Skocz do zawartości

Auto do przyczepy konnej


Xendram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję auta do ciągania przyczepy 2-konnej ( przeważnie koło 2t dmc). W chwili obecnej ciągam Reanult Koleosem 2.5 w benzynce, ale mam już powoli dość, koszty utrzymania tego auta są spore ( większość części ASO ) i czuć, że trochę się męczy z tą przyczepą. Rozglądam się za czymś do 30k ( kombi, SUV lub terenówka) z rozsądnym spalaniem i najlepiej diesel, bo traski nawet po 300-400 km. Proszę o pomoc, bo z tym Koleosem zrobiłem wtopę i nie chcę powtórki :(

Edytowane przez Xendram (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Commander napisał:

Cześć.

Rozsądne spalanie odpada. Na pewniaka trochę mało kaski...

Pajero lub Jeep.... Kasa określi jaki to będzie rocznik. Diesla w Jeepie odpuść. LPG wyjdzie ok 20 litrów.

Myślałem nad jakąś kianką Sorento 1 lub Santa Fe 2.  I zapomniałem dodać, że takie wypady to 2,3 razy w roku, tak auto służy jako rodzinne na wycieczki :)

Edytowane przez Xendram (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cathay napisał:

Na 2-3 razy w roku to weź busa z wypożyczalni. Bez sensu kupować starego grata, bo umówmy się, za 30 koła to trupa kupisz.

Albo zlecić usługę. Bo też takie coś oferują swoimi konnymi przyczepami . I z tego co wiem to ci prawdziwi pasjonaci koni mają swoje przyczepy i za żadne pieniądze nie zgodzą się aby zapakować konia do obcej przyczepy.

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwyżej dojadę tą renowke do końca ile da radę i coś poważniejszego wezmę. Również nie dam nikomu wieźć moicj koni, a co do wynajmu busa to też odpada bo auto potrzebne jest nie tylko do ciagania koni, ale też dużo innych rzeczy :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xendram napisał:

Również nie dam nikomu wieźć moicj koni,

Samolot, pociąg, autobus czy tramwaj też sam prowadzisz? Czy jednak siebie i i swoją rodzinę oddajesz wówczas w ręce fachowców? Chyba lepiej jak konia powiezie ktoś porządnym autem, porządna przyczepa i z dużym doświadczeniem niż amator. Lepiej dla konia. A że pewnie pojedziesz zaraz za nim to upewnisz się że nie będzie szalał ani konia męczył. 

Naturalnie zdaję sobie sprawę że nie tylko dla Arabów, ale też niektórych Europejczyków koń i wielbłąd są ważniejsze od żony czy partnerki. 

18 godzin temu, Xendram napisał:

a co do wynajmu busa to też odpada bo auto potrzebne jest nie tylko do ciagania koni, ale też dużo innych rzeczy

Tylko jak nie będziesz musiał targać przyczepy dla konia, to za 30 tysięcy lepsze i nowsze auto kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

Samolot, pociąg, autobus czy tramwaj też sam prowadzisz? Czy jednak siebie i i swoją rodzinę oddajesz wówczas w ręce fachowców? Chyba lepiej jak konia powiezie ktoś porządnym autem, porządna przyczepa i z dużym doświadczeniem niż amator. Lepiej dla konia. A że pewnie pojedziesz zaraz za nim to upewnisz się że nie będzie szalał ani konia męczył. 

10 lat ciągania koni, chyba robi ze mnie doświadczonego kierowcę :) do tej pory wynajmowałem samochody i przyczepy, 4 lata temu postanowiłem kupić coś swojego zarówno do ciągania jak i na wypady z rodzinką, wybór padł na Koleosa bo ma 2t na haku i spalanie w okolicy 12-13 l / 100 z przyczepą. Raz musiałem ciągnąć innym autem, było to Sorento I 2.5 crdi i bardzo fajnie szedł, dlatego postanowiłem rozejrzeć się za czymś w dieslu, ale skoro w tym budżecie nie znajdę nic fajnego, to jak pisałem, Koleś będzie ciągał dopóki da radę. Od jakiej kwoty są jakieś konkretne auta do holowania ? Można prosić o jakieś przykłady?

Edytowane przez Xendram (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję kwestię "obcej "przyczepy dla konia.

Tu chodzi czystość tejże przyczepy  aby koń nie nabawił się chorób podobnie wygląda to u nas jak korzystamy z kabiny prysznicowej np. w hotelach ,kempingach  gdzie możemy nabawić się grzybicy stóp .

A dwa to sprawność przyczepy ,postoje i cała ta otoczka z przejazdem konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xendram napisał:

Od jakiej kwoty są jakieś konkretne auta do holowania ? Można prosić o jakieś przykłady?

Nie ma reguły, za 20-30 możesz trafić zadbaną sztukę sorento, tylko trochę starszy, ale nie ciochrany w terenie i na bieżąco serwisowany. A za 100 czy 150 możesz trafić ulepa spawanego z trzech ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maras napisał:

Doprecyzuję kwestię "obcej "przyczepy dla konia.

Tu chodzi czystość tejże przyczepy  aby koń nie nabawił się chorób podobnie wygląda to u nas jak korzystamy z kabiny prysznicowej np. w hotelach ,kempingach  gdzie możemy nabawić się grzybicy stóp .

A dwa to sprawność przyczepy ,postoje i cała ta otoczka z przejazdem konia.

Przyczepa z wypożyczalni przyczep. Biorę czystą, wymyta przyczepę i taką oddaję. Cała z tworzywa sztucznego, bez żadnych plandek. Swoją drogą też będę kupował jakąś młodą, używaną, ale rozmawiamy o holowniku a nie przyczepach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xendram napisał:

Od jakiej kwoty są jakieś konkretne auta do holowania ? Można prosić o jakieś przykłady?

Do 2 ton, skoro pasuje Ci SUV, ja bym szukał na Twoim miejscu pickupa 4x4. 
30kzł to dla jednych mało, dla innych góra kasy. Co trafisz, tak pojeździsz. 
Ja do 2t kupiłem Viano z nalotem prawie 400kkm, rocznik 2008, bo chciałem się zmieścić w 50kzł. Mogłem w tym roczniku kupić za 40, za 30 a nawet za 20k były, cena najczęściej odpowiadała zużyciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.