Skocz do zawartości

Hulajnoga el. na Camping


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 godzin temu, peja76 napisał:

No właśnie, nikt nic nie wie:niewiem:

Ja tam wiem :), ktoś z naszych yutuberów dostał solidny mandat za poruszanie się PL hulajnogą bez ubezpieczenia i tablic. Było to w zeszłym roku albo i 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maarec napisał:

Ja tam wiem :), ktoś z naszych yutuberów dostał solidny mandat za poruszanie się PL hulajnogą bez ubezpieczenia i tablic. Było to w zeszłym roku albo i 2 lata temu.

Ryś. Co nie znaczy, że dostał mandat zgodnie z przepisami. Bo skoro hulajnogi w DE podlegają rejestracji, a w Polsce nie podlegają to obywatel PL powinien móc poruszać się po DE na takiej polskiej hulajnodze bez rejestracji. Bo przecież jako obywatel PL nawet nie możesz zarejestrować hulajnogi w DE, tak samo jak nie możesz zarejestrować tam swojego auta. IMO tutaj zastosowanie mają te same przepisy konwencji wiedeńskiej co w przypadku aut.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analog82 napisał:

Pytanie tylko czy faktycznie dostal mandat za niezarejestrowana hulajnoge, czy po prostu nie mial naklejki potwierdzajacej wykupienie ubezpieczenia? 

Problemem  jest to, że u nas ubezpieczenie nie jest wymagane i teraz pytanie jak mają sie właśnie do tego przepisy ruchu drogowego. Czy tutaj nie mają zastosowania przepisy właśnie z konwencji? Że pojazd ma być zgodny z przepisami z kraju rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, nie wiem, ale to juz bardziej temat dla prawnikow, bo jak dla mnie roznie to moze byc traktowane. Tez jestem ciekawy czy taki mandat byl sluszny czy nie i jaka byla podstawa. Jesli to tylko kwestia ubezpieczenia, ktore mozna wykupic "w kazdym kiosku" i z tego co czytam to 29eur/rok i jest obowiazek wykupienia (bez rejestracji), zeby moc sie poruszac po sciezkach czy ulicach, to mandat jak dla mnie jest zasadny. Cos na zasadzie winiety do korzystania z autostrad. Ale jesli jest mandat za brak zarejestrowania hulajnogi, bo przekracza warunki brzegowe jazdy bez rejestracji to tez sadze ze jest on bezzasadny, bo tak jak mowisz nei mozemy hulajnogi zarejestrowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrezygnuje z hulajnogi i wezmę rower, podejrzewam że będzie bezpieczniej.

@Helmut może ty coś wiesz na ten temat, jak to jest z tymi hulajnogami czy my Polacy w DE możemy swobodnie się poruszać naszą Polską hulajnogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na Niemcy ja stanowczo bym bral rower, bardziej że względu na odległości i super ścieżki rowerowe...

@maarec a może w Polsce możemy wykupić ubezpieczenie hulajnogi... OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Misio napisał:

Jadąc na Niemcy ja stanowczo bym bral rower, bardziej że względu na odległości i super ścieżki rowerowe...

Ale w Berlinie wygodniej było by z hulajnogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Misio napisał:

Jadąc na Niemcy ja stanowczo bym bral rower, bardziej że względu na odległości i super ścieżki rowerowe...

@maarec a może w Polsce możemy wykupić ubezpieczenie hulajnogi... OC

OC wykupić można, pytanie czy będzie honorowane, oni pewnie mają jakieś swoje wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby jezdzic w Niemczech hulajka elektryczna musisz miec ubezpieczenie. Jak w DE mieszkasz to i tak jeszcze dochodza inne rzeczy, typu oswietlenie i wtedy sie zaczyna cyrk. Moj szwagier nie mogl ubezpieczyc hulajnogi Xiaomi Pro 2, bo zamowil prosto z Chin i nie jest dopuszczona do uzytku w DE (brakuje jej jednego swiatla jak dobrze pamietam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wegrzyn napisał:

zeby jezdzic w Niemczech hulajka elektryczna musisz miec ubezpieczenie. Jak w DE mieszkasz to i tak jeszcze dochodza inne rzeczy, typu oswietlenie i wtedy sie zaczyna cyrk. Moj szwagier nie mogl ubezpieczyc hulajnogi Xiaomi Pro 2, bo zamowil prosto z Chin i nie jest dopuszczona do uzytku w DE (brakuje jej jednego swiatla jak dobrze pamietam). 

Tylko jakie ubezpieczenie takie z Polski czy musi być wykupione w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge nigdzie znalezc oficjalnych informacji na ten temat. Na jednym forum znalazlem temat Szwajcara, ktory mieszka przy granicy z DE i tam mu wyjasniono, ze moze do DE jezdzic, jesli bedzie mial wykupione ubezpieczenie. Hulajnogi w DE moga poruszac sie max 20 km / h, powyzej podlegaja pod inne regulacje i to jest czesto powodem klopotow tutaj. Na sciezce rowerowej w tym roku bylem swiadkiem jak sprawdzali predkosc max rowerow elektrycznych. Powyzej 25 km/h musisz miec tablice rejestracyjna i ubezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wegrzyn napisał:

Na sciezce rowerowej w tym roku bylem swiadkiem jak sprawdzali predkosc max rowerow elektrycznych. Powyzej 25 km/h musisz miec tablice rejestracyjna i ubezpieczenie. 

ale że jak ? przecież każdym rowerem czy zwykłym czy ze wspomaganiem elektrycznym pojedziesz szybciej niż 25 jak przypedałujesz. Po prostu powyżej 25 odłącza się wspomaganie ale pedałować możesz i jechać szybciej .

co do samych ubezpieczeń to jestem za.

każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć polisę OC tyle że ta polisa powinna być przypisana do osoby a nie do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć polisę OC tyle że ta polisa powinna być przypisana do osoby a nie do sprzętu.

Też jestem tego zdania by OC było na "kierowcę" a nie na sprzęt...czy to auto, rower czy co tam innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.