Skocz do zawartości

Sezon 2022, kempingi w Polsce, all inclusive wróciło do łaski czy idzie kryzys ?


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, lbuster napisał:

Tak, drożej niż śródziemnomorskich kurortach.???

 

To Onet czy jakis Fakt??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 16:34, Mars napisał:

Może jest więcej takich karawaningowców jak my, którzy biorą urlop w sierpniu i robią wypad na południe Europy?

urlop urlopem ,  ale  dużo ludzi jeździło też  weekendowo  we własnych okolicach i tu w wielu miejscach widać że jest wyraźnie luźniej niż w zeszłym roku.

słucham lokalnego radia, dziś słyszałem jak dzierżawca schroniska Andrzejówka k Wałbrzycha  narzekał na spadek obrotów o 50% w stosunku do  zeszłego sezonu.

W prasie lokalnej w wielu miejscach w Polsce  też ciągle przewijają się informacje o spadku ilości turystów

https://www.polsatnews.pl/wideo/opustoszale-ulice-w-szklarskiej-porebie-turystow-brak_6805175/

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28683243,kryzys-w-turystyce-pusto-glucho-biednie-goscie-gdzie.html

https://gazetaolsztynska.pl/850019,Turystow-przegonila-pogoda-i-drozyzna.html

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35750,28691732,karpacz-po-zeszlym-lecie-byl-gotowy-na-kolejne-turystyczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miejsca ,które znam gdzie praktycznie mogę zadzwonić i pogadać o dupie Maryny  :)  mają zdecydowanie mniejsze obłożenie niż np. w ubiegłym roku lub jeszcze w poprzednim. Cenowo jest wyżej jak w ubiegłym roku . Tu piszę o miejscach w PL . Nie wiem jak wygląda sprawa zagranicznych wycieczek naszych rodaków czy jest ich więcej a to by tłumaczyło mniejszym atakiem na te miejsca czy też może wzrost delikatny ale zawsze cen wypoczynku.   Do tego inflacja oraz jak ktoś ma a zapewne większość ma raty kredytów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miejsca ,które znam gdzie praktycznie mogę zadzwonić i pogadać o dupie Maryny    mają zdecydowanie mniejsze obłożenie niż np. w ubiegłym roku lub jeszcze w poprzednim. Cenowo jest wyżej jak w ubiegłym roku . Tu piszę o miejscach w PL . Nie wiem jak wygląda sprawa zagranicznych wycieczek naszych rodaków czy jest ich więcej a to by tłumaczyło mniejszym atakiem na te miejsca czy też może wzrost delikatny ale zawsze cen wypoczynku.   Do tego inflacja oraz jak ktoś ma a zapewne większość ma raty kredytów.
 

Gąski, Kołobrzeg, Mielno, Sarbinowo dramat jest dużo ludzi obłożenie campingów pod korek pomimo braku pogody do tej pory, dla mnie to był szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, witus napisał:


Gąski, Kołobrzeg, Mielno, Sarbinowo dramat jest dużo ludzi obłożenie campingów pod korek pomimo braku pogody do tej pory, dla mnie to był szok.

Hotele wypełnione po max a te które mają jeszcze wolne pokoje ceny 3 a nawet 4 razy większe niż w maju/czerwcu. 

Mówię o Kołobrzegu, Ustroniu lub Międzyzdrojach.

Znajomi są w rejonie Zakopanego, ludzi wszędzie miliard.

 

 

 

Gdzie jest ten brak ludzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotele wypełnione po max a te które mają jeszcze wolne pokoje ceny 3 a nawet 4 razy większe niż w maju/czerwcu. 
Mówię o Kołobrzegu, Ustroniu lub Międzyzdrojach.
Znajomi są w rejonie Zakopanego, ludzi wszędzie miliard.
 
 
 
Gdzie jest ten brak ludzi???

Jest szansa, że wszyscy odwalą urlop w lipcu i będzie luz w sierpniu?

Na drogach był luz wczoraj, wróciliśmy bez korków 650 km.

cc16b40eeaa81ab18f9a78efa23b20e7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

 W sezonie 2020 i 2021 sporo osób nie jechało na zagraniczne wyjazdy bo się bali szczepień. Teraz gdy nie ma obostrzeń pewnie rozjechali się po świecie?

też tak mi się wydaje.

32 minuty temu, danielpoz napisał:

Hotele wypełnione po max a te które mają jeszcze wolne pokoje ceny 3 a nawet 4 razy większe niż w maju/czerwcu. 

Mówię o Kołobrzegu, Ustroniu lub Międzyzdrojach.

Znajomi są w rejonie Zakopanego, ludzi wszędzie miliard.

 

 

 

Gdzie jest ten brak ludzi???

Mam wrażenie że po prostu w tym sezonie obłożenie wróciło do normy.

Czyli miejscówki popularne , modne czy w atrakcyjnych lokalizacjach  mają normalnie jak co roku full obłożenia , a w tych mniej popularnych miejscach tłoku nie ma.

Po prostu poprzedni sezon był inny i w każdej dziurze było pod korek, właściciele w tych gorszych lokalizacjach nastawiali się że w tym roku też tak będzie a tu lipa, stąd zapewne te lamenty w mediach.

Choć Karpacz i Szklarska dziwi, to popularne kurorty a co chwile czytam w prasie czy słyszę w radiu że brak turystów :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś luz w lipcu albo sierpniu??

12 minut temu, witus napisał:


Jest szansa, że wszyscy odwalą urlop w lipcu i będzie luz w sierpniu?

Na drogach był luz wczoraj, wróciliśmy bez korków 650 km.

cc16b40eeaa81ab18f9a78efa23b20e7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa zeszłe weekendy na Łęgu , teraz też się wybieram. Żona z dziećmi siedzi tam w tygodniu i wraca na chwile do domu zrobić pranie itd. Mamy jakieś 120 km. Pierwszy raz zostawiliśmy przyczepę bez obsady, ale spokojnie po tym weekendzie buda wraca z nami;)

Nawet w deszczową aure byli ludzie, w weekendy full a w tygodniu przy ladnej pogodzie też spore obłożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.