Skocz do zawartości

ręczne przestawienie przyczepy


MM7

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwe, nawet samemu po trawie. Klin pod odpowiednie koło, dzwignia przy pomocy dyszla, i stylem szalonego węża jedziemy :]. Znaczy raz klin pod jedno koło, dźwignia, zmiana klina pod drugie koło, dzwignia, i znów klin pod pierwsze koło i dzwignia. Obracasz też klinując koło i pchając/ciągnąc dyszel w bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomii napisał:

Jest możliwe, nawet samem po trawie. Klin pod odpowiednie koło, dzwignia przy pomocy dyszla, i stylem szalonego węża jedziemy :]. Znaczy raz klin pod jedno koło, dzwignia, zmiana klina pod drugie koło, dzwignia, i znów klin pod pierwsze koło i dzwignia. Obracasz też klinując koło i pchając/ciągnąc dyszel w bok. 

A może jest gdzieś jakiś filmik instruktażowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MM7 napisał:

A może jest gdzieś jakiś filmik instruktażowy? :)

Film instruktażowy jak przepchnąć przyczepę? :blink: 

Zwalniasz hamulec, jedna osoba ciągnie za dyszel, druga osoba pcha z tyłu i w ten sposób ciśniecie 10 metrów, a potem za dyszel i obracasz o 90 stopni, na koniec zaciągasz ręczny, kliny pod koła, zwalniasz ręczny jeśli przyczepa jest zabezpieczona klinami. Ot cała filozofia. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Film instruktażowy jak przepchnąć przyczepę? :blink:

To co opisałem nie jest takie oczywiste :D, bo to nie jest takie zwykłe siermiężne pchanie/ciągnięcie. Nie widziałem żeby ktoś się tą techniką chwalił, ale mogę w weekend nagrać jak swojego Ferdka po trawniku tak sam przestawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał:

To co opisałem nie jest takie oczywiste :D, bo to nie jest takie zwykłe siermiężne pchanie/ciągnięcie. Nie widziałem żeby ktoś się tą techniką chwalił, ale mogę w weekend nagrać jak swojego Ferdka po trawniku tak sam przestawiam. 

Dziękuję bardzo, będę wdzięczna.

Dzięki też za komentarz odnośnie wypowiedzi kolegi o filmiku instruktażowym ;-).

Dla mnie to skomplikowana sprawa, bo NIGDY tego nie robiłam (za to potrafię zrobić cesarkę u np. psa ) :-)

Edytowane przez MM7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MM7 napisał:

Dziękuję bardzo, będę wdzięczna.

Dzięki też za komentarz odnośnie wypowiedzi kolegi o filmiku instruktażowym ;-).

Dla mnie to skomplikowana sprawa, bo NIGDY tego nie robiłam (za to potrafię zrobić cesarkę u np. psa ) :-)

No ale dlaczego sama chcesz przepychać przyczepę? Weź kogoś do pomocy i ją po prostu przepchnijcie. Jeśli teren jest płaski to z przepchnięciem nie ma żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie to podłoże. Trawnik jak pod domem ubity, mocny to nie ma problemu. Niestety jak myślę "trawa" to widzę takie kępy i zapadające się podłoże :laugh: i tu ta technika, o której kolega Tomii pisał może być niezbędna :) jak przedstawiałem raz przyczę na dość miękkim podłożu to dziękowałem że jest nas do tej roboty 4. Kliny pod koła i tak dalej. Z takim zapasem ludzia to szło bez problemu :hej:

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MM7, może uzupełnij profil o swoje miasto.
Jeśli jesteś z tym problemem sama, to może w niedalekim sąsiedztwie znajdzie się jakiś pomocny forumowicz, który podjedzie i pomoże? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Marcin T napisał:

@MM7, może uzupełnij profil o swoje miasto.
Jeśli jesteś z tym problemem sama, to może w niedalekim sąsiedztwie znajdzie się jakiś pomocny forumowicz, który podjedzie i pomoże? :mellow:

Dziękuję bardzo, dam rad , skoro mówicie, że to jest możliwe :-).

A jak jeszcze jest szansa na filmik to już  w ogóle.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 16:41, Maras napisał:

Na mrozie powinno być lżej  teoretycznie :)  ale np.  po śniegu  nie koniecznie  :hmm:

No na śniegu, to faktycznie niekoniecznie. Miałem akcję w zeszłym roku, jak przyholowałem przyczepę od dealera i chciałem ją zaparkować na działce (mam AC, ale i tak wolałem, aby była na zamkniętym terenie). Do sedna: gdyby nie syn, to bym ją chyba do odwilży wpychał na tę działkę :). Śnieg to zło. Ciekawe, czy teraz z moverem byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.