Skocz do zawartości

Peugeot 3008 2.0HDI


ahaed

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2021 o 09:40, w79 napisał:

Z modulami w Peugeocie jest ciekawa sprawa. Standardowy jest produktem PSA i maja do niego pelny dostep np. w razie awarii podlaczaja kompa i wszystko wiadomo. Co do modulu dla ledow nie jest juz tak latwo. Nie maja do niego dostepu i w razie jakiegokolwiwk bledu jest wymieniany na nowy. 

Wlasnie przechodze te procedure, bo wszystko dzialalo bez zarzutu, ale wyskakiwal blad i dzisiaj maja wynienic mi na nowy. 

 

Dobra. Poczytałem. Spojrzałem na fundusze... :).

Mnie to nie grozi. Planuję kupić przyczepkę około 8-10 letnią. Coś z roczników 2010-2014. Więc raczej ledy mi nie grożą. Chyba.

To teraz tak, jak pojadę zamawiać hak, to brać 13 pin? Coś mi się obiło o uszy, że przy 7pin nie będę miał ładowania aku w przyczepce podczas podróży. Tak? Boże, za dużo informacji na raz. Lodówka nie będzie chodzić podczas jazdy na 7 pin? Co to było? Wiem, że coś nie działa.

Kurde. Muszę to sobie na kartce spisywać.

Taaa....a znajomi: jak fajnie, że chcecie kupić przyczepkę... będziecie jechac gdzie chcecie. No ... "fajnie"... już mam dość od samego czytania. A jeszcze nie kupiłem budki. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, ahaed napisał:

 

Dobra. Poczytałem. Spojrzałem na fundusze... :).

Mnie to nie grozi. Planuję kupić przyczepkę około 8-10 letnią. Coś z roczników 2010-2014. Więc raczej ledy mi nie grożą. Chyba.

To teraz tak, jak pojadę zamawiać hak, to brać 13 pin? Coś mi się obiło o uszy, że przy 7pin nie będę miał ładowania aku w przyczepce podczas podróży. Tak? Boże, za dużo informacji na raz. Lodówka nie będzie chodzić podczas jazdy na 7 pin? Co to było? Wiem, że coś nie działa.

Kurde. Muszę to sobie na kartce spisywać.

Taaa....a znajomi: jak fajnie, że chcecie kupić przyczepkę... będziecie jechac gdzie chcecie. No ... "fajnie"... już mam dość od samego czytania. A jeszcze nie kupiłem budki. ?

 

Zapisz sobie na kartce. Hak ma być 13 pinowy z modułem do przyczepy kempingowej (Zasilony ma być 9 - zasilanie ciągłe i 10 pin - zasilanie po zapłonie). Przy odbiorze zalecam sprawdzić te piny. Jak będziesz robił w ASO to jednak duża szansa że to źle zrobią za pierwszym razem (na moim przykładzie. 2 auta w ASO = 2 razy poprawiane - pomimo tego że dawałem szczegółowe wymagania jak wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ahaed napisał:

teraz tak, jak pojadę zamawiać hak, to brać 13 pin? Coś mi się obiło o uszy, że przy 7pin nie będę miał ładowania aku w przyczepce podczas podróży. Tak? Boże, za dużo informacji na raz. Lodówka nie będzie chodzić podczas jazdy na 7 pin? Co to było? Wiem, że coś nie działa.

Tak tylko 13 pin, i zaznacz, że ma mieć stałe zasilanie i zasilanie po zapłonie, bo nie jest to takie oczywiste, że Ci to zamontują. Jeśli chcesz przyczepę z 2010 roku to w ogóle zapomnij o 7 pinach - wszystkie przyczepy są standardowo na 13 pin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gizbern napisał:

Jak będziesz robił w ASO to jednak duża szansa że to źle zrobią za pierwszym razem (na moim przykładzie. 2 auta w ASO = 2 razy poprawiane - pomimo tego że dawałem szczegółowe wymagania jak wyżej)

Potwierdzam. U mnie też dwa razy było "pod górkę". Dla nich cokolwiek ponad standard to nieludzki wysiłek, zatem pilnuj sobie tego i nie ufaj, gdy słyszysz "tak, wiemy".
Dopilnuj przekroju przewodów do tych dodatkowych pinów. U mnie, jak się okazało, pociągnęli 1,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin T napisał:

Potwierdzam. U mnie też dwa razy było "pod górkę". Dla nich cokolwiek ponad standard to nieludzki wysiłek, zatem pilnuj sobie tego i nie ufaj, gdy słyszysz "tak, wiemy".
Dopilnuj przekroju przewodów do tych dodatkowych pinów. U mnie, jak się okazało, pociągnęli 1,5 mm ?

U mnie przy zamawianiu auta oraz wstępnym odbiorze usłyszałem od  ASO Toyota  "tak wiemy."   A później przy odbiorze i zweryfikowaniu że nie działa stwierdzili że potrzebna jest dodatkowa/inna wiązka którą to muszą domówić. I tyle było z ich wiedzy...Całe szczęście przy drugim podejściu ogarnęli. Jeszcze na koniec ze względu na to że było późno auto wydawał mi już sam mechanik i spytał czemu od razu nie mówiłem o zasilaniu przyczepy...A ja na to że mówiłem jakieś 5 razy i nawet pisałem... tak to wygląda w ASO.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze wyczytałem, że trzeba coś tam ogarnąć. Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedzi. Super. Czyli to już wiem jak ogarnąć by uniknąć problemów.

 

Mam nadzieję, że kiedyś Was spotkam. To macie po ogromnym, zimnym piwie za to.

Już to zapisuję, bo jak znam siebie. To za chwilę zapomnę co i jak ?

Dziękuję jeszcze raz. Dobra. Koniec tego dobrego, idę dalej czytać.

Edytowane przez ahaed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 09:27, jacek00 napisał:

Tak tylko 13 pin, i zaznacz, że ma mieć stałe zasilanie i zasilanie po zapłonie, bo nie jest to takie oczywiste, że Ci to zamontują. Jeśli chcesz przyczepę z 2010 roku to w ogóle zapomnij o 7 pinach - wszystkie przyczepy są standardowo na 13 pin. 

 

A co się stanie jak zamówię po prostu montaż haka z wiązką 13 pinową? Bo widzę, że z prostej rzeczy robi się coś absurdalnie skomplikowanego.

Co w przyczepie kempingowej (nowej) nie będzie działało, albo będzie działało źle (np. wspomniana lodówka, ledy)?

Czy da się to samemu ogarnąć już po montażu (takim nazwijmy go standardowym)?

No i jaka powinna być średnica przewodu skoro nie 1.5mm2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą, i zapewne tak zrobią że dadzą wtyczke 13pin ale z pustymi pinami

 

6 minut temu, marian36 napisał:

No i jaka powinna być średnica przewodu skoro nie 1.5mm2?

Jeżeli do lodówki to min 2,5mm a nawet 4mm jak leci przez całe auto bo aku jest z przodu

6 minut temu, marian36 napisał:

Bo widzę, że z prostej rzeczy robi się coś absurdalnie skomplikowanego.

Bo w serwisach pracuje banda ignorantów, co prostej rzeczy nie potrafią ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marian36 napisał:

A co się stanie jak zamówię po prostu montaż haka z wiązką 13 pinową? Bo widzę, że z prostej rzeczy robi się coś absurdalnie skomplikowanego.

Nie będziesz mieć zasilania po zapłonie i zasilania ciągłego. Czyli nie zasilisz lodówki w budzie i nie będziesz miał zasilania np. lampek. 

5 minut temu, marian36 napisał:

Co w przyczepie kempingowej (nowej) nie będzie działało, albo będzie działało źle (np. wspomniana lodówka, ledy)?

Nic nie bę∂zie działało, bo buda nie będzie mieć zasilania. No chyba, że zamontujesz akumulator "hotelowy" a lodówkę będziesz używał na gazie. W takim wypadku nie będziesz potrzebował zasilania z 13 pin

5 minut temu, marian36 napisał:

No i jaka powinna być średnica przewodu skoro nie 1.5mm2?

Min. 2,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marian36 napisał:

Tylko, że zazwyczaj cena wiązki 7 pin i 13 pin się różni, to chyba nie dają tylko innego gniazdka, tylko ciągną przewody? Chyba, że aż taka to patologia...

Chyba to słowo klucz ? 99% osób i tak nie używa tych kabli dlatego nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Pytanie do praktyków , którzy ciągali 3008 - ką przyczepy po górach .

Zakupiłem Hobby 410 z 2008r i podnoszę jej DMC z 1200 do 1350 i słyszałem , że ten samochód nie bardzo się nadaje do przyczep bo jest za miękki i powyżej 80/h zaczyna być nie za halo ze stabilnością jazdy ; auto fajne i wyszłoby < 3500 w zestawie ale ??? ; prawda to czy bajdy ? Rozważam też 508 2,0 min 150 koni w kombiaku ; co poradzicie ?.

XP 1,8 Lpg z 2005r. po płaskim ciągnie ale byle pagórek widzi długo wcześniej niż ja ?

Pozdrowionka :hej:

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janm napisał:

Witam

Pytanie do praktyków , którzy ciągali 3008 - ką przyczepy po górach .

Zakupiłem Hobby 410 z 2008r i podnoszę jej DMC z 1200 do 1350 i słyszałem , że ten samochód nie bardzo się nadaje do przyczep bo jest za miękki i powyżej 80/h zaczyna być nie za halo ze stabilnością jazdy ; auto fajne i wyszłoby < 3500 w zestawie ale ??? ; prawda to czy bajdy ? Rozważam też 508 2,0 min 150 koni w kombiaku ; co poradzicie ?.

XP 1,8 Lpg z 2005r. po płaskim ciągnie ale byle pagórek widzi długo wcześniej niż ja ?

Pozdrowionka :hej:

Ja mam 5008 ,więc podobna konstrukcja, przyczepa 1700 kg i śmiga aż miło...a do tego spalanie ok 11 l przy jeździe na autostradzie ok 100 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, janm napisał:

Witam

Pytanie do praktyków , którzy ciągali 3008 - ką przyczepy po górach .

Zakupiłem Hobby 410 z 2008r i podnoszę jej DMC z 1200 do 1350 i słyszałem , że ten samochód nie bardzo się nadaje do przyczep bo jest za miękki i powyżej 80/h zaczyna być nie za halo ze stabilnością jazdy ; auto fajne i wyszłoby < 3500 w zestawie ale ??? ; prawda to czy bajdy ? Rozważam też 508 2,0 min 150 koni w kombiaku ; co poradzicie ?.

XP 1,8 Lpg z 2005r. po płaskim ciągnie ale byle pagórek widzi długo wcześniej niż ja ?

Pozdrowionka :hej:

Gadka. W Grecji rozmaiłem z użytkownikiem 3008 1,6HDi i nie wnosił zażaleń na prowadzenie. 5 osób i 460 fenda na haku. Jedynie, że na długich autostradowych podjazdach trzeba było ogrzewanie włączać aby schodzić silnik.

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.