Skocz do zawartości

Przyczepa i malutkie dzieci


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie bardzo początkującego:

 

Z jak małymi dziećmi podróżujecie i jaki ekwipunek doradzacie??

 

Pytam, gdyż chcę się wybrać pierwszy raz z moim 3 miesięcznym synem. Dziecko jest karmione piersią, więc wiadomo że matkę też bierzemy :niewiem: ale co poza tym??

pierwszy raz będzi eblisko i krótko, czyli weekend - 200km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tak malutkim dzidziusiem tylko latalismy na wczasy, ale jak córka miała już 1 rok i 4 miesiące pojechaliśmy do Chorwacji, syn miał wtedy 3,5. Nic szczególnego nie przypominam sobie, co możnabyłoby zabrać, poza tym co zabrać trzeba :hop1: (pieluchy, itd).

Moje wrażenia były takie, że wtedy było łatwiej im są starsze (teraz doprane 3 i 5 latki) zastanawiam się czy w ogóle ich brać (bo są tak ruchliwi). Z przydatnych rzczy dobrabyłaby smycz !! :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieku jeździ z dwuletnim synkiem a ostatnio był w Bieszczadach z synkiem i dwumiesięczną córeczką. Oczywiście mama też była. Kilka lat temu pojechałem do Grecji bez przyczepy, oplem kadettem kombi w pięć osób z dwuletnią córką. Co prawda mieszkaliśmy u znajomej, ale sama droga: 33,5 godziny za sterem robi swoje. Teraz bym się tego nie podjął. Z przyczepą, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stef, warto zabrać ze sobą farelke .Jak będzie podłączenie do prądu to w chłodniejsze noce napewno się przyda i razie jakby gazowe szwankowało .Jak masz przedsionek to też Ci się sprawdzi.A dla dzidzi to warto zabrać to wszystko co potrzebuje na codzień bo wiadomo na "zadupiu"może być problem z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchana wanienka

pieluchy

książeczke zdrowia

coś na zbicie gorączki - na wszelki wypadek

coś na komary dla maleństw

wode butelkowana jeżeli jest na modyfikowanym

wózek lub chuste - co kto używa

śpiworek

farelke

moskitiere na wejście i na wózek

podgrzewacz do butelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy dodam:

czajnik elektryczny

łóżeczko turystyczne

 

dodatkowo mój ostatni wyjazd nauczył mnie jednego, pierwsze co (chyba nawet przed odczepieniem budy z haka :hop1: ) to brać namiar na dobrego okolicznego pediatrę... na okoliczny szpital i pogotowie nie liczę już... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za dodanie otuchy i rady:)

 

a tak na marginesie to jak sądzicie - 3 miesięczne dziecko nie jest za małe na wyjazdy?? - to pytanie do tych doświadczonych rodziców :niewiem: - do to moje pierwsze dziecię.

 

nadmuchiwana wanienka - super pomysł !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stef, IMO to bardziej dzidziuś może odczuwać samą podróż ,mam na myśli np. upał i ciągłą jazdę samochodem.Na miejscu to już spoko.

Odnośnie jazdy to naprawde pamiętajcie aby szybki pozamykać żeby nie było przeciągu i z klimą też ostrożnie.My zabraliśmy dziecko jak miało już roczek z tym ,że wcześniej przed wakacjami w weekendy przyzwyczajaliśmy do dłuższej jazdy samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maras, oczywiście z tymi wiatrami to przesadzać nie można.

Na szczęście jeepek ma klimę ale bardzo z klima uważamy, poza tym mamy przyciemniane tylne szyby i delikatny nawiew na tylna kanapę. dzięki temu z tyłu jest naprawdę super.

Piotrek śmiga z nami dość dużo samochodem, jednak na pierwszy wyjazd właśnie chcemy podjechać do Augustowa - trasa Białystok Augustów to około 100km wiec chyba na aklimatyzacje będzie ok.

Jesienią tego roku - jeśli będzie wszystko jak trzeba - planujemy Tallin - ale chyba w tym roku nie wyjdzie i będę ekipę na forum zbierał na jesień 2010 roku - ale to odległe plany więc pisać będę o tym za kilka miesięcy - bo wtedy młody bedzie miał juz około 1,5 roku - to i chyba nam łatwiej będzie.

 

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za porady - naprawdę dodaliście nam otuchy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stef, szerokości i bez niespodzianek. :niewiem:

 

PS -na naszym forum nie mamy zwyczaju używać małpki @ przy nicku.

Sugeruje aby najechać myszką na nick usera do którego chcemy napisać i kliknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.