Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Robert77 napisał(a):

Ja ma Granda z 2017 lift 2.0 HDi najbogatsza wersja.

Przyczepa dmc 1600(O1), F1 iF2- 2280

Masa własna (G) -1476kg

F3 -3580

No to ciekawe :) Ja mam F1 i F2  i F3tak samo ale na haku mam 1300 żeby do F3 dobić 

 

ale hak dokładałem i homologowałem dlatego tak mi wbili, a nawet jak by nawet wbili więcej to i tak nic by nie zmieniło bo F3 nie przeskoczymy 

 

Wiec chyba 5008 zostaje, ale 2.0 HDI nowego juz nie kupię:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, prwojt napisał(a):

No to ciekawe :) Ja mam F1 i F2  i F3tak samo ale na haku mam 1300 żeby do F3 dobić 

 

ale hak dokładałem i homologowałem dlatego tak mi wbili, a nawet jak by nawet wbili więcej to i tak nic by nie zmieniło bo F3 nie przeskoczymy 

Jakby nic nie zmieniło? Zmieniłoby tyle, że mógłbyś podpiąć przyczepę o MMC 1600 kg, a teraz możesz tylko o MMC 1300 kg. To jednak różnica. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford S-Max MK2 2022, 2.0 diesel, 190 KM, 400 Nm, MW: 1879 kg, F2: 2635 kg, F3: 4635 kg, O1: 2000 kg, O2: 750 kg.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym dodać moje 2 samochody

 C4 Grand Picasso Blue 2.0 HDI (ON) 2014r; 136KM, 270 Nm; MW 1705kg, DMC 2250kg; MMP z ham. 1400kg, bez 600kg  zestaw 3650

Suzuki Grand vitara 2.0 B  2006r, 140KM, MW 1505kg, DMC 2070kg,MMP z ham. 1850kg, bez 750kg  zestaw 3920kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gito napisał(a):

Chciałbym dodać moje 2 samochody

 C4 Grand Picasso Blue 2.0 HDI (ON) 2014r; 136KM, 270 Nm; MW 1705kg, DMC 2250kg; MMP z ham. 1400kg, bez 600kg  zestaw 3650

Nie było żadnego C4GP z silnikiem 2.0, który miałby na haku 1400 kg! Jeśli to manualna skrzynia biegów, to Twój pojazd powinien mieć na haku 1700-1750 kg w zależności od homologacji na ilość osób. W automacie to odpowiednio 1600-1680 kg. Przyczepa bez hamulców to 750 kg. 600 kg to miała wersja benzynowa THP 150/165 KM.

Masa własna też wpisana od czapy bo C4GP z 2014 roku miał MW rzędu 1480 kg, a masa gotowego do drogi to ok 1550 kg, a nie 1705 kg! MW rzędu 1700 kg to ma dużo większy S-Max.

Diagnosta, który Ci robił pierwszy przegląd powpisywał zwyczajnie głupoty, zamiast ustalić prawidłowe dane techniczne. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem używane jakieś 4 lata temu  w czasie kiedy nawet nie myślałem o tym, że będę go używał jako holownika. Jest  chyba sprowadzone z Belgii chyba jakiś przejściowy, specjalny model - miałem sporo problemów bo nie wszystkie  części nie bardzo pasują po katalogu
Jest to model 7 miejscowy Delux, nie zgadza mi się moc silnika moin zdaniem jest 150KM a nie 136KM 
Ma adblue, a nie FAP nie ma miejsca  na koło zapasowe pod spodem.. etc.. porównywałem inne C4GP z tego roku sporo takich drobnych różnic...

 

Z drugiej strony wpisali mi DMC 2250KM  dzięki temu moge bez problemu pociągnąć moja przyczepkę 1250KG
dlatego jakoś nie nie interesuje mi korygowanie tych danych 

 to mam  w cepiku 

Moc silnika: 100 kW

Paliwo: olej napędowy

Liczba miejsc ogółem: 7

Liczba miejsc siedzących: 7

Masa własna pojazdu: 1705 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem: 1400 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca: 600 kg

Dopuszczalna masa całkowita: 2250 kg

Liczba osi: 2

Rozstaw osi: 2785 mm

Maksymalny nacisk na oś: 11 kN

Edytowane przez gito (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem używane jakieś 4 lata temu  w czasie kiedy nawet nie myślałem o tym, że będę go używał jako holownika. Jest  chyba sprowadzone z Belgii chyba jakiś przejściowy, specjalny model - miałem sporo problemów bo nie wszystkie  części nie bardzo pasują po katalogu
Jest to model 7 miejscowy Delux, nie zgadza mi się moc silnika moin zdaniem jest 150KM a nie 136KM 
Ma adblue, a nie FAP nie ma miejsca  na koło zapasowe pod spodem.. etc.. porównywałem inne C4GP z tego roku sporo takich drobnych różnic...
 
Z drugiej strony wpisali mi DMC 2250KM  dzięki temu moge bez problemu pociągnąć moja przyczepkę 1250KG
dlatego jakoś nie nie interesuje mi korygowanie tych danych 
 to mam  w cepiku 

Moc silnika: 100 kW

Paliwo: olej napędowy

Liczba miejsc ogółem: 7

Liczba miejsc siedzących: 7

Masa własna pojazdu: 1705 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem: 1400 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca: 600 kg

Dopuszczalna masa całkowita: 2250 kg

Liczba osi: 2

Rozstaw osi: 2785 mm

Maksymalny nacisk na oś: 11 kN

Możesz napisać do Citroen Polska z pytaniem. Po VIN Ci ustala co to za auto i jakie ma parametry. Jak będziesz chciał to dostaniesz nawet wyciąg z homologacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wole żyć w błogiej nieświadomości zwłaszcza że inne wersje C4GP mają o wiele mniej przyjemny DMC niż 2250KG.

Nie mam czasu na robinie dokowych literek w prawie jazdy, a i płacić za viatolla czy jak to się teraz zwie mi się nie uśmiecha..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni użytkownicy, chciałbym uzyskać pomoc w umożliwieniu zmiany w dowodzie z dmc 1600 na 2000-2200. Auto to Dodge Grandcaravan 3,6. Może ktoś z Was ma odpowiednie potwierdzenia w dokumentach stwierdzających wspomnianą wagę. Chciałbym na SKP przedstawić odpowiednie dokumenty a żeby diagnosta mógł wystawić potwierdzenie zmiany w dowodzie rejestracyjnym. Nadmienię, że dzwoniąc do użytkowników tych aut i sprzedających je, na moje pytanie ile jest w dowodzie dmc przyczepy z hamulcem informowali że 2000 inni 2200. Liczę na Waszą życzliwość i pomoc. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysztof2 napisał(a):

Szanowni użytkownicy, chciałbym uzyskać pomoc w umożliwieniu zmiany w dowodzie z dmc 1600 na 2000-2200. Auto to Dodge Grandcaravan 3,6. Może ktoś z Was ma odpowiednie potwierdzenia w dokumentach stwierdzających wspomnianą wagę. Chciałbym na SKP przedstawić odpowiednie dokumenty a żeby diagnosta mógł wystawić potwierdzenie zmiany w dowodzie rejestracyjnym. Nadmienię, że dzwoniąc do użytkowników tych aut i sprzedających je, na moje pytanie ile jest w dowodzie dmc przyczepy z hamulcem informowali że 2000 inni 2200. Liczę na Waszą życzliwość i pomoc. Dzięki.

z mojej wiedzy wynika, ze zmienic Ci sie raczej nie uda (chociaz moze istnieje jakas mozliwosc). Ci ktorzy maja wiecej wpisane zalatwiaja to w momencie sprowadzenia auta, diagnosta wpisuje to, co klient sobie "zaplaci". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 09:47, jacek00 napisał(a):

Masa własna też wpisana od czapy bo C4GP z 2014 roku miał MW rzędu 1480 kg, a masa gotowego do drogi to ok 1550 kg, a nie 1705 kg! MW rzędu 1700 kg to ma dużo większy S-Max.

Ja mam GP1 i też mam masę własną w dowodzie prawie 1700kg a na wadze jeszcze więcej. 2,0 benzyna w pełnym automacie.

S-Max kolegi w dieslu chyba nawet był lzejszy

IMG_20230305_135019.jpg.9ae91606a7769636815488203d9844d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.