Skocz do zawartości

Tabbert Verdi


tomanek4

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z firmy Mańczak, niestety wśród tych na sprzedaż nie znalazła się taka która by mi odpowiadała, oglądaliśmy jednak i takie które są zaklepane na wynajem (nie śpieszy nam się aż tak bardzo z zakupem, wolę odczekać a kupić taką której zakupu nie będę żałował) obejrzeliśmy Fendt Diamant 750, 2 Hobby - 650 KMFE a druga też 650 tylko bodaj KFU czy coś ;), no i na koniec znowu ten Tabbert nieszczęsny nie chce się ode mnie odczepić, zdecydowanie najbardziej nam odpowiada, cena w sumie ta sama co na Wejherowie (tam tylko model 655 rzekomo no i brak WC oraz zbiorników wody) do końca września jednak wynajęta więc będę szukał dalej czegoś podobnego, chyba że nie znajdę wtedy wrócę pewnie do Mańczaka, wstawiam poniżej link do ogłoszenia. PS. jak napisał Jacek rzeczywiście nie ukrywają napraw- wymieniane było poszycie prawy przód na zewnątrz i ponoć wewnątrz również jakieś 3-4 lata temu.

https://manczak.pl/przyczepa/tabbert-verdi-620-kopia/

Edytowane przez tomanek4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

54 minuty temu, danielpoz napisał:

Czemu na siłę szukasz budy z demobilu po cyganach?

Bo cena czyni cuda ;) Ludzie chcą dużo i za mało. 

No ale coś za coś. Takie budy może są i tanie ale właśnie zawsze mają jakieś braki (brak wc, brak zbiorników na wodę), zawsze są po naprawach, zawsze są dojechane - tutaj przez cyganów przez niewiadomo jaki okres, a potem jeszcze przez wypożyczalnie. IMO te budy nie są warte tych pieniędzy. Dla zobrazowania to na aukcjach we Francji te przyczepy są do kupienia za około 10-15k zł! Niech to Wam da do myślenia dlaczego. Dlaczego Francuzi się nie łaszą na takie okazje?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bo cena czyni cuda .......
........ Dlaczego Francuzi się nie łaszą na takie okazje?


Bo naprawa tego po ich stawkach i "zgodnie ze sztuką" czyni tą operację ekonomicznie nieuzasadnioną......
Taniej jest wziąć nową budkę od dilera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Bo naprawa tego po ich stawkach i "zgodnie ze sztuką" czyni tą operację ekonomicznie nieuzasadnioną......
Taniej jest wziąć nową budkę od dilera


A u nas stawki i ceny się różnią? Nie bardzo. Części są w takich samych cenach a nawet i droższe. Stawki są już na bardzo zbliżonym poziomie dochodzącym w serwisie autoryzowanym do nawet 100 euro za godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj doszedłeś do prawdy,
Ceny za części mamy droższe to fakt,
U nas autoryzowany serwis dochodzi do 100euro (w zwykłym przeważnie to okolice 100-150pln), tam pierwszy lepszy serwis zaczyna się od 100....
A jak dodasz sobie że tam nie bawią się w naprawianie wyposażenia tylko co mogą to wstawiają nowe.....
I chyba najważniejsze, siła nabywcza ich wypłaty......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maniacs99 napisał:

I tutaj doszedłeś do prawdy,
Ceny za części mamy droższe to fakt,
U nas autoryzowany serwis dochodzi do 100euro (w zwykłym przeważnie to okolice 100-150pln), tam pierwszy lepszy serwis zaczyna się od 100....
A jak dodasz sobie że tam nie bawią się w naprawianie wyposażenia tylko co mogą to wstawiają nowe.....
I chyba najważniejsze, siła nabywcza ich wypłaty......

Żadna siła nabywcza. Po prostu się nie opłaca tego naprawiać, bo budy są zużyte. Podobnie jak z autami po szkodzie całkowitej, które do nas najczęściej trafiają, są naprawione byle jak i pchane dalej. I rynek się kręci. 

Ale handlarz taką budę kupi za 10-15k. Sciągnie do Polski za powiedzmy 5k. Odpicuje, wyczyści, dorzuci nowy materac, na otomoto wciśnie bajeczkę o pierwszym właścicielu - francuskim emerycie, który wolał do kibelka na kempingu dymać niż korzystać ze swojej toalety. Wystawi to za 60k, gdzie takie budy na mobile.de chodzą za 100-120k, folii z siedzeń nie ściągnie i jeszcze powie, że to fabryka (też widziałem takie ogłoszenia). No i oczywiście  ktoś to kupi.

Finalnie każdy będzie zadowolony. Handlarz bo na czysto zarobi z 30-40k i kupujący bo myśli, że zrobił interes życia ;) A skoro wszyscy są zadowoleni to rynek się kręci. Dlatego właśnie jesteśmy największym rynkiem zbytu angielek i perełek z Francji. Dlaczego? Bo przyczepa ma być tania, i wszystkomająca. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Czemu na siłę szukasz budy z demobilu po cyganach?

Hmmm.. nie o to chodzi że "szukam na siłę" po prostu- tu znowu pewnie Jacek ma rację wpada w oko coś co jest w układzie jaki mi odpowiada i niezłym wyposażeniem za niską cenę, nie mam doświadczenia w przyczepach, to ma być pierwsza, nie bardzo też wiem zapewne jak ocenić stan techniczny (że ma nie śmierdzieć, podłoga ma się nie uginać i niewiele więcej) dlatego też pytam Was o ocenę, dzięki za krytyczne komentarze, postaram się  więc sam być więc bardziej krytyczny w ocenie stanu technicznego ;)

Jeszce prośba do Was o ocenę tych przyczep z Białogardu:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-de-luxe-kmfe-lozka-pietrowe-lozko-malzenskie-ID6EAwx8.html

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-550-sudwind-rezerwacja-ID6EsgkI

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-550-sudwind-tkm-lozka-pietrowe-ID6Ex0UB.html

Czy te może któryś z tych egzemplarzy jest wart uwagi Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomanek4 napisał:

Białogard ma bardzo dobrą opinie na forum i sporo forumowiczów kupiło u nich swoje przyczepy. Ale z drugiej strony sam widzisz jakie są ceny. Przyczepy starsze o kilka lat a w cenie tych dwuosiówek. Jest jedno ale. Sam pisałeś, że szukasz przyczepy na 6 osób. I w takich układach będzie bardzo ciasno. Cudów nie ma. Ale przyczepy na pewno warte obejrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, danielpoz napisał:

Przestańcie już ten Białogard tak wychwalać. Prawda jednak jest zupełnie inna i większość o tym wie.

 

Którą przyczepę tam kupiłeś i trafiłeś na minę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpoz napisał:

Po co pytasz skoro wiesz że nie miałem potrzeby tam kupować?

Bo sam jesteś propagatorem nie pisania ,,bo ktoś powiedział,,

 

ja o Białogardzie mam jak najlepsze zdanie. Nigdy nie napisałem, że budy mają jak nówki. W końcu głównie 15 letnie albo i starsze. Tylko nic nie pudrują. Jak kupiłem swoją, teraz z rodzicami byliśmy kupować dla nich. I powiem Ci taką ciekawostkę, wyszedł problem z najazdem. W zasadzie tato załatwił od dupy strony i na dobrą sprawę powinni go pogonić i byłoby to zrozumiałe. Jednak doprowadzili sprawę do końca i wzięli na siebie koszty. 
 

takie rzeczy potwierdzają, że warto tam kupować i będę ich polecał, z osobistego doświadczenia z nimi

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

Był tu kiedyś gość co naprawiał budy. Też za nim murem stali, bronili do ostatniej krwi. Później wyszło to co wyszło.?

Kto taki? :hmm:

11 minut temu, danielpoz napisał:

Przyjdzie czas to i Ty się dowiesz.

No ale jednak większośc klientów Białogardu jest zadowolona, niż niezadowolona.  A wiadomo, że po nowe i "bezproblemowe" to do salonu, a przy używkach trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Ale wolałbym 100 razy jechać do Białogardu i tam obejrzeć interesujące mnie przyczepy niż jechać oglądać jakieś podejrzane cyganki z licytacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.