Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie Speed Fixy drgają dość znacznie - myślę, że znaczenie ma tu ogólne wytłumienie drgań silnika i zawieszenia w samochodzie. A możliwe że składane elektrycznie lusterka mogą mieć większe luzy i nasilać drgania.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Speed Fixy drgają dość znacznie - myślę, że znaczenie ma tu ogólne wytłumienie drgań silnika i zawieszenia w samochodzie. A możliwe że składane elektrycznie lusterka mogą mieć większe luzy i nasilać drgania.

To może być myśl, w sharanie względnie nie drgały nawet zwykłe gumkowe, a w cytrynie przy elektrykach nawet milenco nieznacznie drgają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli/użytkowników forda mondeo MK4. Jakich lusterek używacie i co polecacie. Szczelina (pomiędzy lustrem i obudową) jest niewielka i zastanawiam się czy w tym przypadku mocowania Millenco lub Speed fix dobrze się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje rozwiązanie, nie rewolucyjne, komuś się przyda. Otóż przy Astrze miałem najzwyklejsze tanie lusterka i spisywały się wyśmienicie.

 

Po zmianie ciągnika na Espace,  niestety paski były za krótkie. Kupiłem lusterka Excelent za coś +/- 150zł. Moim zdaniem kicha. Fatalna regulacja naciągu i kłopotliwe w ustawieniu. Przyssawki bardziej przeszkadzały niż pomagały. Ponadto w czasie jazdy, mimo dokręcania śrub lusterko lubiło się obrócić a nawet całkiem opaść. Z rozrzewnienie wspominałem te tanie od Astry. Ale przecież można przedłużyć pasek, brakowało z 10cm. Drugi akurat pasował na zero plus ząbek. Na Allegro nic w jednym kawałku nie ma, 32,5cm to za mało. Ale przecież można spiąć dwa i po problemie. Szlufki się znalazły. Kupiłem jeszcze jedno takie kompletne z paskami lusterko za 31,5 zł z przesyłką i znowu jest wszystko ok. :yay:

 

 

 

post-3850-0-31465800-1498220961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje rozwiązanie, nie rewolucyjne, komuś się przyda. Otóż przy Astrze miałem najzwyklejsze tanie lusterka i spisywały się wyśmienicie.

 

Po zmianie ciągnika na Espace,  niestety paski były za krótkie. Kupiłem lusterka Excelent za coś +/- 150zł. Moim zdaniem kicha. Fatalna regulacja naciągu i kłopotliwe w ustawieniu. Przyssawki bardziej przeszkadzały niż pomagały. Ponadto w czasie jazdy, mimo dokręcania śrub lusterko lubiło się obrócić a nawet całkiem opaść. Z rozrzewnienie wspominałem te tanie od Astry. Ale przecież można przedłużyć pasek, brakowało z 10cm. Drugi akurat pasował na zero plus ząbek. Na Allegro nic w jednym kawałku nie ma, 32,5cm to za mało. Ale przecież można spiąć dwa i po problemie. Szlufki się znalazły. Kupiłem jeszcze jedno takie kompletne z paskami lusterko za 31,5 zł z przesyłką i znowu jest wszystko ok. :yay:

www.goliat.com - mają gdyby co same paski, ale co zapas, to zapas. Jest i lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lusterko kupiłem przez Allegro u Goliata.

Dlaczego lusterko, aby było śmieszniej cena lusterka z dwoma paskami była 21,50zł a same 2 paski cena 25zł. Szlufki,klamry miałem. Niestety paski mają standardową długość 32,5cm. Czyli za krótkie. powinny mieć minimum 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie kolego, przejrzałem kolejny raz i nic... inne fordy to i owszem...

http://forum.karawaning.pl/topic/16794-lusterka/page-22

Post 324, wprawdzie nie chodzi o mondeo ale Strusiek mierzył szczeline zapałkami, jakiś obraz jest. Mocowanie sf mu pasowały, siłą rzeczy milenco też, porównywałem jedno do drugiego i są identycznej grubości. Strusiek w końcu kupił inne, ale w porównaniu sf i milenco, sf nawet do butôw nie dorasta. Nie wiem czy doczytałeś aż tak dalejo w tył ale mi sf zdmuchnęło po parunastu km jazdy. Milenco bez porównania lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie kolego, przejrzałem kolejny raz i nic... inne fordy to i owszem...

Masz mondeo mk4 czyli to samo co mój galaxy czy s-max. Lusterka mamy identyczne. W szczeliny wchodziły mi zarówno zwykłe za 20 zł lusterka, jak i obecne speedfix. Także śmiało, problemów nie będzie. Mocowania excellent także wchodziły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekzoo...

Czytałem całość i znam twoją historię.

Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i stąd moje pytanie konkretnie o mondeo mk4.

 

Strus251... Tak, widzę że te są mają najcieńsze mocowania. Jakiś czas temu próbowałem założyć inne (nie pamiętam nazwy) z podobnym systemem mocowania i nie chciały współpracować niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.