Skocz do zawartości

Auto + przyczepa


mctomac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę wody w Wiśle upłynęło. Przez ten czas trzecie dziecię pojawiło się na świecie, trochę poszerzałem swoją wiedzę o karawaningu, kupiłem holownik, który pociągnie zgodnie z przepisami 2067kg, zapisałem się na prawko B+E i uciułałem trochę grosza, żeby - za Waszą radą zwiększyć budżet i móc wybierać z trochę większych przyczep. Dzisiaj jadę oglądać to:

https://www.olx.pl/d/oferta/hobby-720-prestige-podgrzewane-podlogi-namiot-agregat-hyundai-CID5-IDPGgsf.html

Chcę też w najbliższym czasie przyjrzeć się temu:

https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-platin-650-6cio-osobowa-pietrowe-lozka-CID5-IDKpQhz.html

Ogólnie nie mam parcia, żeby kupować akurat teraz, mogę spokojnie poczekać do końca sezonu, ale ogłoszenia śledzę cały czas i te dwie propozycje wydały mi się szczególnie interesujące, zwłaszcza,  że stoją niedaleko mnie, więc mam możliwość obejrzeć je na żywo, dlatego będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, jacekzoo napisał:

Ta pierwsza była stacjonarna, przygotuj się na remont całego najazdu i hamulców

Dzięki za rzucenie okiem. Byłem wczoraj i oglądałem ją (Hobby 720 Prestige). Zdęcia i opis z ogłoszenia vs rzeczywistość były dość brutalnym zderzeniem, nawet biorąc pod uwagę niską cenę.
Jak tylko znajdę chwilę, to podzielę się moimi zdjęciami i kilkoma słowami komentarza w wątku "veni, vidi, defici" czyli "Uwaga oglądałem osobiście" ;).
 

15 godzin temu, jacekzoo napisał:

jaki holownik kupiłes?

SsangYong Rodius 2010 2,7. Wiem, że na pierwszy rzut oka to szalony pomysł, i spodziewam się, że mogą pojawić się nieprzychylne komentarze, ale nadal wydaje mi się to dobrą opcją. Gdybym chciał np. Sharana za te same pieniądze to musiałbym kupić pewnie coś z 300k przebiegu i kilka lat starszego. A Sharanem jednak legalnie 2 ton w Poslce raczej nie pociągnę ze względu na za małe DMC. A w Rodiusie kluczowe podzespoły (silnik, automatyczna skrzynia) są ze Sprintera, więc jest szansa, że jakoś to wszystko będzie fungować i nie będzie niewykonalne w naprawach. I wbrew temu, czego możnaby się spodziewać, jest trochę cześci używanych dostępnych do niego do znalezienia. 

 

Edytowane przez mctomac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masz daleko do tej drugiej to nawet nie jedź, to buda po cyganach.  Na 99% będzie zjechana jak koń po westernie, poza tym nie ma kibla ??
 

37 minut temu, mctomac napisał:

SsangYong Rodius 2010 2,7.

Jakie to jest masakrycznie brzydkie ? tak brzydkie, że aż ładne. Taka druga multipla ? ale jako holownik się spoko nada, także luz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jakie to jest masakrycznie brzydkie ? tak brzydkie, że aż ładne. Taka druga multipla ? ale jako holownik się spoko nada, także luz ?

No we wszelkich internetowych rankingach brzydoty występują zawsze razem :D . Chociaż wg mnie z czarnym / ciemnografitowym lakierem wygląda nawet fajnie (bo wtedy nie widać tych słupków :D) . Ale dla mnie kryterium wyboru był stan mechaniczny i niestety i tak mam szarego.
 

42 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ja masz daleko do tej drugiej to nawet nie jedź, to buda po cyganach.  Na 99% będzie zjechana jak koń po westernie, poza tym nie ma kibla ??

Czy rozmawiamy o tym samym ogłoszeniu?
https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-platin-650-6cio-osobowa-pietrowe-lozka-CID5-IDKpQhz.html
Tu wg opisu i zdjęć jest toaleta z prysznicem. Czy chodzi o to, że nie są oddzielnie? Po czym można wywnioskować, że po cyganach?

Edytowane przez mctomac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mctomac napisał:

SsangYong Rodius 2010 2,7

Porządny holownik.

45 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja masz daleko do tej drugiej to nawet nie jedź, to buda po cyganach.  Na 99% będzie zjechana jak koń po westernie, poza tym nie ma kibla ??

I sądząc po drewnianej podłodze, to stacjonarna.

Jednak kibel jest

AB66D5E9-E56C-43E8-B990-4ABA884E5A73.thumb.png.bbf922794453d48f3627496bf9998156.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacekzoo napisał:

Faktycznie ma dołożony, ale na takich kurzych nóżkach stoi, że bałbym się to ruszać z działki ?

 

na duże budy z dużymi oknami bierz poprawkę i spodziewaj się raczej zajechañca

Czy mam rozumieć, że powinienem sobie odpuścić szukanie czegokolwiek powyżej 6 metrów wśród przyczep używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mctomac napisał:

Czy mam rozumieć, że powinienem sobie odpuścić szukanie czegokolwiek powyżej 6 metrów wśród przyczep używanych?

Absolutnie nie, tylko z dystansem patrz na duże z dużymi oknami, takimi jak ma fendt. One są po cyganach i są zajechane. 
 

a w tym rozmiarze wbrew pozorom czasem łatwiej kupić bo mało kto ma potrzebę tak dużej, ma odpowiednie uprawnienia i do tego holownik

 

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mctomac napisał:

Czy mam rozumieć, że powinienem sobie odpuścić szukanie czegokolwiek powyżej 6 metrów wśród przyczep używanych?

Szukać możesz, ale raczej nie w budżecie 30 paru tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Szukać możesz, ale raczej nie w budżecie 30 paru tysięcy. 

To ile mniej więcej powinna kosztować duża,  20-letnia przyczepa w przyzwoitym stanie od 6m w górę? Ja na ten moment mam przeznaczone ok 45koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mctomac napisał:

To ile mniej więcej powinna kosztować duża,  20-letnia przyczepa w przyzwoitym stanie od 6m w górę? Ja na ten moment mam przeznaczone ok 45koła.

Kwota jest ok.

Przeglądałem dziś ogłoszenia. Są przyczepy z małymi szybami i z kiblem..... chyba 3 szt. Z lat 2000-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.