Skocz do zawartości

Ukraina


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Każda pomoc się liczy emoji6.png

Ja apeluje żeby śledzić lokalne grupy na FB.

Tam się dużo dzieje , może się okazać że np nasz sąsiad przyjął właśnie pod swój dach rodzinę z dziećmi i potrzebuje łóżeczka czy innych dziecięcych rzeczy .

Nie ważne jak, ważne żeby działać emoji106.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

 

2 minuty temu, czyś napisał:

Samorządy woj. podkarpackiego uruchomiły zbiórki, zarówno pieniężne, jak i rzeczowe, ale wskazują co jest potrzebne:

Apel o pomoc (podkarpackie.pl)

Pomoc medyczna - np. Polska Misja Medyczna:

Polska Misja Medyczna (pmm.org.pl)

 

Też na tę chwilę będąc daleko zdaję się na organizacje, owszem, nam wydaje się że tak to na pewno bęą te koce, bandaże itp itp., ale też alzbieranina od sasa do lasa tworzy większy chaos, niż uporządkowane zakupy wg specyfikacji dostosowanej do potrzeb. Jak jeszcze ludzie powpadają na to, żeby to n.p. zawieźć na przejścia albo w pobliże przejść, będzie chaos. Do obrobienia takiej pomocy stricte rzeczowej, zmagazynowania, posortowania, przepakowania, potrzeba poza tym dużo ludzi i miejsca, potrzebnych bardziej do czegoś innego.  

Pomoc rzeczowa jak najbardziej, ale lokalnie, w miejscach tymczasowego/docelowego zakwaterowania. 

Popieram wszystkimi kończynami. Na tym mój udział tu się kończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

jeszcze chyba paragonów brakuje :angry:

Jacek nie chcesz nie pomagaj ale też nie przeszkadzaj, to nie są przechwalanki tylko motywator do innych, to nie są ŻARTY KTO LEPSZY, TU JEST OGROMNY PROBLEM. Ja zawsze jak tylko mogę pomagam choć z nieba mi nie leci, byłem zanieść koło 12h do urzędu a tam dwie małe reklamówki i nic więcej, także trzeba ludzi motywować, kto chce niech pomaga a kto nie chce to niech nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

?? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem

Ok, po prostu wszyscy powstrzymajmy się tutaj od negatywnych komentarzy, krytyki itp. bo:

59 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Każda pomoc się liczy

 

57 minut temu, filipert napisał:

A ten wątek proponuję potraktować jak bank pomysłów.

Bez odbioru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto widział wojnę z bliska a w szczególności jej konsekwencje na ludności cywilnej, jeżeli nie to proszę się nie wypowiadać, myślę że tak będzie po prostu lepiej, bo chyba nie bardzo wiecie co to jest wojna, obraz z telewizji zostaje na krótko ale to co się zobaczy się na własne oczy zostaje na zawsze. Pozdrawiam wszystkich którzy chcą i pomagają w jakikolwiek sposób ????

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wojskowi biorący udział w wojnie w Afganistanie widzieli śmierć dzieci i innych cywili z bliska i mogli by nam wiele w tym temacie powiedzieć. Każda wojna to olbrzymie zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Ja apeluje żeby śledzić lokalne grupy na FB.

Tam się dużo dzieje , może się okazać że np nasz sąsiad przyjął właśnie pod swój dach rodzinę z dziećmi i potrzebuje łóżeczka czy innych dziecięcych rzeczy .

Nie ważne jak, ważne żeby działać emoji106.png

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że znajoma znajomej przygarnęła ukraińską rodzinę pod swój dach i okazało się że w pierwszej kolejności potrzebne są ciuchy dla chłopca ok. 120cm wzrostu.

Żona zrobiła przegląd ciuchów po naszym "dziewięciolatku" i dziś rano paczki zostały przekazane. Czekamy na inne podobne akcje bo jeszcze zostało trochę mniejszych rozmiarów. 

Więc nie trzeba na siłę szukać wielkich fundacji, ale można też pomóc lokalnie "wokół komina". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacekzoo napisał:

jeszcze chyba paragonów brakuje :angry:

Już to skomentowano odpowiednio - w/g mnie to jest żałosne. Zrób to :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ed napisał:

Już to skomentowano odpowiednio - w/g mnie to jest żałosne. Zrób to :mlot:

:winner: ... też tak uważam !!!!

Mam od niedzieli u sąsiadów 2 rodziny z Ukrainy z dziećmi, przyjechali "z dobytkiem w walizce".

Szybka akcja sąsiedzka -  żywność, kosmetyki, pieluszki itd. itp. zostały kupione.

Jak by ktoś się chciał przyłączyć w Szczecinie - proszę o kontakt, podeślę namiary.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas są ogłoszenia że potrzebni są kierowcy głównie autobusów, potrzeby jest paszport i świadomość że jest tam niebezpiecznie bo jazda jest po Ukrainie przeważnie Lwów nasza granica. Można też własnym autem przewozić uchodźców do innych miast, wszystko można znaleźć na odpowiednich stronach internetowych jak i na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... działamy !!!!!

We wtorek sam poleciałem, zrobiłem zakupy ......

Było hasło u znajomych, że jest potrzeba ...... są efekty !!!!!!

Byłem, dałem ..... 

Ww pomoc zorganizował TOM !!!!!

Działajcie zamiast toczyć bój o paragon czy o co tam jeszcze toczycie !!!!!!  ..... dla ZGREDKÓW INFO .... na Fejsa info nie wstawiłem gdyż mnie tam nie ma ..... na Instagramie itp. też nie ???

Screenshot_20220302-153552_Messages.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.