Skocz do zawartości

Spotkałem, widziałem forumowicza


Piotr J

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, akurat kamizelka z napisem Polska jest w mojej opinii w Polsce konieczna.

 

Dla mojego bezpieczeństwa. Od kiedy ja ubieram nie zdarzyło mi się żeby ktoś mi wymusił pierwszeństwo, a to jeden z głównych powodów wypadków motocyklowych. Każdy samochód wyjeżdżajcy z podporządkowanej hamuje, zamiast wjeżdżać z automatu.

 

Z drugiej strony staram się jeździć przepisowo 40/50/90, i jak mam taką kamizelkę ubraną to samochód który mnie chce wyprzedzić, najpierw zwalnia, dojeżdża do moich pleców, czyta napis i prawidłowo wyprzedza.

Alternatywą było doganianie mnie z dużą prędkością i wyprzedzanie na lusterka.

 

Szkoda mi tylko tych wszystkich telefonów komórkowych lądujących na podłodze w ułamku sekundy.

 

Jednego co się nauczyłem to tego że jak ty widzisz policjanta to on już dawno cie zobaczył.

 

I ciekawa rzecz, często widzę że ludzie zapinają pasy na mój widok ?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mandrol
Ortografia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, automaciek napisał:

Po to samo co rowerzysci. Łatwiej zauważyć i zidentyfikować jaskrawą kamizelkę niż światło. Zwłaszcza u osób z gorszym wzrokiem.

 

 

To jasna sprawa, ale po co napis Polska imitujący policję? O to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasna sprawa, ale po co napis Polska imitujący policję? O to mi chodzi
Niestety tylko to działa na polskich kierowców. W Niemczech wystarczyło by odblaskową ubrać. U nas musi być napis.
Testowałem... Tylko wtedy każdy zwalnia i uważa co robi.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beniamin82 napisał:

Dla mojego bezpieczeństwa. Od kiedy ja ubieram nie zdażyło mi się żeby ktoś mi wymusił pierwszeństwo, a to jeden z głównych powodów wypadków motocyklowych.

Z tego samego powodu wymieniłem tłumik na głośny. Skończyło się "wjeżdżanie pod koło" gentelmenów w kapeluszach i paniuś gadających przez smarka. Chociaż wolałbym mieć oryginała. Ale się u nas nie da. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wytłumaczenie jest ? tak teraz przeglądam kamizelki, do mojej kurtki jest dedykowana, nie wiem czy lepiej takà czy lepiej policyjną ?
 

p.s. @Tomii przerzuć może tą naszą dyskusję do działu motocykle, żeby tu bajzlu nie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Prusiak napisał:

A któż to zawitał do Łeby...?? Detleffs oklejony z przodu i z tyłu widziany dzis ok. 19.00 jadący w kierunku kempingu morskiego... 

Pozdrawiam z kempingu morskiego :D

Jak już „ktoś” zawitał do Morskiego to niech powie ile tam luda jest teraz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.