Skocz do zawartości

Volvo XC 60 jako holownik


Honzik07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, Honzik07 napisał:

Jest wymiennik ciepła chłodnicy brak 

Z hakiem przyjechał ze stanów chyba firmy hula

Powinienes miec caly zintegraowany uklad chlodzenia, w momencie jak zaczyna byc temp za duza na skrzyni to termostat otwiera obwod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Honzik07 napisał:

Czyli co dołożyć chłodniczke oleju

Wg mnie nie ma takiej potrzeby. Jesli masz zaufanego mechanika ktory specjalizuje sie w Volvo to  podpytaj go, ale jak dla mnie zadna chlodniczka CI nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli się nie mylę, a chyba się nie mylę, to twoja skrzynia jest z serii TF -80, produkcji "skośnookich". Najprawdopodobniej przegrzała się. Nie musi to być twoja wina. Mogła już złapać "zadyszkę" w Ameryce i nawet wymiana oleju już jej mogła nie pomóc. Ważne było, czy podczas wymiany oleju w skrzyni , mechanik włożył magnes i zrobił jego analizę pod względem ilości opiłków metalu. Jestem na 100% pewien, że stary olej świecił srebrem jak kopalnie na Alasce. Jeżeli jeden z bloków ( kosz ) miał lekki "zawał" to tylko kwestia czasu była kiedy zrobi się rozległy "zawał" na całości. Teraz pytanie Vida - jaki miałeś kod błędu? Sterownik ? konwerter ? jak zachowywała się skrzynia na zimnym silniku a jak na rozgrzanym silniku? jak podaje pompa? czy robiono konfigurację elektrozaworów?  Jak to mówimy najczęściej Steuergerate defekt. Tak naprawdę kończy się jej czas. Naprawa nie opłacalna. Te skrzynie są same w sobie słabe. Takie jest moje zdanie

Przed miesiącem wymienialiśmy olej w jednym z podobnych modeli i "smród" starego oleju był nie do zniesienia. Zakrawało na "cud", że to jeszcze działało. Dzieje się tak, kiedy skrzynie w tych autach się tzw. "przypali" - tam są takie, japońskiej konstrukcji , produkowane w chińskiej piwnicy i wykańczane we Władywostoku O-Ringi i nie wiedzieć czemu one czasem nie wytrzymują temperatury. Nie jest to regułą ale częstą przypadłością. Dlatego przykładowo "palenie kapora" rozwali tą skrzynie. Wystarczy, że przy załadunku i rozładunku w porcie jak ma to często miejsce jeden z pracowników się zabawi. A ma to miejsce cały czas. Niestety ale tak często bywa. Ty byłeś bez winy i nie świadomy.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia aisin 6 biegów opiłków w oleju nie było pokazywał mi olej ciemny ale nie śmierdział błędów zero nawet już na koniec jak już trzepała jak wściekła to też bez błędów nadzwyczajnie po wymianie sterownika zmienia biegi perfekt ale czasem jeszcze tak przytrzesie przy zmianie 2-3 lub 3-4 ale na razie zrobiłem z 50 km zobaczymy co dalej ale chyba jednak odpuszczę ciąganie tym autem 

Edytowane przez PATKA148 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PATKA148 napisał:

Skrzynia aisin 6 biegów opiłków w oleju nie było pokazywał mi olej ciemny ale nie śmierdział błędów zero nawet już na koniec jak już trzepała jak wściekła to też bez błędów nadzwyczajnie po wymianie sterownika zmienia biegi perfekt ale czasem jeszcze tak przytrzesie przy zmianie 2-3 lub 3-4 ale na razie zrobiłem z 50 km zobaczymy co dalej ale chyba jednak odpuszczę ciąganie tym autem 

Chyba ci się konta pomyliły z których piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.