Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy kempingowej KNAUS SPORT 450 FU


cjprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Gizbern napisał:

To jak nie była w Poznaniu ani Nadarzynie w tym roku to raczej nie była wystawiona na targach :)

Czyli prawdopodobnie może jej nie być na placu ;) Bo do Nadarzyna to chyba zwieźli wszystko co mieli. Wątpie aby Procamp miał więcej sprzętu jeszcze u siebie, bo nie miałby nawet gdzie tego trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli prawdopodobnie może jej nie być na placu ;) Bo do Nadarzyna to chyba zwieźli wszystko co mieli. Wątpie aby Procamp miał więcej sprzętu jeszcze u siebie, bo nie miałby nawet gdzie tego trzymać. 

No obstawiam że kolega cjprzemo zweryfikował aktualność oferty zanim wywołał ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 19:16, jacekzoo napisał:

Znając procamp to o niczym nie świadczy ? zapytaj wprost czy jest na placu i czy była na targach

Dzwoniłem dziś do Nich w celu umówienia wizyty - okazuje się, że sprzedana mimo, że na OtoMoto ogłoszenie zaktualizowano 16.10.21  :) 

Czekam za ofertą cenową na nowy model 2022r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cjprzemo napisał:

okazuje się, że sprzedana mimo, że na OtoMoto ogłoszenie zaktualizowano 16.10.21  :) 

a pytałeś, czy maja cokolwiek?

Może jakoś pustkę trzeba wypełnić wirtualnymi ogłoszeniami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 19:16, jacekzoo napisał:

Znając procamp to o niczym nie świadczy ? zapytaj wprost czy jest na placu i czy była na targach

 

5 godzin temu, cjprzemo napisał:

okazuje się, że sprzedana mimo, że na OtoMoto ogłoszenie zaktualizowano 16.10.21  :) 

I jak taką firmę traktować poważnie? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacekzoo napisał:

 

I jak taką firmę traktować poważnie? :blink:

Tak zwany "chłyt marketintowy". Duże firmy też podobnie stosują. Kiedyś chciałem kupić laptopa z dużej sieciówki, na podstawie reklamy w TV i okazało się że praktycznie ich nie ma. Wypuścili tylko mała serię, aby pochwalić się ceną w reklamie, a praktycznie dostępność była zerowa. Widniał tylko w ofercie. Dostałem w sklepie propozycję zakupu podobnego modelu o połowę drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Tak zwany "chłyt marketintowy". Duże firmy też podobnie stosują. Kiedyś chciałem kupić laptopa z dużej sieciówki, na podstawie reklamy w TV i okazało się że praktycznie ich nie ma. Wypuścili tylko mała serię, aby pochwalić się ceną w reklamie, a praktycznie dostępność była zerowa. Widniał tylko w ofercie. Dostałem w sklepie propozycję zakupu podobnego modelu o połowę drożej. 

Akurat na otomoto to nie tyle chwyt marketingowy (może trochę, ale wątpliwy i wkurzający), a unikanie kosztów. 

Jak coś się sprzeda, to trzyma się ogłoszenie do końca okresu ważności, choćby już nieaktualne, żeby go nie zdejmować. I zmienia się treść ogłoszenia, podstawiając coś nowego, ale to cały czas wisząca "ta sama" oferta, wychodzi podobno sporo taniej, niż zdejmowanie zdezaktualizowanych ogłoszeń i wstawianie nowych. Jak szukałem busa, cholery można było dostać, cały czas te same wiszą, dzwonisz i "nieaktualne", ale przy okazji któryś z handlarzy wyjaśnił mi to co powyżej napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czyś napisał:

 

Akurat na otomoto to nie tyle chwyt marketingowy (może trochę, ale wątpliwy i wkurzający), a unikanie kosztów. 

Jak coś się sprzeda, to trzyma się ogłoszenie do końca okresu ważności, choćby już nieaktualne, żeby go nie zdejmować. I zmienia się treść ogłoszenia, podstawiając coś nowego, ale to cały czas wisząca "ta sama" oferta, wychodzi podobno sporo taniej, niż zdejmowanie zdezaktualizowanych ogłoszeń i wstawianie nowych. Jak szukałem busa, cholery można było dostać, cały czas te same wiszą, dzwonisz i "nieaktualne", ale przy okazji któryś z handlarzy wyjaśnił mi to co powyżej napisałem. 

I wszystko jasne. Szkoda tylko, że ludzi wprowadzają w błąd :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliście - przyczepa sprzedana. Kontakt z ProCamp - nikogo nie obrażając - długo czeka się za odpowiedzią.

Mam ofertę na nową Knaus Sport 450 FU - produkcja maj/czerwiec. Cenowo mi odpowiada.

Mam jeden dylemat:

Oglądałem przyczepę Hobby 460 Ufe - rozkład taki sam, po innej stronie łóżko, kibelek. Jakościowo mnie nie przekonuje w środku.

Jest jedno co nie daje mi spokoju: długość wewnątrz przyczepy - Hobby jest dłuższa o około 77cm wg. danych technicznych - cenowo przy dodatkach jakie chciałbym droższa będzie o około 20.000 PLN od Knausa. Czy warto tyle dopłacać do tej długości? Najgorsze jest to, że Knaus 450 FU nie widziałem na żywo, nie byłem w środku. Na targach oglądałem w środku ale Knaus 460 Südwind. 

KNAUS 450 FU

Długość całkowita 
669cm
Długość wewnątrz 
470cm
 
HOBBY 460 Ufe
 
Długość całkowita mm 6,633
Długość przyczepy mm 5,452
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długości z dyszlem mają prawie takie same, więc nie ma możliwości, żeby jedna była w środku dłuższa od drugiej aż o 77cm! Knaus podaje długość w środku, a Hobby wygląda na to, że podaje długość całej budy z zewnątrz (czyli wliczając grubości ścian, odstające światła, bakistę itd.), stąd tak duża różnica. Realnie Hobby w środku będzie miała bardzo podobną długość.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pjetko napisał:

Długości z dyszlem mają prawie takie same, więc nie ma możliwości, żeby jedna była w środku dłuższa od drugiej aż o 77cm! Knaus podaje długość w środku, a Hobby wygląda na to, że podaje długość całej budy z zewnątrz (czyli wliczając grubości ścian, odstające światła, bakistę itd.), stąd tak duża różnica. Realnie Hobby w środku będzie miała bardzo podobną długość.

Dokładnie. Hobby podaje długość zewnętrzną, razem z bakistą, a to się ma nijak do długości użytkowej, którą podają zazwyczaj inni producenci. 

Godzinę temu, cjprzemo napisał:

Tak jak pisaliście - przyczepa sprzedana. Kontakt z ProCamp - nikogo nie obrażając - długo czeka się za odpowiedzią.

Mam ofertę na nową Knaus Sport 450 FU - produkcja maj/czerwiec. Cenowo mi odpowiada

 

Bierz poprawkę, że Sporty obecnie wychodzą w wersji jako epower. Nie zrób tego błędu i nie pchaj się w budę bez gazu. Natomiast jak rozważasz Knausa Sporta 450 FU, to spójrz jeszcze na Weinsberga CaraOne 450 FU. Weinsberg to ta sama grupa co Knaus, ale IMO Weinsberg w środku sprawia lepsze wrażenie niż Sport. Możesz jeszcze spojrzeć na Adrię Altea 472 PU albo Adorę 472 UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.