Skocz do zawartości

Modernizacja przyczepy Adria Alte 542 PK (2018)


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Myślę, że różnicę poczujesz. Dla mnie było to bardzo zauważalne

Do tej pory miałem  zwykłe "stopy" za około 80 zł, i co 2 dni musiałem lekko podkręcać podpory bo czułem, że rusza się przyczepa. Mam nadzieję że to się zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, Robert77 napisał(a):

Do tej pory miałem  zwykłe "stopy" za około 80 zł, i co 2 dni musiałem lekko podkręcać podpory bo czułem, że rusza się przyczepa.

Też w poprzedniej przyczepie takie miałem i też miałem podobne odczucia. Po zmianie na większą i tym co pisał Tomii zdecydowałem, że kupię i zamontuję takie również u siebie bo przyczepa większa więc zjawisko ruszania się będzie zauważalnie większe. Faktycznie na tych łapach ta większa przyczepa stoi dużo bardziej statecznie niż poprzednia sporo mniejsza stała na takich zwyczajnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

A nie jest odwrotnie? :hmm:

Według mnie nie, chyba że mowa o przyczepach dwuosiowych ale tu takich nie zakładałem.  W każdym razie to takie moje subiektywne odczucie na podstawie mojego skromnego doświadczenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 13:32, lbuster napisał(a):

Mi się wydawało, że jest na odwrót - im większa przyczepa, tym bardziej stabilna, ale nie będę się kłócił, bo może nie mam racji ;)

W prowadzeniu według mnie większa jest stabilniejsza ale na postoju już niekoniecznie. Takie moje obserwacje ;). Oczywiście też nie zamierzam się kłócić, bo za żadnego guru w tym temacie się nie uważam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

W prowadzeniu według mnie większa jest stabilniejsza ale na postoju już niekoniecznie. Takie moje obserwacje ;). Oczywiście też nie zamierzam się kłucić, bo za żadnego guru w tym temacie się nie uważam ;).

Jak w tym roku okaże się że nowe" łapy" są niestabilne- to w przyszłym roku kupuję worek cementu i paletę bloczków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 21:21, Robert77 napisał(a):

Do tej pory miałem  zwykłe "stopy" za około 80 zł, i co 2 dni musiałem lekko podkręcać podpory bo czułem, że rusza się przyczepa. Mam nadzieję że to się zmieni ?

Mam zupełnie odwrotny pogląd.  Zdemontowałem "stopy".  U mnie podnóżki tylko dotykają ziemi. Przyczepa się rusza.  I uważam, że tak ma być.  Całe zawieszenie przyczepy jest podparte w dwóch miejscach - czyli osi kół.  Rama w tym miejscu jest najbardziej sztywna,  im dalej od osi tym bardziej szczątkowa. Nie będę w tym miejscu jej podpierał bo siły przeniosę na budę a nie na ramę.  To podobnie jak zmiana koła z pomocą podpór. Wszyscy czują, ze wtedy przyczepka się łamie. A jak podkręcisz podpory to będzie inaczej ????   Skala tylko mniejsza. W poprzedniej dwuosiowej przyczepce - też nowej - było to widoczne wyrażniej na łączeniach.  Duże się bardziej odkształcają. Przyzwyczailiśmy się, ze przyczepka się rusza - jak na jachcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.