Skocz do zawartości

Grzanie wody ciepłym powietrzem - chyba coś nie tak


Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :) jako że od kilku dni jestem posiadaczem budki Hobby 440 98r zaczynam "ją poznawać" i wczoraj uruchomiłem piecyk trumatic z nadmuchem na przyczepę...

W części sypialnej znalazłem pod siedziskiem bojler z grzałką i podłączonym nadmuchem powietrza...

Nie szukał bym problemu ale rura wylotowa ciepłego powietrza jest zaślepiona i cały gorący nadmuch wylatuje przez kratki nawiewne a wody nie grzeje...

Wygląda to jakby to było tak fabrycznie zrobione ... Mam rację ? 

 

Teraz co z tym fantem zrobić ? Zdejmując tą zaślepkę leci tam lekko ciepłe powietrze bo bojler jest na samym końcu całej instalacji...

Przenieść go na tył przyczepy i wpiąć w rurę zaraz za piecykiem ? (Z pierwszego wylotu leci bardzo gorące powietrze) ...

 

Jeszcze drugie pytanie - gdzie się włącza grzałkę w tym bojlerze bo w cepce nie mam żadnego włącznika...

IMG_20220302_192249.jpg

IMG_20220302_193825.jpg

IMG_20220302_194536.jpg

IMG_20220302_192241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 minuty temu, Xspeed99 napisał:

Masz trume tt2. Ona moze tez grzac elektrycznie. (Pewnie masz gdzies wlacznik) 

A grzanie powietrzem na zasadzie przwplywu powietrza.  Do ogrzewania. 

Ja wiem co ja mam...

Chodziło mi o to że fabrycznie bojler zamontowany jest na końcu instalacji powietrza a rura za nim jest zaślepiona i ciepłe powietrze przez niego nie leci ...

Włącznika do grzałki w bojlerze nigdzie nie znalazłem w mojej budce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie jest wykonane poprawnie, w króćcu są małe otwory, przez które wylatuje powietrze.

Skuteczność grzania powietrzem jest marna, nawet jak przeniesiesz bojler bliżej pieca. to tylko "ocieplacz" wody.

Szukaj włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, djandriu napisał:

Ja wiem co ja mam...

Chodziło mi o to że fabrycznie bojler zamontowany jest na końcu instalacji powietrza a rura za nim jest zaślepiona i ciepłe powietrze przez niego nie leci ...

Ciepłe powietrze z rozprowadzania niczego Ci nie ogrzeje. To pic na wodę. To jest terma elektryczna i wodę podgrzewa się grzałką. 

Cytat

Włącznika do grzałki w bojlerze nigdzie nie znalazłem w mojej budce ...

To szukaj aż znajdziesz. Innej opcji nie ma

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał:

Ciepłe powietrze z rozprowadzania niczego Ci nie ogrzeje. To pic na wodę

Jakoś mi ogrzewa, gorąca nie jest ale ciepła, bojler mam daleko od pieca i woda jest ciepła. Sam wiesz że miałem i mam parę wyjazdów zimowych i zawsze piec w trasie jest włączony i myjemy ręce w ciepłej wodzie;), tak samo było w Zielińcu jak staliśmy, ciepła woda ku naszemu zdziwieniu była.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, djandriu napisał:

Ja wiem co ja mam...

Chodziło mi o to że fabrycznie bojler zamontowany jest na końcu instalacji powietrza a rura za nim jest zaślepiona i ciepłe powietrze przez niego nie leci ...

Włącznika do grzałki w bojlerze nigdzie nie znalazłem w mojej budce ...

Ja mam na przelot i woda jest ciepła, zaznaczam nie gorąca ale ciepła i to przy minusowych temperaturach na zewnątrz. Piec mam na jednym końcu przyczepy a bojler na drugim i problemu nie ma, włącznik pewnie masz nad kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

A pytający jeszcze pytał o to, gdzie może być włącznik boilera...

No właśnie nigdzie go nie mogę znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, djandriu napisał:

No właśnie nigdzie go nie mogę znaleźć ?

Może nie ma oddzielnego włącznika, a jest oddzielny bezpiecznik, którym można załączyć... 

Nie wiem, tylko gdybam...

Jeśli nie trzeba rozpruwać przyczepy to spróbuj iść "po kablach". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

A nie masz jakiegoś panelu sterowania w tej Hobby?

Coś takiego?

 image.png.4ba0b4037a994ee13bbf95e898706292.png

Nie mam żadnego panelu sterowania, jest tylko główny bezpiecznik w bloku z zasilaczem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truma TT to dość "proste" urządzenie, podajesz mu 230V i grzeje. Tak jak napisałeś, przewód od Trumy zapewne idzie do "bloku z zasilaczem" i sterowanie tym powinno być na jakimś panelu sterowania.

Gdzie masz wszystkie przełączniki, włączniki, włączanie świateł itp? Ja mam troszkę nowszą budę i mam już taki panel sterowania:

post-20089-0-76847100-1514743743.jpg

U Ciebie chyba powinno być coś takiego, jak Jacek00 wstawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djandriu, uzupełnij profil, to łatwiej będzie pomaga :)

poszperaj w katalogu:

Historyczne katalogi przyczep - baza danych - Kącik kupującego - Karawaning.pl

 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.