Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

PORSCHE:

- Cayenne Turbo S, 2006; 4.5, 383kW, 521 KM, 700Nm; MW 2430kg, DMC 3080kg; MMP z ham. 3500kg, bez 750kg

Witam co do przeliczenia 1,33 dotyczy się haka montowanego nie fabrycznie czyli nie zawsze jest napisane co i ile może ciągnąć dane auto i to wtedy wylicza diagnosta ale to jest rzadkość dla panów z  ITD jest ważne DMC (Dopuszczalna Masa Całkowita) zestawu  w dowodzie rejestracyjnym ostatnia strona rubryka F.3 i jeżeli przekraczamy 3,5t to musimy posiadać prawo jazdy minimum B+E jeżeli nie mamy takiego tylko prawo jazdy kategorii B to DMC auta + DMC Przyczepy nie może przekraczać 3,5 t  rubryka F,2

 

Co to za bzdury z tym 1/33, które jest uzależnione od haka? Takiej teorii jeszcze chyba tutaj nie było

 

1/33 nie zależy haka, ani tym bardziej diagnosta niczego nie wylicza. 1/33 dotyczy przyczepy i hamulca w niej zastosowanego.

 

Ciągniesz przyczepę z hamulcem najazdowym to stosujesz przelicznik bez względu czy masz hak fabryczny czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcin668 napisał:

Inny rocznik inny model i w zależności jaki silnik i czy ma 4x4

Kolego....nie wiem ile masz lat i czy piszesz co faktycznie myślisz, czy robisz tu sobie jaja. Post wyżej skomentowł Jacek i wystarczy na tą chwilę.

46 minut temu, beniamin82 napisał:

Na pierwszej stronie nie znalazłem zafiry B z 1.8 benzyna.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Problem polega na tym że auta te są homologowane z różnym uciągiem w różnych krajach. Widziałem już nawet 1100 kg w A. Problemem jest dziwne spojrzenie przez różne kraje na 7 miejsc. Musisz szukać patrząc na zapis w papierach. Wszystko zależy od kraju sprzedaży . Takie jest moje zdanie. Autko i silnik fajny warto szukać, choć rynek zalany 1.9 CDTI.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, beniamin82 napisał:

Na pierwszej stronie nie znalazłem zafiry B z 1.8 benzyna.

Mam Zafirę A 125koni.

Podpiąłem kiedyś swoją cepke która ważyła realnie około 1300kg

Zośka ma 170nm, dalej niż miasto obok bym tym nie wyjechał.IMG_20190930_123138_1584053614800.thumb.jpg.84d63a0314c32c259af844ef825e2250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli wychodzi ze jednak 1200kg szukać.

 

Pjoter czemu nie pojechałbyś dalej niż do miasta obok? Ja jestem z tych niespotykanych kierowców którzy nie dostali nigdy mandatu z fotoradaru, zresztą nie licząc wymuszenia pierwszeństwa w śnieżycy (nie widziałem) nie mam żadnego mandatu na koncie.

Lubie jeździć przepisowo a moi koledzy z pracy nazywają mnie zamulaczem.

 

Więc jeśli chodzi o dynamikę czy prędkości jazdy to mi nie będzie przeszkadzało.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 11:48, Mandrol napisał:

To jest wyśmiewane przez prawdziwych landroverowców Discovery Sport

:]

zazdraszczamy Ci, i tyle..

 

 

... no dobra, żartowałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, beniamin82 napisał:

Dziękuję. Czyli wychodzi ze jednak 1200kg szukać.

 

Pjoter czemu nie pojechałbyś dalej niż do miasta obok? Ja jestem z tych niespotykanych kierowców którzy nie dostali nigdy mandatu z fotoradaru, zresztą nie licząc wymuszenia pierwszeństwa w śnieżycy (nie widziałem) nie mam żadnego mandatu na koncie.

Lubie jeździć przepisowo a moi koledzy z pracy nazywają mnie zamulaczem.

 

Więc jeśli chodzi o dynamikę czy prędkości jazdy to mi nie będzie przeszkadzało.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Swoją obecną przyczepę ciągalem Vectrą B 125 KM. Byłem w Chorwacji, byłem na Węgrzech... byłem w Zakopanem i dało radę. Na najgorszych podjazdach na autostradzie jechałem min 60 km/h. Tak że nie bardzo wiem o co chodzi Piotrowi.... Spalanie gazu do 14 litrów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander dziękuję, wiesz ja wiem o co mu chodzi, ale tego nie rozumiem.

Sam jeżdżę od 20 lat motocyklami i najmocniejszy z nich ma 26KM. I też wszyscy twierdzą że to za mało mocy.

18 konnym byłem we Włoszech i też było ok.

 

To chyba kwestia temperamentu czasami też brak wiedzy matematycznej.

Bo ileż to razy wyprzedzał mnie ktoś na podwójnej ciągłej (bo jechałem przepisowo 90 a nie 110), aby później spotkać mnie na kolejnych światłach czy za ciągnikiem rolniczym :-). W terenie mieszanym 90 czy 110 daje niewielki zysk czasowy, a ryzyko dużo większe.

 

Sorki za oftopp. Już nie mieszam.

 

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 23:52, Pjoter napisał:

Bo to nie ma mocy.

Męczarnia nie jazda

Oplowskie silniki benzynowe 16-zaworowe bez turbo (zwł. Ecotec) kucy w katalogu mają przyzwoicie, ale "ciągu" nie mają (słabo z momentem obrotowym z dołu). 1.8 122 kuce w Vectrze C jakoś solo się odpychało, ale bez szału. Im nowsze wersje silników tym bardziej grzebane w sofcie, żeby moc była przy max zbutowaniu, ale przy normalnej jeździe dół drętwy. Żeby jakoś jechało z cepą, trzeba by trzymać cały czas powyżej 3 tys. obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dobitkę mam automata.

Solo jako tako jedzie, ale już komplet pasażerów i pod wzniesienia trzeba dobrze ja kręcić żeby jechała.

Dla mnie ten motor niema niutkow żeby ciagalo coś powyżej tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 10:34, mac28 napisał:

Audi A6 C6 Allroad 3.0tdi 240KM 2010r Tiptronic, MW 1955kg  DMC 2510kg, DMC przyczepy z hamulcem 1900kg ,bez hamulca 750kg

Ciekawe dlaczego Audi zrobiło takie małe DMC dla przyczepy z hamulcem w takim mocnym aucie.

Ja mam Vw Golf 7 alltrack i przy masie własnej 1501 oraz DMC  2090 mam DMC przyczepy z hamulcem 2000kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.