Skocz do zawartości

Volvo XC 60 jako holownik


Honzik07

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2021 o 20:58, maciejek34 napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:18, KlAn napisał:
A jak to się robi? Bo w Twoim  wcześniejszym poście myślałem, że rotacyjna to to samo co dynamiczna.

Zlewasz dołem z miski, wlewasz tyle samo, potem gdzies na powrocie oleju do skrzyni ( u mnie to był powrót z chłodnicy ) zlewasz po dwa litry oleju ( odpalasz silnik, zlewasz dwa litry, wyłączasz silnik ), dolewasz dwa litry świeżego oleju, i tak do momentu kiedy na powrocie będziesz miał świeży olej, robiłem tak raz i metoda skuteczna i w miarę prosta, trzeba przygotować odpowiedni zapas oleju

Cześć. Dzięki.

U mnie po awarii, wymieniłem skrzynie na używaną i cały olej był zlany a  skrzynia, konwerter i chłodnica przepłukane.

Pierwsza wymiana statyczna była po roku i  przebiegu max 15 kkm i tak co roku już 3 razy.

Zalety jak dla mnie to...

- regularna kontrola i możliwość zareagowania w porę, zobaczenie opiłków na korku nie uchroni mnie przed awarią, ale przed planowaniem wyprawy na Nordkapp już tak.

- wymieniając statycznie raz do roku mam praktycznie cały czas w miarę świeży olej.

- koszt. Robię to sam więc w porównaniu do np. wymiany dynamicznej w warsztacie tu w Norwegii różnica jest kolosalna.

Przy okazji serwisu olejowego jest to 10 min roboty ekstra i 500 Nok za olej vs 7000-8000 Nok i dzień bez auta w warsztacie.

15 godzin temu, maciejek34 napisał:

Dynamiczna najlepsza

 Tak, wykonana w specjalistycznym warsztacie i przez osobę potrafiącą ocenić to co ze skrzyni wylatuje.

Jest też co najmniej 2 razy droższa, dla osoby zlecającej wymiany. A wątpię czy daje w zamian 2 razy więcej korzyści 

Dobrze wykonana, w stosunku do wymiany statycznej powoduje ok. 3 razy większe zużycie nowego oleju, przez co dystrybutorom oleju opłaca się stawiać maszyny w punktach tzw. szybkich serwisów, a tam zazwyczaj za wymianę nie odpowiada doświadczony mechanik, a często słabo opłacany  ,, wymieniacz,, któremu nie bardzo zależy na dobrej jakości usługi.

I w końcu jest to też, jak to ktoś wcześniej wspomniał bełtanie nowego oleju ze starym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

W sobotę zestaw zameldował się na na rancho oland  450km doleciał bez problemu tyle że jechałem na ręcznej zmianie i delikatnie wyższych obrotach po urlopie robię konwerter jeśli sprzedam moja  druga zabawkę to kupię vitare xl 2.7 manualna z przeznaczeniem typowo pod przyczepę i wycieczki a jeśli nie to Volvo będzie ciagało dalej 

Edytowane przez Honzik07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.