Skocz do zawartości

Modernizacja przyczepy Adria Alte 542 PK (2018)


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, Robert77 napisał(a):

Na AliExpress kupiłem - dedykowana wersja do podgrzewanej podłogi folią na podczerwień (koszt sterownika ok 80zl) podobno ma sterowanie poprzez wi-fi ale zapewne nigdy nie będę używał ?

Dla pewności i bezpieczeństwa wszystkich chcących w przyszłości zainspirować się wykonaniem instalacji przez Kolegę Robert77 - ten sterownik nadaje się do folii zasilanych napięciem 230V i bezwzględnie nie nadaje się do występujących również w sprzedaży folii na 48V lub innych. Robert77 ma instalację właśnie na 230V.

Bardzo estetycznie to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na te maty kładliście jakieś "inne maty" by nie uszkodzić mechanicznie mat grzewczych?

Czy kładliście na nie wykładziny tekstylne/dywaniki?

Czym kleiliście te maty?

Czy jeżeli mam na podłodze alufoxa czy jest sens wykładać podłogę tą folią "odblaskową" od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leżą na tym zwykłe dywaniki. Na razie nic się od tego nie uszkodziło, ale widzę, że zbiera się kurz czy piach i jest potencjalne ryzyko przetarcia.

Kleiłem do podłogi taśmą dwustronną Nitto oraz polskim zamiennikiem - obydwie trzymają bez zastrzeżeń.

Edytowane przez Łuki
poprawa literówek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na folię grzewczą kładłem bezpośrednio wykładzinę dywanową  [ cienką ]. Ciężko ją uszkodzić mechanicznie - zakaz dotyczy panienek w szpilkach :)  Przyklejałem do podłogi taśmą dwustronną. Starałem się używać długie odcinki.  Wykonałem na ciągach komunikacyjnych i pod nogami przy stole.  Wykładanie całej podłogi folią grzewczą mija się z celem. I tak nie ogrzejemy wnętrza tak jak gazem z nadmuchem.   Tylko pod folią zastosowałem matę. Chcę aby podłoga  * oddychała *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Misio napisał(a):

Czy na te maty kładliście jakieś "inne maty" by nie uszkodzić mechanicznie mat grzewczych?

Czy kładliście na nie wykładziny tekstylne/dywaniki?

Czym kleiliście te maty?

Czy jeżeli mam na podłodze alufoxa czy jest sens wykładać podłogę tą folią "odblaskową" od spodu?

Kupiłem srebrną folię na AliExpress nie wiem czy to był konieczny zakup ale jedno co zauważyłem to pod folią podłoga się nie nagrzewa. Mam jedno miejsce w którym zabrakło mi srebrnej folii podłoga jest wyraźnie ciepła.

 

Linki do tego co kupiłem oprócz sterownika który już wysyłałem wcześniej.

https://a.aliexpress.com/_EwQzIAZ

https://a.aliexpress.com/_EwoynZj

Jest jeszcze mata 80 W ale pracownik sklepu wspominał że może być zbyt słaba.

Moja naprawdę porządnie grzeje i daje bardzo przyjemny efekt.

 

 

 

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem zdemontować i wyczyścić i nasmarować podpory no i zaczęło się.

Jedna podpora jest zgięta do środka w miejscu w którym montuje się klucz do rozkręcania lub skręcania.

Moje pytanie jak to naprawić?

A może póki co tego nie ruszać skoro podpora działa?

IMG_20230211_144507.jpg

IMG_20230211_144457.jpg

IMG_20230211_144445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja bym nie ruszał

w sumie chodzi bez problemu. Też tak myślałem. Swoją drogą dziś zrobiłem wielkie czyszczenie podpór .

@Tomii dziękuję za doskonały film - wszystko fachowo wyjaśnione. 

Do smarowania użyłem suchy smar. Polecacie może coś trwalszego- lepszego ?

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altus będę obserwował.

Dziś zamontowałem czujnik temperatury oraz napięcia od Victrona. Jego zadaniem jest odłączanie ładowania akumulatora w przypadku spadku temperatury poniżej 6 stopni (tak ustawiłem)

IMG_20230211_214949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje go obkleić jakaś izolacją termiczną by temperaturę brał tylko z akumulatora - chociaż jak ustawiłeś tak dużą temperaturę to będzie dobrze :D

Ja mam ustawione 3 :D jak mnie nie ma w aucie - ale mój termik jest między klockami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Misio napisał(a):

Proponuje go obkleić jakaś izolacją termiczną by temperaturę brał tylko z akumulatora - chociaż jak ustawiłeś tak dużą temperaturę to będzie dobrze :D

Ja mam ustawione 3 :D jak mnie nie ma w aucie - ale mój termik jest między klockami...

Dzięki.

Generalnie minimalne ustawienie o jakie myślałem to 5 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupując  przyczepę nie zauważyłem, że przyczepa została wyposażona w system audio a istotnym szczególem jest brak kontrolera wraz z wzmacniaczem.

W trakcie poszukiwań trafiłem na Alii wzmacniacz  firmy Nobsound który jest montowany przez Adrię na linii produkcyjnej.

Wykonałem mocowanie (blaszkę) i brakuję mi tylko pomysły jak nanieś na blaszkę oryginalny napis "ADRIA  Media Controller" .

Jakiś pomysł ?

 

IMG_20230312_170301.jpgimage.thumb.jpeg.6bf0b1129b0c45fa4b179c92fa135121.jpeg

IMG_20230312_170319.jpg

prawe górne zdjęcie przedstawi pierwowzór :) 

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.