Skocz do zawartości

Hulajnoga el. na Camping


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

ale że jak ? przecież każdym rowerem czy zwykłym czy ze wspomaganiem elektrycznym pojedziesz szybciej niż 25 jak przypedałujesz. Po prostu powyżej 25 odłącza się wspomaganie ale pedałować możesz i jechać szybciej .

co do samych ubezpieczeń to jestem za.

każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć polisę OC tyle że ta polisa powinna być przypisana do osoby a nie do sprzętu.

chodzi oczywiscie o to do jakiej predkosci wspomaga rower. Jesli masz np rower, ktory ma manetke i bez pedalowania sam jedzie, to nie jest to rower w mysl niemieckich przepisow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Misio napisał:

Też jestem tego zdania by OC było na "kierowcę" a nie na sprzęt...czy to auto, rower czy co tam innego...

dokładnie. powinny być dwa typy polis OC .

polisy firmowe  obejmujące  tabor firmowy oraz na osobę fizyczną - polisa przypisana do osoby.

25 minut temu, Wegrzyn napisał:

chodzi oczywiscie o to do jakiej predkosci wspomaga rower. Jesli masz np rower, ktory ma manetke i bez pedalowania sam jedzie, to nie jest to rower w mysl niemieckich przepisow ;)

to rozumiem że kontrola dotyczyła tych co jeździli "na manetce" bez pedałowania ?

bo inaczej sobie nie wyobrażam jakby miała wyglądać kontrola prędkości rowerów " ze wspomaganiem elektrycznym"  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wegrzyn napisał:

chodzi oczywiscie o to do jakiej predkosci wspomaga rower. Jesli masz np rower, ktory ma manetke i bez pedalowania sam jedzie, to nie jest to rower w mysl niemieckich przepisow ;)

W myśl polskich to też nie będzie rower. U nas rower elektryczny może mieć maks 25 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wegrzyn napisał:

Zobacz od 6:50 

 

nie znam niemieckiego :niewiem:

ale jak dobrze zrozumiałem to zabierają podejrzany rower do ekspertyzy ?

czyli na jakiej podstawie   typują i zatrzymują ?  no bo chyba nie stoją z radarem.

nie neguję tylko z czystej ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u nas na wsi kontrol byla, to sobie stali na gorce i obserwowali kto najszybciej zasuwal na rowerze. Wiadomo, ze pod gore nikt wiecej niz 25 km/h E-MTB normalnie nie pocisnie, wiec latwo bylo wylapac rowery przerobione. Taki rower jest zabierany do ekspertyzy. W DE jest zupelnie inaczej pod tym wzgledem niz w PL, tak samo robia z motocyklami i autami. Jak sie cos policji nie podoba, to zabieraja do sprawdzenia. Tutaj kazda zmiana musi byc wprowadzona do dowodu rejestracyjnego, lub trzeba na nia miec papier przy sobie. Jezdze tu na moto i duzo juz widzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wegrzyn napisał:

Jak u nas na wsi kontrol byla, to sobie stali na gorce i obserwowali kto najszybciej zasuwal na rowerze. Wiadomo, ze pod gore nikt wiecej niz 25 km/h E-MTB normalnie nie pocisnie, wiec latwo bylo wylapac rowery przerobione. Taki rower jest zabierany do ekspertyzy. W DE jest zupelnie inaczej pod tym wzgledem niz w PL, tak samo robia z motocyklami i autami. Jak sie cos policji nie podoba, to zabieraja do sprawdzenia. Tutaj kazda zmiana musi byc wprowadzona do dowodu rejestracyjnego, lub trzeba na nia miec papier przy sobie. Jezdze tu na moto i duzo juz widzialem ;)

dzięki to wszystko wyjaśnia.

w tym materiale jak dobrze zrozumiałem to koszt tej ekspertyzy to nawet 1000E ?

rozumiem ze jakby wyszło że jednak rower jest OK  te wtedy policja pokrywa koszty i wypłaca rekompensatę za zatrzymany sprzęt :rolleyes:

swoją drogą to współczuje , zdecydowanie jednak wolę nasze  słowiańskie podejście  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Eu kołchoz to już powinie się rozlecieć, bzdurami tylko się zajmują a obywatelą kłody pod nogi, w :pupa: mam tych Niemców, zostawił bym pare Eu ale widać nie potrzebują, wolę dać Polką zarobić a nie jechać I się denerwować. Porządek by lepiej na parkingach zrobili bo złodziejstwo, to uczciwych obywateli okradają, dziady i tyle, a nas za głupich mają.

https://m.facebook.com/groups/hulajnogituning/permalink/798450597462090/?sfnsn=mo&ref=share

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widząc co wyprawia @janekorka;)   potrzebując transportu, wziąłem ze sobą Kugę M4... jazda po mniej lub bardziej zasypanych i zamarzniętych ścieżkach rowerowych i chodnikach była nielada wyzwaniem...:bevil:

Stanowczo się lepiej jechało, gdy upuściłem ttroszkę powietrza z opon...

Dystans okolo 3km zrobiony... ale na pewno nie było to nic z przyjemności. Na szczęście wziąłem ze sobą taka plexową przyłbicę, bo podczas jazdy jeszcze sypał mi śnieg...niestety plexa co jakiś czas parowała mocno...

Czas podróży pewnie zbliżony do jazdy  samochodem - tak wczoraj popołudniu jeździło się po Krakowie (sznureczek aut i około 20-30km/h), a hulajka mogłem przeskoczyć przez parking, czy też do świateł nie stałem w korku  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelni ją od spodu, trzeba odkręcić osłonę baterii i dać uszczelniacz bo tam nic nie ma jak chcesz jeździćw w takich warunkach, Ja tak zrobilem bo jesienią zachcialo Mi się pojeździć po plaży a z tego co się naczytałem to brak uszczelnienia bateri.

Co do hulajnogi Kugo to jak dla mnie w tej cenie to chyba jedna z lepszych hulajek, może ciężk ale dobrze Mi się ją użytkuje. Na targach w Poz kilkoma się przejechałem, potem kilka próbowałem w sklepach itp I jednak Kugo dobrze mi się jedzie, szeroki podest, stabilna, bateria długo trzyma. Jesienią po wielu testach jak pisałem wyżej droższych/tańszych hulajek dokupiliśmy drugą taką samą do żony która po kilku wyjazdach stwierdziła że jej rower to mogę sprzedać bo ona woli hulajnogę.

20221113_103329.jpg

20221113_103335.jpg

20221126_124737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, co powiecie o MOTUS Scooty 10 Plus 2022? 

Potrzebuje hulajnogi która przewiezie do 120 kg ?, silnik 500 W, koła 10"... i chyba ta wydaje się najrozsądniejszym wyborem między innymi na kempingi.

I jak to jest z nimi podczas deszczu, można jeździć czy nie? chciałem też ją przewozić na dyszlu na bagażniku ale to chyba jednak musiałbym mieć pokrowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.