Skocz do zawartości

Gdzie na Kaszubach?


paulos

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

W najbliższy weekend chcemy wybrać się na Kaszuby.

Byliśmy już w kilku miejscach i wiemy gdzie warto jechać, ale chcielibyśmy poznać nowe okolice, nowych ludzi... :niewiem:

Czekamy na propozycje. :czacha::look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

Polecam miejscowość Smołdziński Las stamtąd niedaleko na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz do miejscowości Kluki Żywy skansen wsi kaszubskiej z zabudową szachulcową

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłączę się po temat, bo szukam miejscówki w okolicach Szymbarku ?

Będę jechał z Mierzei do Rowów i wpadł pomysł żeby odwiedzić Kaszuby,

a zwłaszcza Szymbark.

znalazłem np Stanice Wodną PTTK we Wdzydzach,

może udało by się zaliczyć przy okazji spływ jednodniowy :(

ale to 30km na pd, wolał bym coś bliżej samego Szymbarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Paulos, że mamy tak daleko na Kaszuby. Chętnie spotkalibyśmy się z Wami i wypili wspólne :(:)

Pozdrów ode mnie Wiesię :):)

Hello!

Możemy równie dobrze spotkać się w innym bardziej dogodnym miejscu i czasie, gdzie każdy będzie miał podobną odległość do pokonania. No i wypić wspólne :(:) i może coś jeszcze :(:ok:

Pozdrowienia przekazałem i ja również pozdrawiam.

 

A my właśnie kończymy się pakować i wyjeżdżamy.

Tym razem wybór padł na Swornegacie http://www.pokojenadbrda.pl/

Byliśmy tam dwa lata wstecz. Pole kempingowe nie za duże, może na 10 zestawów.

Miejsce raczej spokojne choć bywa że trafi się jakiś spływ kajakowy i wtedy może zaroić się od namiotów.

Kemping położony wśród lasów nad brzegiem rzeki, plaży raczej nie ma bo w tym miejscu nurt szybki. , ale dupsko można zamoczyć. My kąpać się nie zamierzamy bo woda jeszcze zimna. :):zlo:

Dziękujemy wszystkim za polecane miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłączę się po temat, bo szukam miejscówki w okolicach Szymbarku ?

Będę jechał z Mierzei do Rowów i wpadł pomysł żeby odwiedzić Kaszuby,

a zwłaszcza Szymbark.

znalazłem np Stanice Wodną PTTK we Wdzydzach,

może udało by się zaliczyć przy okazji spływ jednodniowy :(

ale to 30km na pd, wolał bym coś bliżej samego Szymbarku.

Cześć

Bliżej Szymbarku jest cienko z kepingami . Można spróbować w Ostrzycach .Ale są tam raczej pola namiotowe ( bez porządnych sanitariatów ) . Stanica PTTK we Wdzydzach ma nowe sanitariaty i niewygórowane ceny . Obok jest Skansen , który warto odwiedzić . Napisz kiedy zamierzasz odwiedzić Kaszuby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bliżej Szymbarku jest cienko z kepingami . Można spróbować w Ostrzycach .Ale są tam raczej pola namiotowe ( bez porządnych sanitariatów ) . Stanica PTTK we Wdzydzach ma nowe sanitariaty i niewygórowane ceny . Obok jest Skansen , który warto odwiedzić . Napisz kiedy zamierzasz odwiedzić Kaszuby .

 

tak właśnie przeglądam i ... coś wybiorę :)

przy okazji - wychodzi brak bazy o której koledzy dyskutują w jednym wątku,

korzystałem np z mapek PFCC i camperpark :zlo:

 

Będę przejazdem, góra dwie noce, będziemy ok tygodnia na mierzei (od jutra)

więc jakoś pod koniec przyszłego tygodnia.

Nie wiem jak z tym spływem, bo chodzi mi po głowie taki jednodniowy,

ale w załodze mam dwulatka i ... cienko widzę go w kajaku :ok:

pewnie skończy się na pożyczeniu jakiegoś pływadła na godzinkę dwie :(

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Stężycy jest kemping, to gdybyś chciał w pobliżu Szymbarku się zatrzymać, ale:

osoby które znam, a które odwiedzały dom na głowie, muzeum deski itd. w Szymbarku wystawiły dosyć negatywną ocenę, do tego ogromne kolejki. w okolicy masz jeszcze tylko wieżę widokową na Wieżycy, ogród botaniczny w Gołubiu...

 

wybierz się raczej nad któryś ze wspomnianych kempingów nad jeziorem wdzydzkim, musisz zaliczyć kaszubskie morze :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwulatkiem to zamiast kajaka polecam kanadyjkę. Zdradzę jeszcze jedno miejsce na kaszubach, mianowicie zaporę Mylof na Brdzie. Jest tam niewielkie pole namiotowe przy leśniczówce, oraz restauracyjka gdzie serwują najlepsze smażone pstrągi w Polsce, zaś w zakładzie hodowlanym wędzone. Sprawdzcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.