Skocz do zawartości

Hulajnoga el. na Camping


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

To sorry - po takim zdjęciu nie byłem wstanie tego zobaczyć (poza tym ja w tej materii to totalny laik)...ja czasem pedałuję tylko na ciężkiej Holenderce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z zdjęcia ciężko wywnioskować, ale tak na poważnie tak pięknego roweru to ja bym nie ruszał. Bo baterie bidonową trzeba przykręcić do ramy, zamontować manetki, licznik, straci na wyglądzie. Moje to stare bezamorkowce. Centralny naped jest mozliwy o ile nie idą linki pod suportem. Popatrz dokładnie. Baterie kolega ma zamontowana pod ramą. Zrobie fotkę jak przyjedzie do pracy bo u nas leje i autami trzeba dygac. Moj klocek taki jest.

received_341015674398888.jpeg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

o, to może mógłbyś mi odpowiedzieć na takie pytanko: Jakie są szanse na dobranie baterii, którą można by umieścić na takim full-u: (sroki za takie zdjęcie, ale tylko takie mam pod ręką)

IMG_20210509_120841.thumb.jpg.3be2fd4314327029b452f67789d39154.jpg

Musiał by być silnik pod supportem, inaczej by się nie dało jeździć, Bateria musiała by być na tyle pojemna, żeby pozwalała na pokonanie przewyższenia rzędu 1500-2000m, Elektryfikacja tego typu ramy w ogóle ma sens, czy lepiej cały rower - to z kolei drogo, trzeba by mieć budżet ze 30000 żeby zbliżonej klasy gotowca kupić

@Misio przepraszam za nieco uboczny wątek, ale tak jakoś się rozgałęziło niechcęcy już wcześniej

https://www.trybeco.com/produkt/skladany-rower-elektryczny-trybeco-compacta-26/

Od 4 sezonów taki mam. Kupiłem go przypadkowo jako "gadżet technologiczny" w abonamencie play zamiast telefonu. Jest to budżetowy rower, na moje potrzeby w zupełności wystarczający, wspominam jednak o nim, bo ma rozwiązanie, o które pytasz, czyli gdzie wcisnąć napęd i baterię. Bateria 9Ah jest w tylnym kole, a silnik w przednim. Tydzień temu zrobiłem 43 km na singlach w Kotlinie Kłodzkiej, pod górę było ~1200m przewyższeń. Została mi połowa baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.08.2021 o 11:35, peja76 napisał:

Teraz mam składaną hulajnoga elektryczna KUGOO KIRIN M4 PRO 10 Cali 500W 16Ah...

no to i ja mam...

Potwór...na razie mam kłopot ją opanować...w Karwieńskich Błotach daje rady bez zająknięcia...

Chociaż jej ciężar cały czas mnie "powala"...myślę czy by jej nie postawić jakoś na bagażniku rowerowym, bo wkładanie jej pod łóżko jest dość uciążliwe...

Ciekawe na ile taki MI dawało by tu radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 16:27, mikin napisał:

My kupiliśmy z xiaomi, mamy dwie, działają, ale im częściej używamy, tym krócej bateria działa, więc nie wiem, czy polecać. 

Może wystarczy wyrównać ogniwa, wyrównać napięciowo oczywiście. Bywa, że ogniwa nie ładują się równomiernie i BMS w chwili osiągnięcia przez jedno ogniwo końcowego napięcia ładowania odłącza wszystkie pozostałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.09.2021 o 01:07, Paweł7 napisał:

Może wystarczy wyrównać ogniwa, wyrównać napięciowo oczywiście. Bywa, że ogniwa nie ładują się równomiernie i BMS w chwili osiągnięcia przez jedno ogniwo końcowego napięcia ładowania odłącza wszystkie pozostałe...

Może, wiesz co sprawdzę, mam nadzieję, że pomoże, dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W tamtym roku zakupiłem

KUGOO M4 PRO 16 AH

Jestem z niej bardzo zadowolony...chociaż głownym jej minusem jest waga...

Jednak wyszło że w 2 osoby nie ma szans bezpiecznie tym jeździć...więc myślę nad zakupem drugiej do kolekcji...

Rozważam

Kugoo Eleglide S1 10" 400W 8AH

A dodatkowo myślę czy by nie "odchudzić" mojej obecnej...

Rozważam jeszcze postawienia sobie boxa na bagażniku rowerowym by je tam wrzucać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam zapytanie odnośnie przepisów w Polsce. Jak to ma się do Hulajnogi elektrycznej zarejestrowanej, z tablicami rejestracyjnymi i ubezpieczeniem OC.  Nie zagłębiałem się w przepisy. Czy takimi zarejestrowanymi hulajnogami, można się pod drogach poruszać? Jako to wygląda, kiedy użytkownik, chciałby się poruszać po ścieżkach rowerowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam zapytanie odnośnie przepisów w Polsce. Jak to ma się do Hulajnogi elektrycznej zarejestrowanej, z tablicami rejestracyjnymi i ubezpieczeniem OC.  Nie zagłębiałem się w przepisy. Czy takimi zarejestrowanymi hulajnogami, można się pod drogach poruszać? Jako to wygląda, kiedy użytkownik, chciałby się poruszać po ścieżkach rowerowych?
W Polsce hulajnogami elektrycznymi możesz poruszać się po drogach dla rowerów. Po ulicy możesz się poruszać, jeśli nie ma drogi dla rowerów, i jeśli na jezdni obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Jeśli na jezdni mamy prędkość większą niż 30 km/h i nie ma drogi dla rowerów to po jezdni poruszać się hulajnoga nie wolno i można wtedy korzystać z chodnika ale pod warunkiem poruszania się z prędkością pieszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ubiegłym roku kupiłem coś takiego jak na zdjęciu, dla siebie i dla żony. Jako że jesteśmy już w wieku 60+ hulajnogi te są wręcz niezastąpione na wyprawach.

Jedna jest polska - marki "Frugal", a druga kupiona była w Lidlu, ale obie identyczne jak ta na zdjęciu.

Po pół roku używania stwierdzam że były to moje najlepsze zakupy ostatnich lat.

Prędkość do 25 km/h, zasięg do 25 km.

Bardzo ważne w wyborze hulajnogi są koła, moim zdaniem powinny być pompowane, minimum 12 cali.

Moje właśnie takie koła mają i świetnie sobie radzą nawet w lesie.

Jedynym na razie problemem jest użyta w polskich przepisach definicja hulajnogi, bowiem według naszego prawa hulajnoga elektryczna to pojazd nie posiadający siedzenia.

Obawiam się że możemy mieć problemy w przypadku trafienia na jakiegoś nadgorliwego stróża prawa, ale jeśli ktoś nie ma takich obaw to szczerze polecam.

image.png.da91018e90357a0b25e5d4dad95a8f8c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał:

W Polsce hulajnogami elektrycznymi możesz poruszać się po drogach dla rowerów. Po ulicy możesz się poruszać, jeśli nie ma drogi dla rowerów, i jeśli na jezdni obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Jeśli na jezdni mamy prędkość większą niż 30 km/h i nie ma drogi dla rowerów to po jezdni poruszać się hulajnoga nie wolno i można wtedy korzystać z chodnika ale pod warunkiem poruszania się z prędkością pieszego.

Dzięki za podpowiedź. 

Moja obawa wynika stąd, że są zarejestrowane oraz posiadają tablice rejestracyjne i nie wiem jak może to Policja zinterpretować.  W tym roku do Polski, wybiera się duża grupa znajomych z Niemiec i zapytują odnośnie przepisów, obowiązujących przy poruszaniu się hulajnogą elektryczną.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.