Skocz do zawartości

Grzanie wody ciepłym powietrzem - chyba coś nie tak


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, lbuster napisał:

To jest tylko obudowa bojlera, która oprócz estetyki ma za zadanie co najwyżej trochę izolować termę. Tak więc pęknięcie tej obudowy nic nie znaczy. Tą obudowę łatwo się zdejmuje wciskając poniższe zatrzaski zaznaczone czerwonymi strzałkami:

image.png.e94e1ebeaa9bcad1e57d8b1e201ff015.png

Na zdjęciu wyżej masz pęknięcie nie samej obudowy a bojlera. Po zdjęciu obudowy mamy taki bojler, i to on pęka, a nie obudowa.

image.png.57f93fc97242cae3b4b2a7df09b24648.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, jacek00 napisał:

Na zdjęciu wyżej masz pęknięcie nie samej obudowy a bojlera.

Chyba masz rację :( 

To w takim przypadku wykręciłbym grzałkę, włączył prąd na 5 sekund i sprawdził, czy grzałka się nagrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

To jest tylko obudowa bojlera, która oprócz estetyki ma za zadanie co najwyżej trochę izolować termę. Tak więc pęknięcie tej obudowy nic nie znaczy. Tą obudowę łatwo się zdejmuje wciskając poniższe zatrzaski zaznaczone czerwonymi strzałkami:

image.png.e94e1ebeaa9bcad1e57d8b1e201ff015.png

Nie wiem, jak powyższe weryfikowałeś, ale ja bym zrobił tak:

Zalał wodą bojler (mam nadzieję, że wiesz jak) i sprawdził, czy bojler i rurki gdzieś nie ciekną. Jak jest OK, to podłączasz 230V, załączasz grzanie i sprawdzasz próbnikiem, czy na przewodach w puszce (niebieskie kółko) jest faza. Jeżeli jest, to czekasz godzinkę lub ciut dłużej, puszczasz w kranie ciepłą wodę przez jakiś czas, by doszła z bojlera. Jak poleci ciepła to miodzio, jak nie, to raczej grzałka spalona. Na koniec odkręcasz zaworki zaznaczone fioletowymi strzałkami i woda zleci z bojlera. Oczywiście warto jeszcze przedmuchać rurki i krany i opróżniasz zbiornik na wodę (skoro obawiasz się przymrozków ;) ). Będziesz miał przy okazji przetestowane spuszczanie wody na zimę (czego poprzedni właściciel nie zrobił :mlot:)

 

Zdjęcie które dodałem to zdjęcie komory bojlera a nie obudowy, obudowa została zdjęta...

Grzałkę mierzyłem miernikiem i ma 2 Mega omy a powinna mieć najwyżej kilkadziesiąt kiloomów ... 

Wszystko już ogarnięte, czekam na przelew od sprzedającego mi przyczepę na nowy bojler ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, djandriu napisał:

Wszystko już ogarnięte, czekam na przelew od sprzedającego mi przyczepę na nowy bojler ... 

Załatw mi też. Mogę podać numer konta ;)

PS. Nie musi być na boiler. Może być na cokolwiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.