Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Kochani chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników podgrzewacza wody gazowego Carver Cascade o to czy warto wydać na używany egzemplarz 1100 zł za wersję tylko gazową ? Czy jesteście zadowoleni, czy podgrzewacz nie sprawia zbyt wielu problemów technicznych. Mam teraz Trume elektryczną  5 l i jeśli mam być szczery to nie jest to zbyt autonomiczne rozwiązanie. podgrzewanie na gaz jest mi potrzebne, gdy jestem w drodze i nie zawsze nocuje na kempingach, oraz wielkość około 10 litrów jest dwukrotnie większa niż teraz (5 l.). Czasami jestem na "dziwnych" kempingach gdzie prąd jest z przerwami, a najlepiej jakby sobie dać z nim spokój i nie brać go w cenie, bo więcej go nie ma, niż jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliśmy z tego podgrzewacza przez trzy sezony i byliśmy bardzo zadowoleni. Na gazie pracował tak, jak na prądzie. Cztery osoby kąpały się pod prysznicem bez przestojów, w gorącej wodzie. Używaliśmy carver cascade 2, rocznik budki 1997. Na ebay uk znalazłem kompletne zestawy dużo taniej, niż piszesz. W razie czego, mogę Ci pomóc przy transferze do Polski.

 

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Korzystaliśmy z tego podgrzewacza przez trzy sezony i byliśmy bardzo zadowoleni. Na gazie pracował tak, jak na prądzie. Cztery osoby kąpały się pod prysznicem bez przestojów, w gorącej wodzie. Używaliśmy carver cascade 2, rocznik budki 1997. Na ebay uk znalazłem kompletne zestawy dużo taniej, niż piszesz. W razie czego, mogę Ci pomóc przy transferze do Polski.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki, będę pamiętał. Muszę popatrzeć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem na ebay dużo taniej. Tylko do Polski nie wysyłają. Mam w jednej cepce caravel casade 2 i super sprawa. Okło 10 min od włączenia jest ciepła woda.

Myślę o zamontowaniu do drugiej. Ale ceny odstraszaja. Przynajmniej w Polsce

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników podgrzewacza wody gazowego Carver Cascade o to czy warto wydać na używany egzemplarz 1100 zł za wersję tylko gazową ? Czy jesteście zadowoleni, czy podgrzewacz nie sprawia zbyt wielu problemów technicznych. Mam teraz Trume elektryczną  5 l i jeśli mam być szczery to nie jest to zbyt autonomiczne rozwiązanie. podgrzewanie na gaz jest mi potrzebne, gdy jestem w drodze i nie zawsze nocuje na kempingach, oraz wielkość około 10 litrów jest dwukrotnie większa niż teraz (5 l.). Czasami jestem na "dziwnych" kempingach gdzie prąd jest z przerwami, a najlepiej jakby sobie dać z nim spokój i nie brać go w cenie, bo więcej go nie ma, niż jest.

 

Witam!

W przypadku bojlera gazowego, o który pytasz, kluczową sprawą jest stan palnika z uszczelką i komory spalania.

Właśnie palnik potrafi wygenerować szybką i kosztowną awarię (nawet elektroniki schowanej po drugiej stronie komory spalania).

Jeśli masz na myśli bojler z tego ogłoszenia, to moim zdaniem warto  (1040 zł. z przesyłką).

Jest to ok. 1/4 ceny nowego. Bojler ma 20 lat, ale obejrzałem dokładnie fotki i poza minimalnie uszkodzoną zewnętrzną osłoną komina, cała reszta wydaje się być w nienagannym stanie, zwłaszcza wspomniany wcześniej palnik. Palnik w "CC2" nie jest tylko zwykłą "kostką" z blachy z nawierconymi otworami dla wylotu gazu. Jego budowa jest dużo bardziej złożona, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Z tego powodu, koszt jego ewentualnej wymiany jest znaczny.

Na w/w aukcji, zaprezentowano dobre fotki (również w czasie pracy), co pozwala kupującemu ocenić, z jakim dokładnie stanem ma do czynienia.

W omawianym przypadku, na aukcje ebay bym nie liczył - ceny wcale nie są niższe, przynajmniej tych sprzętów, które wydają się być w niezłym stanie. Na ogół ceny są zbliżone (czasem nawet wyższe + niemały koszt przesyłki), jednak opisy pozostawiają często dużo do życzenia i trudno z nich wywnioskować, jaki jest rzeczywisty stan i sprawność danego urządzenia. Tańsze oferty (tzw. "okazje"), to już całkowite nieporozumienie -  stan i opisy są tak enigmatyczne, że tylko desperaci lub będący tam na miejscu i znający się na rzeczy, mogliby się tymi ofertami interesować.

IMHO

 

PS

Aby nie było, że ..., to sprzedającego nie znam, nie mam z nim żadnych układów, a ofertę przed chwilą wyszukałem i wybrałem na popularnym portalu aukcyjnym zupełnie przypadkowo. ;)

Przykładowe oferty z ebay:

http://www.ebay.co.uk/itm/Carver-Cascade-2-Gas-Electric-Water-Heater-For-Caravan-Motorhome-conversions-/191913710238?hash=item2caef2d29e:g:3GUAAOSwXeJXekGG

http://www.ebay.co.uk/itm/Carver-Cascade-2-Rapide-Gas-Electric-Caravan-Motorhome-Water-Heater-/201642074032?hash=item2ef2cddfb0:g:O9gAAOSwdzVXqbza

http://www.ebay.co.uk/itm/Carver-Cascade-2-Gas-Electric-Caravan-Motorhome-Water-Heater-/191939941522?hash=item2cb0831492:g:dIQAAOSwhOdXpd2V

http://www.ebay.co.uk/itm/Caravan-campervan-motorhome-Carver-Cascade-Gas-Electric-Water-Heater-/201538025407?hash=item2eec9a37bf:g:4rQAAOSwu1VW3~4G

 

Przykładowe oferty w niższej cenie, jednak moim zdaniem bardzo ryzykowne:

http://www.ebay.co.uk/itm/CARVER-CASCADE-2-GAS-WATER-HEATER-MOTORHOME-CARAVAN-WATER-HEATER-CAMPERVAN-/401166686559?hash=item5d6765d95f:g:ZtwAAOSw6n5XpzEv

http://www.ebay.co.uk/itm/CARVER-CASCADE-2-GAS-AND-240V-HOT-WATER-HEATER-CARAVAN-MOTORHOME-/322205656182?hash=item4b04f42476:g:oIoAAOSwubRXMwTs

http://www.ebay.co.uk/itm/Caravan-motorhome-Carver-Cascade-Water-Heater-Full-System-Camper-Conversion-/222194280619?hash=item33bbcfa8ab:g:mhoAAOSwepJXZ8DX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Nie wiem czy był już taki problem. Mianowicie. Mamy przyczepę Avondale i boiler Carver. W tamtym roku była walka z uruchomieniem ciepłej wody ale w końcu się udało. Na zimę woda była spuszczona. Od wczoraj jest znowu walka. Woda napuszczona przez pompkę do boilera. Na gazie boiler się nagrzewa i świeci zielona kontrolka. Na prądzie dziś zauważyłam, że nie grzeje i świecą zielona i czerwona kontrolka. Nawet jak się nagrzeje na gazie to woda z kranu nie leci. Po odkręceniu zimnej leci zimna, a po odkręceniu ciepłej nie leci nic. Przewody od wody są czyste, bo po odkręceniu powietrze przechodzi. Wygląda na to, że woda nie wychodzi z boilera. Czasami poleci jedynie tyle co krew z nosa ale przestaje. Będę wdzięczna za porady. W razie czego można się ze mną kontaktować również na GG 5103489. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ma ktos z Was może ten sterownik do cascade rapid 2 ?

strzeliły mi tranzystory na płytce sterującej i potrzebuję aby ktoś życzliwy kto ma taką samą rzucił okiem jakie tam są oznaczenia tranzystorów fabryczne to dwa takie małe czarne kwadraciki , wielka prośba bo nie mogę nigdzie znaleźć kogoś kto to ma 

IMG_1540.JPG

IMG_1542.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przypuszczam, że nawet jeśli ktoś ma taki sterownik, a z pewnością tak jest, to i tak z wielu oczywistych przyczyn nie będzie się palił do jego rozkręcania w swojej przyczepie. Zdjęcia zrobiłeś dobre, jednak w tym przypadku konieczne będą jeszcze lepsze, choć nic nie obiecuję. Zrób zdjęcie tych uszkodzonych elementów w najwyższej rozdzielczości, jaką dysponujesz, przy dobrym świetle i z bliskiej odległości (macro) przy podpartym nieruchomo aparacie. Przed zrobieniem zdjęcia, przetrzyj te elementy bardzo delikatnie (raz) miękką szmatką, zwilżoną tylko troszeczkę czystym spirytusem, ale nie jakimś rozpuszczalnikiem! Może być też denaturowany, jeśli nie masz czystego. Być może uda się wtedy cokolwiek jeszcze odczytać.
Na chwilę obecną, element oznaczony, jako "D1" (trochę to dziwne, ponieważ bardziej wskazuje na diodę, niż tranzystor) posiada widoczne oznaczenie "3KW S" (jeśli dobrze odczytałem). Przy takim oznaczeniu byłby to tranzystor bipolarny PNP o symbolu BC858 B (producent prawdopodobnie NXP Philipsa lub Semiconductor). Gdybyś szukał tego tranzystora w oryginale, to dla smd będzie w obudowie SOT23 z oznaczeniem 3K - tyle wystarczy. "W", to miejsce produkcji, czyli w tym przypadku "czajna" (Chiny), ale może być jeszcze P lub T.

1.thumb.jpg.bcc2b4bda827602b1dea29beaf86882f.jpg


Oznaczenia drugiego tranzystora nie są w chwili obecnej na tyle czytelne, aby można było cokolwiek wywnioskować.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
43 minuty temu, Euro2009 napisał:

Witam u mnie kapie woda od spodu podgrzewacz wewnątrz przyczepy zaraz za króćem od zimej wody.Woda na zimę była spuszczana, co może być przyczyną wycieku? 

Przyczyna - nieszczelność!!!! A tak na poważnie to może jakieś zdjątko. Nawet jak nie masz dojścia żeby zobaczyć to wsadź rękę z telefonem lub aparatem i obcykaj ze wszystkich stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cascade Rapid 2

7 sposobów na niedziałające podgrzewanie gazowe:

1)  Naładować akumulator - żółta dioda nie może świecić
2 ) Jak za mocno się palenisko nagrzeje np od słońca to też wam nie odpali
3)  Sprawdzenie styków w czarnej kostce - WD-40 po stykach wtyczki
4 ) Sprawdzić kabelek Iskrownika
5)  Sprawdzić masę, czy dochodzi do iskrownika
6 ) Przeczyścić styki nad cewką, która włącza i zamyka gaz.Są tam takie styki do termo wyłącznika.
7)  Wymiana scalaka HEF4093BP    

 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.