Skocz do zawartości

Co polecacie do 1000 DMC?


zajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Grono Forumowiczów.

Bywalcem kempingów jestem od ponad 20 lat, głównie była to turystyka namiotowa. Ostatnio z żoną jeździmy wypożyczonym kamperem. Jednak w pokovidowych czasach ceny najmu kamperów są już mało akceptowalne stąd pomysł, aby spróbować z przyczepą. Na pewno zanim coś kupię wypożyczę przyczepę i gdzieś pojedziemy aby się upewnić, że ten sposób przemieszczania jest ok. bo spałem w przyczepie też bardzo dawno temu...

 Niemniej jednak zacząłem się już rozglądać nad dostępnymi opcjami.
- Podstawowy ograniczenie to rubryka w dowodzie rejestracyjnym naszego auta, która mówi, że max co możemy holować to 1000kg z hamulcem.
- Przyczepa dla 2 osób ze współczesnym wyposażeniem, kuchnia, toaleta, lodówka
- Przyczepa max kilkuletnia, widzę jednak w ogłoszeniach że prawie takich nie ma więc rozważam też nową.

Po studiowaniu forum i innych źródeł namierzyłem trzech potencjalnych kandydatów:
- Adria Aviva 360DD
- Sterckeman EASY 390 CP
- Niewiadów N126NT lub N126NTL

Może podzielicie się opiniami nt tych przyczep albo dacie pomysł jeszcze na coś co mieści się w limicie wagi?

Pozdrawiam! :)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, zajek napisał:

- Adria Aviva 360DD
- Sterckeman EASY 390 CP
- Niewiadów N126NT lub N126NTL

Zdecydowanie dwie pierwsze. Będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż Niewiadów. Jeśli chcesz Niewiadowa to spójrz na modele N-Cross. Z innych modeli możesz looknąc też na Weinsberga np. CaraOne 390 QD albo Aviva 400 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajek napisał:

Podstawowy ograniczenie to rubryka w dowodzie rejestracyjnym naszego auta, która mówi, że max co możemy holować to 1000kg z hamulcem.

Pamiętaj też że jesteś w dzikim kraju, a tu dane w dowodzie dotyczące dopuszczalnej masy przyczepy z hamulcem są tylko ozdobą, w 99,999% nie mającą zastosowania w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajek napisał:

Adria Aviva 360DD

Mam od 3 sezonów Avivę 360 DK i jestem bardzo zadowolony. Moja 360 DK od 360 DD różni się tylko tym, że u mnie jest pietrus, a w DD w miejscu piętrusa jest stolik z możliwością złożenia do wąskiego łóżka. Jest też opcja, żeby w DD górne szafki nad tym stolikiem rozkładały się w piętrusa. 

Tutaj masz porównanie

 

Kolega @Mars ma 400 PS, ona ma w opcji DMC 1000kg. Możesz go podpytać czy jest zadowolony, a może sam coś napisze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Adrię Avivę 400 PS i do bytowania w niej dwóch dorosłych osób na wakacjach jest wystarczająca. Ona standardowo ma 1100 DMC, ale zamawiając nową możesz wziąć z mniejszą DMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zajek napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Będę szukał w jesienne i zimowe wieczory czegoś na ogłoszeniach.
Zauważyłem, że dealerzy Niewiadowa oprócz wspomnianego N-crossa mają też skróconą wersję N-sport.

Pzdr

Jeśli zależy Ci na nowej to szukanie w jesienne i zimowe wieczory to zbyt późno. No i nie licz na używki, a nawet jak jakąkolwiek znajdziesz to będzie wielce prawdopodobne, że i tak będzie droższa niż nowa. 

Jesteś w dobrym momencie aby zamówić nową przyczepę prosto z fabryki, z odbiorem nawet w styczniu 2023. Dlatego IMO lepiej uderzać do dealerów po oferty, a nie czekać do zimy kiedy na zamówienie nowej będzie już zdecydowanie za późno. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zajek napisał:

Widzę właśnie, że problem jest z używanymi przyczepami takimi do 10lat. Nikt nie chce się pozbywać ;)
Budżet na przyczepę mam ok 50k, więc albo z lekko używanych "zachodnich" albo nowy niewiadów... biję się z myślami.

50k na nowego Niewiadowa też nie starczy, no chyba że na takiego bez ogrzewania, ciepłej wody itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byliśmy na targach w Poznaniu pomacać trochę... Kilka sztuk do 1000dmc było.

Niewiadów kilka nowości pokazał.
Udało się wymacać:
- Hymer Eriba Touring
- Carpento
- Niewiadów N-CROSS mini
- Niewiadów N-Country
- Niewiadów N126ET
- Sideway Plus
- Sealander
- Tomplan Tommy
- Hobby Beachy
- Niewiadów NTL-Sprint
- Niewiadów N-CROSS max
- Niewiadów N-CROSS

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 08:30, zajek napisał:

Byliśmy na targach w Poznaniu pomacać trochę... Kilka sztuk do 1000dmc było.

Gdybyście chcieli obejrzeć na "żywo" przyczepę Adria Aviva 400 PS, to zapraszam w okolice Bydgoszczy. Bardzo chętnie wszystko pokażę i opowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, zajek napisał:

Jednak padło na Niewiadowa ;)

Ja oferty rywalizowały cenowo?
Ja cały czas nie mogę zrozumieć czemu w Niewiadowie nie ma szuflady na sztućce :niewiem:. Z drugiej stronie cieszy, że coś się u nas w kraju próbuje robić i gonić zachód (Niewiadów i Tomplan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.