Jump to content
szary11

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)

Recommended Posts

rumpel
2 godziny temu, yoshimura napisał:

Kolego wiem bo mam fiat freemont  2015r. 4x4 2.0 170KM dmc auta 2597kg,

dmc przyczepy z ham. 1100kg

dmc przyczepy bez ham. 450kg

To jest paranoja auto 4x4 z masą własną 2089kg może ciągnąć max dmc 1100kg i 450kg bez ham. Kupiłem i już żałuję samochód zaje... ale na haku to tylko rowery można wozić.

To moja Multipla ma na haku 1300kg, a sprzęgło nie jest mocarne ?. Czyli ten Freemont to Kolos na glinianych nogach ... a ciekawe auto jest.

Pozdrawiam

do0h

@rumpeltaki offtop, sobie czytam i czytam a tu prawie sąsiad - pozdrowienia z Kiczyc ;)

Edited by do0h (see edit history)

rumpel
10 godzin temu, do0h napisał:

@rumpeltaki offtop, sobie czytam i czytam a tu prawie sąsiad - pozdrowienia z Kiczyc ;)

Pozdrawiam sąsiada "zza miedzy "  - mało na forum spotykam ludzi z cieszyńskiego, więc miło niezmiernie  ?.

yoshimura
W dniu 19.08.2020 o 21:44, rumpel napisał:

To moja Multipla ma na haku 1300kg, a sprzęgło nie jest mocarne ?. Czyli ten Freemont to Kolos na glinianych nogach ... a ciekawe auto jest.

Pozdrawiam

Nie wiadomo o co chodzi z tą jego masą ciągniętą, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Ponoć fiat nie inwestował w tego amerykańca i nie zrobił odpowiednich homologacji na UE. Toż to Dodge journey z tym że włożyli motor od fiata. A same nogi nie takie gliniane? bo felgi 19"? cóż chciałem przyczepę dokupić to chyba tylko Niewiadów się kwalifikuje ??? a szkoda bo auto samo w sobie naprawdę świetne. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 

Maras
6 godzin temu, yoshimura napisał:

Nie wiadomo o co chodzi z tą jego masą ciągniętą, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Ponoć fiat nie inwestował w tego amerykańca i nie zrobił odpowiednich homologacji na UE. Toż to Dodge journey z tym że włożyli motor od fiata. A same nogi nie takie gliniane? bo felgi 19"? cóż chciałem przyczepę dokupić to chyba tylko Niewiadów się kwalifikuje ??? a szkoda bo auto samo w sobie naprawdę świetne. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 

Mitsubishi Outlander II  4x4 ma na haku 2 t. 

Mandrol

Ja holuję Discovery Sport moją cepkę DMC2000kg. DS ma w DR wpisane DMC2200 i po przeliczniku 1,33 legalnie mogę ją holować. DMC Sporta idealnie przygotowane pod polskie warunki- 2660kg?

yoshimura
1 godzinę temu, Mandrol napisał:

Ja holuję Discovery Sport moją cepkę DMC2000kg. DS ma w DR wpisane DMC2200 i po przeliczniku 1,33 legalnie mogę ją holować. DMC Sporta idealnie przygotowane pod polskie warunki- 2660kg?

Której gen to Disco ? I jeszcze pytanko jaką masz w DR max. Masę zestawu?

jacek00

. Może ktoś podpowie jakie auto (tylko nie busy) spełnia wszystkie wymogi do przyczepy z ham. Dmc 2000kg bo tak szukam i jak nie mało na haku to masa maksymalna zestawu nie puszcza. prawko b+e mam. 

Żebyś mógł ciągnąć przyczepe o DMC 2000 kg to i na haku musisz tyle mieć (poz. O1) i minimalne DMC pojazdu ciągnącego to 2660 kg (poz. F2). Wtedy będzie wszystko zgodnie z polskimi przepisami.

Mandrol
Godzinę temu, yoshimura napisał:

Której gen to Disco ? I jeszcze pytanko jaką masz w DR max. Masę zestawu?

To jest wyśmiewane przez prawdziwych landroverowców Discovery Sport, następca Freelandera- nie myl z normalnym Disco. DMC zestawu 4860kg.

yoshimura

Dzięki panowie za wyczerpującą odpowiedź ???

marcin668

PORSCHE:
- Cayenne Turbo S, 2006; 4.5, 383kW, 521 KM, 700Nm; MW 2430kg, DMC 3080kg; MMP z ham. 3500kg, bez 750kg

Witam co do przeliczenia 1,33 dotyczy się haka montowanego nie fabrycznie czyli nie zawsze jest napisane co i ile może ciągnąć dane auto i to wtedy wylicza diagnosta ale to jest rzadkość dla panów z  ITD jest ważne DMC (Dopuszczalna Masa Całkowita) zestawu  w dowodzie rejestracyjnym ostatnia strona rubryka F.3 i jeżeli przekraczamy 3,5t to musimy posiadać prawo jazdy minimum B+E jeżeli nie mamy takiego tylko prawo jazdy kategorii B to DMC auta + DMC Przyczepy nie może przekraczać 3,5 t  rubryka F,2

beniamin82

Hejka, obecnie mam Zafirę A 125 KM w benzynie, według dowodu rejestracyjnego mogę ciągnąć 1300kg, wg. Towar 1200 optymalnie. Ok.

Rodzice mają Astrę J 1.7 CDTI mogą ciągnąć 1400, a siostra ma Dacie Logan i w dowodzie też ma 1300kg.

Zrzucamy się na przyczepkę, więc szukamy 1200-1300.

No ale moje auto jest najstarsze i najdalej za dwa lata trzeba będzie kupić inne.

Chcemy kolejna Zafirę, czyli model B i oczywiście zagazowac...

O teraz znajduje sprzeczne informacje, raz 1.8 w benzynie (140KM) może ciągnąc 1300, innym razem 1200kg.

Ktoś pomoże to wyjaśnić?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

marcin668

Inny rocznik inny model i w zależności jaki silnik i czy ma 4x4

beniamin82

To inaczej jakiego silnika mam szukać żeby było 1300kg.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

marcin668

na stronie 1 jest wszystko