię przelew żeby łatwiej woda się napełniała.

Rok temu montowałem zbiornik.  Możesz poczytać tutaj.

Polecam przelew, odpowietrznik i zawór spustowy w jednym. W postaci prostej wkręcanej rurki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajek napisał:

Cena jest negocjowalna jak wszędzie, finalnie wycebulowaliśmy kilka tys obniżki.
Gdy finalizowaliśmy poszukiwania to euro było ponad 4,90, wszystkie oferty jakie dostałem były na 85k+ przy takim samym albo mniejszym wyposażeniu.

 

Szczerze to nie chce mi się wierzyć w to samo albo mniejsze wyposażenie. Ogrzewanie wody czy kibelek to jeszcze nie wszystko. Bo jeśli przyjrzeć się na szafki, rozwiązania itd to widać, że w Niewiadowie niestety wszystko potraktowane jest po macoszemu. Trochę tam będziesz musiał poprzerabiać jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

Szczerze to nie chce mi się wierzyć w to samo albo mniejsze wyposażenie. Ogrzewanie wody czy kibelek to jeszcze nie wszystko. Bo jeśli przyjrzeć się na szafki, rozwiązania itd to widać, że w Niewiadowie niestety wszystko potraktowane jest po macoszemu. Trochę tam będziesz musiał poprzerabiać jednak

Właśnie bardzo mnie to rozczarowało... przecież dla producenta to są grosze jakieś 5 półek czy szuflada.  Ta przyczepa powinna kosztować max 40 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Commander napisał:

Właśnie bardzo mnie to rozczarowało... przecież dla producenta to są grosze jakieś 5 półek czy szuflada.  Ta przyczepa powinna kosztować max 40 tyś. 

Mnie najbardziej rozwalił kibelek. Zmarnowane mnóstwo miejsca na jakąś zabudowę nadkola. Kran z metr powyżej zlewu. Nikt tam w Niewiadowie się nawet nad tym nie zastaniowił. A naprawdę jest potencjał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Polecam przelew, odpowietrznik i zawór spustowy w jednym. W postaci prostej wkręcanej rurki. 

:yes:

19 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Jeśli chodzi o montaż pompki to rzeczywiście cienko. Zalewasz zbiornik, a żona ze środka krzyczy, że na podłodze pełno wody... Załóż na stałe kolanko oraz dławik do przewodu. Pompka na stale wisi  zbiorniku. Przelew też by się przydał. 

 

20220413_180052.jpg.8e3498feed463e0f62993f3fcdfb08b7.jpg

Ja mam pompkę rozwiązana jak podpowiedział @Marcin T

łatwiej do niej się dostać

Gratulacje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Rok temu montowałem zbiornik.  Możesz poczytać tutaj.

Polecam przelew, odpowietrznik i zawór spustowy w jednym. W postaci prostej wkręcanej rurki. 

Dzięki za link.
Wiem już co i jak zrobić, tylko muszę jeszcze czas wygospodarować jak będzie widno. :)
A jaką otwornicą robicie takie cienkie otwory w zbiorniku czy podłodzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zajek napisał:


A jaką otwornicą robicie takie cienkie otwory w zbiorniku czy podłodzie? 

Najzwyklejsza tania z Castoramy. Taka z wieloma wymiennymi brzeszczotami. Trzeba tylko ostrożnie dobierać średnicę, bo nie są zbyt dokładne, a podejście jest jedno. 

 

Otwornica_do_drewna_26-68_mm_7_szt.-212491-367454_1.webp

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Najzwyklejsza tania z Castoramy. Taka z wieloma wymiennymi brzeszczotami. Trzeba tylko ostrożnie dobierać średnicę, bo nie są zbyt dokładne, a podejście jest jedno. 

 

Otwornica_do_drewna_26-68_mm_7_szt.-212491-367454_1.webp 27 kB · 0 pobrań

Odradzam, jak piszesz dokładność pozostawia wiele do życzenia, w podobnej cenie są pojedyncze otwornice które dobieramy pod dedykowany rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipert napisał:

Odradzam, jak piszesz dokładność pozostawia wiele do życzenia, w podobnej cenie są pojedyncze otwornice które dobieramy pod dedykowany rozmiar.

Zależy jaki mamy dopuszczalny  margines błędu. Aby zrobić otwór w podłodze pod przelew to kilka milimetrów nie robi różnicy. I tak trzeba zrobić większy otwór aby trafić w niego przelewem zamontowanym w zbiorniku. 

Ale jeśli chcemy dokładnie, to jak piszesz, lepiej kupić coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.