Skocz do zawartości

Volvo XC 60 jako holownik


Honzik07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamiast debatować czy jeździć czy nie to zapnij budę i jedź i się nie przejmuj. Tysiące osób jeździ tym autem i z taką skrzynia i nic się nie dzieje.

To auto masz od nowości czy kupiłeś z drugiej ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim XC60 nalatałem już ponad 200 tys. Z przyczepą zrobiłem ponad 15 tys km i nic się ze skrzynią nie dzieje. Kluczowe są dwie sprawy w temacie automatów volvo i ciągania nimi przyczep:

1. Regularna wymiana oleju w skrzyni co ok 60-80 tys. km

2. Oryginalny moduł haka

 

U mnie temperatura oleju w skrzyni przy jeździe z przyczepą ok 100km/h jest niższa, niż przy poganianiu autostradą 140-150km/h bez przyczepy.

Zrobisz jak zechcesz, ja swoim ciągam przyczepę i nie boję się o skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to było V70 pierwszej generacji, ciagalem budkę że dwa lata, poleciała skrzynia, sprzedałem auto i gość który je kupił, powiedział ,ze skrzynia była już wcześniej nieudolnie naprawiana, uspokoiłem się bo różne były domysły pomimo, że instrukcja nie zabraniała ciągania przyczep, teraz ujeżdzam drugą generację, też w automacie, muszę z ciekawości podpiąć kiedyś Vide, i zobaczyć jakie temperatury pokazuje podczas holowania

Moduł haka też mam ale jaki on ma wpływ na skrzynie
Może zmieniać prace skrzyni w chwili podpięcia budy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest ta skrzynia co w V70 2,4 z rocznika 2002/2005 to faktycznie słabe są bo brat na taxi dwie wykończył.

Nie wiem jaka jest w XC60 ale w XC90 też były problemowe te skrzynie.

https://youtu.be/td1UKTUM_sU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciejek34 napisał:

muszę z ciekawości podpiąć kiedyś Vide, i zobaczyć jakie temperatury pokazuje podczas holowania

Wlasnie czekam na modul OBD i bede sprawdzal i porownywal, natomiast z przyczepa bede jechal za miesiac, wiec dopiero wtedy bede mogl cos wiecej powiedziec. Natomiast do tego czasu bede wiedzial jaki jest zakres temp pracy, gdy auto nie ciaga niczego.

 

59 minut temu, Pjoter napisał:

Nie wiem jaka jest w XC60 ale w XC90 też były problemowe te skrzynie.

https://youtu.be/td1UKTUM_sU

Troche sie nie dziwie, ze jak sobie zaczipowal z 160 na 220KM (zakladam ze z 340 na ok 450nm) podpial przyczepe i cos sie sypnelo. Wszystko trzeba robic z glowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jest ten wątek z modułem.W tym filmiku jakiś klient powiedział drugiemu w kolejce. Jestem ciekaw jaka jest prawda. Przecież taki moduł jeżeli ma jakiś wpływ na pracę skrzyni to tylko przez wymuszanie wyższych obrotów silnika do zmiany albo odwrotnie a to doświadczony kierowca może korygować sam.Ale to są moje przypuszczenia ,chętnie poczytam kogoś kto ma konkretną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.