Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Miałem okazje jechać Dacią Duster i tak z ciekawości poczytałem DR i małe zdziwienie 

silnik 999cm 100 koni

masa netto 1.2T z kawałkiem

DMC 1.7T z kawałkiem 

a masa przyczepy z hamulcem 1400kg 

ciekawe jak to da radę szczególnie w Alpach 

chyba już całkiem idziemy w absurd.

Ale Viatol nie obowiązuje ?

Edytowane przez AA73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, AA73 napisał:

Miałem okazje jechać Dacią Duster i tak z ciekawości poczytałem DR i małe zdziwienie 

silnik 999cm 100 koni

masa netto 1.2T z kawałkiem

DMC 1.7T z kawałkiem 

a masa przyczepy z hamulcem 1400kg 

ciekawe jak to da radę szczególnie w Alpach 

chyba już całkiem idziemy w absurd.

Ale Viatol nie obowiązuje ?

Aż ciekawi mnie co w skrzyni biegów jest . Jakie są przełożenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wcześniej ciągałem DDI 1.5 dCi przyczepy o masie do 1.2 dmc i do tej wagi nie ma żadnego problemu. Teraz przyczepa 1.2 dmc i nowy DDII 1.5 blue dCi. Jeszcze lepiej to jedzie i mieści się w opłatach autostradowych.

Myślę że przyczepa max 1.3 dmc jeszcze do tego silnika by można pociągnąć. 

Natomiast DDII 1.0 wątpię czy cokolwiek do tego chciał bym podczepić, chyba że jakąś lekką towarówkę i na krótką metę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie o możliwość mojego auta. Wiem o przeliczniku 1.33, ale nie jestem pewna czy umiem dobrze przeliczyć.
Mam Opla vectre 1.9 cdti z 2008 roku z 6-biegowa skrzynia biegów.
Skopiowałam dane z ewidencji:

Pojemność silnika: 1910 cm³
Moc silnika: 110 kW
Paliwo: olej napędowy
Masa własna pojazdu: 1600 kg
Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem: 1500 kg
Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca: 750 kg
Dopuszczalna masa całkowita: 2155 kg

Jeździmy w czwórkę - dwoje dorosłych i dwoje dzieci - 4 i 7 lat plus maly pies. W ciągu roku dwutygodniowy urlop w jednym miejscu, a od wiosny do jesieni weekendowe wyjazdy nad jezioro. O przyczepie myślimy głównie jako o wygodnej sypialni w alternatywie do wieloletnich wyjazdów z namiotem.
Pomóżcie co sensownego można wybrać na pierwszą przyczepa dla nowicjuszy w prowadzeniu auta z przyczepa.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jofracy napisał:

Pomóżcie co sensownego można wybrać na pierwszą przyczepa dla nowicjuszy w prowadzeniu auta z przyczepa.

Można wybrać dużo, ograniczeniem może być tylko budżet jaki planujecie wydać na cepke. Trzeba tylko albo aż, poczytać, popytać, pooglądać i dokonać wyboru. Czasem od tego pierwszego wyboru będzie zależało czy bedzie Wam się podobało, czy zrazicie się całkowicie do karawaningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karawaning uwielbiamy tylko zmieniamy sypialnie default_wink.png

Mąż zarażonych, bo z namiotem nigdy przed znajomością że mną nie jeździł. Od kiedy się znamy czyli 13 lat udane urlopy są z namiotem default_wink.png teraz tylko kwestia komfortu, bo lata lecą, a graty potrzebuja wygody default_wink.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duster pierwsza generacja jest w opisie

Duster 1,5dCi 4WD 2010r.; 110KM, 240Nm; MW 1370kg, DMC 1844kg; MMP z ham. 1500kg, bez 680kg

DMC zespołu pojazdów 3344 kg

 

Duster druga generacja  DD II

Duster 1.5 Blue dCi 4WD 2020r

116KM , 260Nm, 

MW 1458,  DMC 1933

DMC zespołu pojazdów 3433 kg

z hamulcem 1500 kg

bez sam. 740 kg

Dane pobrane z dow.rejestr. 

Do w/w kilogramów przy ściągnięcie przyczepy, należy dodać ciężar całkowity haka, plus ew. bagażnik dachowy.

Plus dla mnie tego zestawu taki, że mieści się w granicach opłat via..... z dmc 1200 kg.

Do admina, można umieścić w odpowiednim dziale, dla łatwijszego wyszukiwania zainteresowanym w/w tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.05.2012 o 20:48, Kristofer napisał:

 

Chyba o to, co jest we wszystkich nowych rzeczach - oszczędności :]

Później dla sprzętu wykonanego w ten sposób, producent robi homologację (też oszczędnie) i taki jest efekt końcowy.

Oczywiście są wyjątki, ale w myśl powiedzenia, potwierdzają chyba tylko ostatnio stosowaną regułę :hmm:

:hej:

Kolego wiem bo mam fiat freemont  2015r. 4x4 2.0 170KM dmc auta 2597kg,

dmc przyczepy z ham. 1100kg

dmc przyczepy bez ham. 450kg

To jest paranoja auto 4x4 z masą własną 2089kg może ciągnąć max dmc 1100kg i 450kg bez ham. Kupiłem i już żałuję samochód zaje... ale na haku to tylko rowery można wozić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.