Skocz do zawartości

Tabbert Verdi


tomanek4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy choć już od jakiegoś czasu śledzę to forum a od  jeszcze dłuższego czasu (będzie ze 2 lata) noszę się z zamiarem zakupu naszej pierwszej cepki. Temat powraca co jakiś czas i teraz znowu odżył. Poszukuję przyczepy 6 osobowej ze względu na to że najprawdopodobniej wyjazdy będą z dzieciakami i wnukami ;), przejrzałem masę ogłoszeń i kilkukrotnie byłem oglądać, jednak stan jak to zwykle bywa "nieco" odbiegał od tego który widać było na zdjęciach, albo układ nie ten itp. Ostatnio znalazłem ogłoszenie przyczepy Tabbert Verdi 655 6 os 2000 dmc (max dla mojego auta), proszę Was o pomoc w ocenie (a może będzie ktoś chętny żeby pomóc na miejscu przy oględzinach?), wiem że brak WC i zbiorników wody czystej i szarej (czy to problem z doinstalowaniem)? co do WC myślałem żeby wstawić turystyczną... Dodam że jestem z okolic Poznania, poniżej wstawiam link do ogłoszenia (wiem to daleko- Wejherowo- ale ta wydaje się zadbana no i ten układ mi pasuje). dzięki z góry za pomoc.

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-verdi-655-lozka-pietrowe-ID6EzT1E.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień dobry!

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy choć już od jakiegoś czasu śledzę to forum a od  jeszcze dłuższego czasu (będzie ze 2 lata) noszę się z zamiarem zakupu naszej pierwszej cepki. Temat powraca co jakiś czas i teraz znowu odżył. Poszukuję przyczepy 6 osobowej ze względu na to że najprawdopodobniej wyjazdy będą z dzieciakami i wnukami , przejrzałem masę ogłoszeń i kilkukrotnie byłem oglądać, jednak stan jak to zwykle bywa "nieco" odbiegał od tego który widać było na zdjęciach, albo układ nie ten itp. Ostatnio znalazłem ogłoszenie przyczepy Tabbert Verdi 655 6 os 2000 dmc (max dla mojego auta), proszę Was o pomoc w ocenie (a może będzie ktoś chętny żeby pomóc na miejscu przy oględzinach?), wiem że brak WC i zbiorników wody czystej i szarej (czy to problem z doinstalowaniem)? co do WC myślałem żeby wstawić turystyczną... Dodam że jestem z okolic Poznania, poniżej wstawiam link do ogłoszenia (wiem to daleko- Wejherowo- ale ta wydaje się zadbana no i ten układ mi pasuje). dzięki z góry za pomoc.

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-verdi-655-lozka-pietrowe-ID6EzT1E.html

Pozdrawiam

Co tu dużo pisać. Buda po cyganach, kupiona za pół darmo na licytacji we Francji. Pewnie mocno zużyta i dojechana. Kibelek widoczny na zdjęciu został dołożony, fabrycznie tam powinna się znajdować umywalka. Poza tym zdjęcia pochodzą od różnych przyczep. Nawet na placu widać że handlarz ma kilka cyganek "perełek"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Co tu dużo pisać. Buda po cyganach, kupiona za pół darmo na licytacji we Francji. Pewnie mocno zużyta i dojechana. Kibelek widoczny na zdjęciu został dołożony, fabrycznie tam powinna się znajdować umywalka. Poza tym zdjęcia pochodzą od różnych przyczep. Nawet na placu widać że handlarz ma kilka cyganek "perełek" emoji1751.png

 

Dziękuję bardzo za pomoc zaoszczędzone sporo kilometrów jazdy, mam zamiar podjechać dzisiaj do komisu z przyczepami Mańczak, może zdradzisz jak rozpoznać że buda jak piszesz po cyganach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomanek4 napisał:

Dziękuję bardzo za pomoc zaoszczędzone sporo kilometrów jazdy, mam zamiar podjechać dzisiaj do komisu z przyczepami Mańczak, może zdradzisz jak rozpoznać że buda jak piszesz po cyganach?

 

U Mańczaka należy uważać, bo sporo przyczep używanych, które ma są po naprawach - warto go spytać, bo niczego nie ukrywa zazwyczaj i otwarcie mówi.

A jak rozpoznać budy po cyganach? Brak kibelka, duże okna - to najczęstsze atrybuty. Niestety większosć dwuosiówek sprowadzana do PL jest właśnie z jakiś licytacji z Francji. Do tego niska cena - miej świadomość, że taka dwuosiówka z 2011 roku nie ma prawa kosztować 60k zł a raczej 1,5-2x tyle. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

U Mańczaka należy uważać, bo sporo przyczep używanych, które ma są po naprawach - warto go spytać, bo niczego nie ukrywa zazwyczaj i otwarcie mówi.

Byłem tam dwa razy i potwierdzam, co pisze Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, junior napisał:

Moim zdaniem tylko w celach poznawczych - budy po naprawach ale też po wypożyczalni, którą prowadzi. Większość moooooocno zmęczona

Po wypożyczalni można kupić u niego np roczną przyczepę. Kiedyś można było wyrwać w całkiem dobrych pieniądzach. Takie są IMO warte rozważenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Po wypożyczalni można kupić u niego np roczną przyczepę. Kiedyś można było wyrwać w całkiem dobrych pieniądzach. Takie są IMO warte rozważenia. 

Nie tylko. Zobacz na stronie- są takie które są zarezerwowane na wynajem na cały sezon 2022 np.

https://manczak.pl/przyczepa/hobby-prestige-650-2/

Ale to tylko info ze strony - jak byłem to nie gadałem tylko oglądałem - choć padał propozycja że mogę wypożyczyć na cały sezon (nie pamiętam co tam wtedy oglądałem,.ale.rocznikowo około 2007-10) ?

Edytowane przez junior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, junior napisał:

Nie tylko. Zobacz na stronie- są takie które są zarezerwowane na wynajem na cały sezon 2022 np.

Wiem, że nie tylko. O tych innych nie ma co pisać bo widziałem na własne oczy jak są naprawione i w jakim stanie. Mój brat miał od niego wypożyczoną kiedyś. Nawet opisywałem na forum jak to wyglądało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę naświetlony dzięki Waszym wypowiedziom, mam nadzieję że coś ciekawego jednak znajdę u Mańczaka ,a może ktoś coś widział ciekawgo do max. 70k i 2000 dmc na 6os., i powiedzmy ok.200 km od Poznania? Dzięki Wam za dotychczasową pomoc.

Edytowane przez tomanek4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Mańczaka się nie wypowiem, dawno nie widziałem

Ale odnośnie przyczep z Francji, po "tzw cyganach":
Większość kolegów jest w błędzie, fakt że ciężko trafić z tego kraju budę z normalną toaletą, ale to ma wielką zaletę - taka łazienka jest 90% przypadków czysta i sucha.....
Jeżeli reszta mebli nie jest zmęczona i nie widać zniszczeń zewnętrznych to moim zdaniem warto taką przyczepę rozważyć.

Wstawić brodzik i toaletę kasetową to nie to samo co zbudować prom kosmiczny.... Jeśli zrobisz to sam to zamkniesz się w kwocie 1500-2500pln, kolejne 1500 to bojler i krany ciepła/zimna,

Na foto taka właśnie toaleta w czasie wykańczaniaIMG-20220318-WA0006.jpgIMG-20220315-WA0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maniacs99 napisał:

Odnośnie Mańczaka się nie wypowiem, dawno nie widziałem

Ale odnośnie przyczep z Francji, po "tzw cyganach":
Większość kolegów jest w błędzie, fakt że ciężko trafić z tego kraju budę z normalną toaletą, ale to ma wielką zaletę - taka łazienka jest 90% przypadków czysta i sucha.....
Jeżeli reszta mebli nie jest zmęczona i nie widać zniszczeń zewnętrznych to moim zdaniem warto taką przyczepę rozważyć.

Wstawić brodzik i toaletę kasetową to nie to samo co zbudować prom kosmiczny.... Jeśli zrobisz to sam to zamkniesz się w kwocie 1500-2500pln, kolejne 1500 to bojler i krany ciepła/zimna,

Brodzik zazwyczaj jest. W tych dużych cygankach oni normalnie biorą prysznic. W przyczepach często mieszka sporo osób na okrągło przez cały rok. Oczywiście taką przyczepę można kupić dużo taniej, ale warto mieć świadomość skąd są te przyczepy i jak były używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda że oni tam mieszkają cały rok, ale z z mojego punktu widzenia ważny jest stan obecny a nie historia użytkowania,
Widziałem wiele francuskich budek, i w całkiem spory ich odsetek był w stanie lepszym (chociaż bez WC) niż to co oferowane jest z Niemiec Dani Hollandi czy Beneluksu,

Ja bym nie skreślał tej przyczepy tylko porządnie ja obejrzał,

A tak poza tematem, na zachodzie podejście do kempingowania jest takie że prysznic i WC załatwia się na kempingu i wiele "normalnych Francuzów" jeżdżąc bez dzieci wybiera budy bez brodzika i toalety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniacs99 napisał:

A tak poza tematem, na zachodzie podejście do kempingowania jest takie że prysznic i WC załatwia się na kempingu i wiele "normalnych Francuzów" jeżdżąc bez dzieci wybiera budy bez brodzika i toalety....

Już to widzę jak po piwku w nocy się biega na drugi koniec kempingu do kibla żeby się wysikać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniacs99 napisał:

A tak poza tematem, na zachodzie podejście do kempingowania jest takie że prysznic i WC załatwia się na kempingu i wiele "normalnych Francuzów" jeżdżąc bez dzieci wybiera budy bez brodzika i toalety....

Przecież to zwykłe urban legend. Przykładowo Fendt we Francji ma osobną stronkę z przyczepami specjalnie przygotowanymi dla cyganów - zupełnie inne modele Fendta, inne linie, inne nazwy: https://fr.fendt-caravan.com/index.html. Tabbert podobnie.

Z ciekawostek to nawet jest jedna cygańska marka we Francji (należąca do grupy Trigano - właściciela Adrii, Sterckemana i Caravelaira) proukująca przyczepy premium fabrycznie dostosowane do wymogu cygańskiego rynku i wymogów bezpieczeństwa (duże okna): https://www.caravane-rubis.com/wa_files/catal habitation 210x297-ok.pdf

Inne przyczepy sprzedawane na rynku francuskim (nawet Fendty) są już wyposażone normalnie, nawet ich marka Caravelair, która też kiedyś przecież sprzedawała przyczepy dla normalnych Francuzów i obok miała ofertę dla cyganów. 

No ale mniejsza z tym. Zgadzam się, że taką budę można rozpatrywać, ale trzeba mieć z tyłu głowy jej przeszłość i wszystko dokładnie sprawdzić. Z plusów to najczęściej fakt, że w tej przyczepie nigdy nie było gotowane, więc kuchenki mogą być jak nowe. Z minusów to bywały przeładowane, np zdarza się, że w łazienkach jest normalna pralka  a na niej suszarka jak w domu. Też bardzo często przyczepy są ogołocone z różnych sprzętów, mają uszkodzoną kllimę itd. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.