Skocz do zawartości

Uwaga na osy :)


darian

Rekomendowane odpowiedzi

Taka niespodzianka przy czyszczeniu przyczepy... 

Swoją drogą... macie sposób na stare plastiki, takie pękające, jak daszek od wentylacji. Można to jakoś wzmocnić, pokryć jakąś warstwą farby, struktury? 

20220605_110134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym roku są bardzo aktywnie , na podwórku już miałem początki gniazd 3 szt i juz 4 wiem gdzie jest .

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nowego , często usuwam jakieś zaczątki gniazd
można raptorem czy czymś podobnym pomalować, ale reszty plastiku nie uratujesz
lepiej wymienic i miec spokój na 15 lat
Zwłaszcza że taki daszek kosztuje z kilkanaście złotych. Więcej się narobimy przy malowaniu niż to warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:
6 godzin temu, chris_66 napisał:
nic nowego , często usuwam jakieś zaczątki gniazd
można raptorem czy czymś podobnym pomalować, ale reszty plastiku nie uratujesz
lepiej wymienic i miec spokój na 15 lat

Zwłaszcza że taki daszek kosztuje z kilkanaście złotych. Więcej się narobimy przy malowaniu niż to warte

Dzięki, właśnie szukam z wujkiem Google i rzeczywiście można znaleźć niedrogo, choć za 15 nie znalazłem. Na razie za 35 zł co i tak jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie mam podobny problem - widzę gniazda w grzybkach wentylacyjnych ale nie wiem jak zdemontować ten "kapelusz" z góry. On jest odkręcany czy jakieś zatrzaski ma? Nie chce na siłę żeby nie naruszyć uszczelnień ani niczego nie połamać. Jakaś podpowiedź?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponieważ to jedyny wątek o osach, a bez sensu dublować pokrewne sprawy, postanowiłem zamieścić ostrzeżenie tutaj.
Uwaga na preparat Mugga czerwony, tak się dzieje kiedy próbujemy przegonić nim osy:

IMG_6188.thumb.jpeg.0b71634974a11ed96887ef4606d56081.jpeg
to miejsce było spryskane środkiem odstraszającym (skutecznie) komary.

Działa natomiast pułapka
image.thumb.jpg.7172898d5faa657ab76f2de15060717c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji były tak głodne że siadały z nami na śniadanie przy stole i szyneczkę wyskubywały i odlatywały z nią. Czasami tak wielki kawałek odrywały że odlecieć miały problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mieliśmy inwazję os na działce. Pułapki, nie powiem, były skuteczne, ale za groma nie ograniczały ilości intruzów. Zmieniłem taktykę po 2 dniach i zamiast wabić postanowiłem odstraszać. Podjechałem do biedronki, kupiłem 4 litry octu, przelałem do spryskiwacza i opryskałem domek, płot, drzewka.

Czynność powtarzałem co kilka godzin. I populacja os znacząco zmalała do poziomu akceptowalnego. 

Patent ten kiedyś sugerował strażak (po służbie), który nam truł osy i szerszenie na poddaszu. Po wytruciu sugerował by otwory zaślepić silikonem sanitarnym i pryskać octem. Szerszenie i osy tego nie lubią. Tak się pozbyliśmy problemu kiedyś, teraz też się to sprawdziło. Kwaśne odstrasza te owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 19:54, filipert napisał(a):

Ponieważ to jedyny wątek o osach, a bez sensu dublować pokrewne sprawy, postanowiłem zamieścić ostrzeżenie tutaj.
Uwaga na preparat Mugga czerwony, tak się dzieje kiedy próbujemy przegonić nim osy:

IMG_6188.thumb.jpeg.0b71634974a11ed96887ef4606d56081.jpeg
to miejsce było spryskane środkiem odstraszającym (skutecznie) komary.

Działa natomiast pułapka
image.thumb.jpg.7172898d5faa657ab76f2de15060717c.jpg

Co lałeś do pułapki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MARKON napisał(a):

Co lałeś do pułapki??

Cola, fanta, Sprite...

Co było pod ręką, jak wypiły, to woda z cukrem.

Pułapka nie była dość szczelna ( wydostawały się), jak uszczelniłem, to po jednym popołudniu

IMG_6234.thumb.jpeg.1eb9ccbdc67a204d16a381a15ba69f4a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, filipert napisał(a):

Cola, fanta, Sprite...

Co było pod ręką, jak wypiły, to woda z cukrem.

Pułapka nie była dość szczelna ( wydostawały się), jak uszczelniłem, to po jednym popołudniu

IMG_6234.thumb.jpeg.1eb9ccbdc67a204d16a381a15ba69f4a.jpeg

Zrobiłem wczoraj piwo z cukrem, mam szerszenie zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.