Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy kempingowej KNAUS SPORT 450 FU


cjprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, filipert napisał:

Czyli raczej sezon 2023 :(

Niestety ale taką poprawkę trzeba dziś uwzględniać.

Niekoniecznie, każdy dealer zamawia pewną pulę dużo wcześniej, niezależnie czy ma już klienta, czy nie. Może akurat ma taką zaklepaną w planie produkcyjnym na 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, pjetko napisał:

Niekoniecznie, każdy dealer zamawia pewną pulę dużo wcześniej, niezależnie czy ma już klienta, czy nie. Może akurat ma taką zaklepaną w planie produkcyjnym na 2022.

Oczywiście, że może mieć. Ja mówię o rzeczywistości która nas otacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 10:15, cjprzemo napisał:

Tak jak pisaliście - przyczepa sprzedana. Kontakt z ProCamp - nikogo nie obrażając - długo czeka się za odpowiedzią.

Mam ofertę na nową Knaus Sport 450 FU - produkcja maj/czerwiec. Cenowo mi odpowiada.

Mam jeden dylemat:

Oglądałem przyczepę Hobby 460 Ufe - rozkład taki sam, po innej stronie łóżko, kibelek. Jakościowo mnie nie przekonuje w środku.

Jest jedno co nie daje mi spokoju: długość wewnątrz przyczepy - Hobby jest dłuższa o około 77cm wg. danych technicznych - cenowo przy dodatkach jakie chciałbym droższa będzie o około 20.000 PLN od Knausa. Czy warto tyle dopłacać do tej długości? Najgorsze jest to, że Knaus 450 FU nie widziałem na żywo, nie byłem w środku. Na targach oglądałem w środku ale Knaus 460 Südwind. 

KNAUS 450 FU

Długość całkowita 
669cm
Długość wewnątrz 
470cm
 
HOBBY 460 Ufe
 
Długość całkowita mm 6,633
Długość przyczepy mm 5,452

Zobacz jeszcze Fendta 465 SFB. Może dilerzy mają zamówione i będzie wcześniej. Jest to jednak półka wyżej ale może jednak ci finansowo styknie.

Jeżeliby chodzi o Knausa to spytaj jeszcze Wadowskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem kupić przyczepę hobby .w moim przypadku kasa nie grała roli .jeździłem oglądałem.sprawdzalem hobby.ale po paru wizytach w autoryzowanym serwisie hobby doszedłem do wniosku .ze skoro sprzedawcy kierowali mnie w stronę Knausa pojechałem do Pro camp we Wrocławiu.zamowilem przyczepę pod koniec lutego.jeszcze nie była u dealera.odebralem na majówkę.

Jestem bardzo zadowolony..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 16:07, filipert napisał:

Oczywiście, że może mieć. Ja mówię o rzeczywistości która nas otacza.

Dilerzy we wrześniu mają już pozamawiane przyczepy. Jak rozważałem zakup nowego Fendta to model który mnie interesował u dilera miał być "pierwsza sztuka ma być pod koniec listopada, dwie na koniec grudnia/początek stycznia, jedna na maj i kilka na czerwiec". We wrześniu jeszcze nikt nic nie zaklepał, ale wiadomo że ludzie po wakacjach wracają rozochoceni i jak tylko kupią podręczniki i wyprawki, to zaczynają się poważniejsze inwestycje.  Jak pytałem o dostępność w LMC (Centrum TMT) to jasno było powiedziane, że zamówienia tylko na rok modelowy 2023. Więc z tym jest różnie, zależy od producenta, danego modelu i dilera który robi rezerwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomii napisał:

Dilerzy we wrześniu mają już pozamawiane przyczepy. Jak rozważałem zakup nowego Fendta to model który mnie interesował u dilera miał być "pierwsza sztuka ma być pod koniec listopada, dwie na koniec grudnia/początek stycznia, jedna na maj i kilka na czerwiec". We wrześniu jeszcze nikt nic nie zaklepał, ale wiadomo że ludzie po wakacjach wracają rozochoceni i jak tylko kupią podręczniki i wyprawki, to zaczynają się poważniejsze inwestycje.  Jak pytałem o dostępność w LMC (Centrum TMT) to jasno było powiedziane, że zamówienia tylko na rok modelowy 2023. Więc z tym jest różnie, zależy od producenta, danego modelu i dilera który robi rezerwacje.

W moich obu przypadkach było dość podobnie. Zamówienia złożone do końca października były z czasem realizacji na marzec, który w przypadku Adrii i tak się przesunął na maj. Tak czy inaczej to w zasadzie od listopada firmy już nie przyjmowały w ogóle zamówień na nowe przyczepy i właśnie październik był takim granicznym terminem, kiedy jeszcze można było konfigurować cokolwiek pod siebie ale już tylko spośród zamówionych modeli.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po długiej przerwie.

Negocjacje bardzo długo trwały. W końcu zdecydowaliśmy się na Hobby 460 UFe Excellent. Argumentem za kupnem tej przyczepy a nie Knaus'a była możliwość zobaczenia Jej na żywo oraz bardzo dobrze rozbudowana strona, wizualizacje, dodatki, zdjęcia, ceny. Przyczepa do odbioru czerwiec/lipiec.

Pozdrawiam Wszystkich, dziękuje wszystkim za opinie.

No i... do zobaczenia :)

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz na żywo po jej półrocznym użytkowaniu 

Jeżeli chodzi o Knaus mogłeś zobaczyć na żywo inny podobny model i porównać jakość wykonania.

Ale decyzja zawsze należy do kupujacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, gratulacje za zakup . Piękna przyczepa . Moja przyczepa odebrana w marcu p. Po sezonie użytkowania zero problemów , " boję" się jechać na przegląd bo nie mam do czego się przyczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.