Skocz do zawartości

Peugeot 3008 2.0HDI


ahaed

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam mam pytanie ile wam średnio pali 2.0 hdi przy ciągnięciu przyczepy?

Ja ciągnę przyczepke Dmc 1300 kg Ds5 2.0 hdi 163 km zrobiony na 188 km po zmianie programu i mi wychodzi z przyczepką między 8 a 10 litrów na 100.

A bez przyczepki średnio po mieście 7 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Traktor zakupiony , hak założony . Peugeot 3008 2,0 HDI , 150 kucy , manual , 2016 z przebiegiem 54tyś , salon PL  1-wszy wł. ; garażowany , nie walony - właściciel płakał jak oddawał :hehe: Zrobiłem solówką ponad 2 tyś km i muszę stwierdzić , że 150 kucy i 340 niutków robi swoje i odnoszę  wrażenie , że w górach z przyczepką też sobie poradzi . Odnośnie haka : przedzwoniłem do serwisu Peugota i zaśpiewali około 3 tysi więc założyłem za połowę ceny u lokersa zwykły przykręcany do 1500kg i 70 nacisku ; gniazdo7 pin ;  trochę musiał pogłówkować z wyłączaniem czujników cofania ale dał radę . Po przemysleniach podjąłem decyzję , że na 9 i 10 pin mam wywalone ( solar na dachu i akumulator w przyczepie ) .Kasa która ,, została " z haka pójdzie na 3 nówki opony do przyczepki i jeszcze coś zostanie .

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacekzoo napisał:

2.0 hdi w c4gp 150KM z budą 1600 i szerokość 250 okolice 11-12/100km

Podobnie 5008, 2.0, 180 km, tyle ze buda 1700 km i rowery na aucie. Solo, jakies 5,5-6 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mamy ciekawy jestem jakie macie przebiegi ja 150 tkm i nic oprócz rzeczy eksploatacyjnych. Sąsiad ma pegueota 5008 z 2008 roku z przebiegiem 550 tkm i silnik mu chodzi rewelka  raz turbinę regenerował wtryski i sprzęgło a poza tym leje i jeździ. Dodam że jeżdżą z niewiadowką.

Janm ja przy montażu haka nie wylaczylem czujników cofania. Piszczą mi tylko jak jest mokry hak na deszczu a gdy jest sucho to nic .

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 21:32, janm napisał:

Traktor zakupiony , hak założony

Gratki :ok:

W dniu 17.12.2021 o 21:32, janm napisał:

150 kucy i 340 niutków robi swoje i odnoszę  wrażenie , że w górach z przyczepką też sobie poradzi

Nie może być źle, tym bardziej z Twoimi, dość lekkimi przyczepkami ;) 

W dniu 17.12.2021 o 21:32, janm napisał:

Po przemysleniach podjąłem decyzję , że na 9 i 10 pin mam wywalone

Lodówkę gazem zasilasz?

Przewody do pinów 9 i 10 spokojnie sam pociągniesz prosto z akumulatora, jak będzie potrzeba. Oczywiście z bezpiecznikami i jednym przekaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lbuster napisał:

Gratki :ok:

Nie może być źle, tym bardziej z Twoimi, dość lekkimi przyczepkami ;) 

Lodówkę gazem zasilasz?

Przewody do pinów 9 i 10 spokojnie sam pociągniesz prosto z akumulatora, jak będzie potrzeba. Oczywiście z bezpiecznikami i jednym przekaźnikiem.

Jak będzie potrzeba to owszem podciągnę z akumulatora auta linką ,, 6"-tką przez bezpiecznik + przekaznik uruchamiany po zapłonie i masę na dodatkowe gniazdo na hak i będzie tylko do lodówki ; mrożonek nie wożę a jak do tej pory to świetnie się nam sprawdzała metoda włączenia 2 dni przed wyjazdem lodówki na 230V a przed ruszeniem w trasę dołożenie 2 dużych zamrożonych butelek wody mineralnej ; jedzonko na trasę w podręcznej torbie + duża butla mrożonej wody na dnie . Ostatecznie mogę na dłuższym postoju odpalić z gazu. Planujemy już na Wielkanoc pojechać w góry i sprawdzić zestaw jak się spisuje a w połowie czerwca na dłużej ruszyć do kochanej Grecji bo cosik dawno już nas tam nie było - a co emerytom też się coś od życia należy :)       Pozdrowionka dla Was i wspaniałych wyjazdów w 2022 roku :hej:                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janm, skoro nie jeździsz na gazie to zdecydowanie polecam lodówkę na 12V. Nawet, jak Ci nie będzie dobrze chłodziła to przynajmniej utrzyma temperaturę w trakcie jazdy. Nie wyobrażam sobie Grecji bez tego ;) Bardzo mała inwestycja, robota nieskomplikowana, jedynie przeciągnięcie przewodów przez kabinę może nastręczyć trochę problemów z plastikami, grodzią silnika itp. Ja puszczałem w listwach nad progiem i chyba w 30-60 minut ogarnąłem temat przeciągnięcia ;) Robiłem to w Maździe niecałe 10 lat temu i do tej pory wszystko działa jak należy. Ja co prawda puściłem 4mm2, ale na moją lodówkę wystarcza ;) 

Godzinę temu, janm napisał:

Pozdrowionka dla Was i wspaniałych wyjazdów w 2022 roku :hej:

Ja także życzę wszystkim więcej noclegów w przyczepie/kamperze niż w domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Trochę przejechane Peugeotem 3008 więc czas na podsumowanie :

Grecja - jazda przeważnie w deszczu więc wolno 80 - do 100 , spalanie w okolicach 8,5 /100  - rewelacja

Grecja - powrót , cholerny upał nawet do 40 stopni jazda po całości 100 - 115 do 120 , spalanie około 11,5 / 100 też uważam , że rewela zwłaszcza , że realna waga przyczepy pewnie była w okolicy 1330 - 1350 , chłodzenie ok żadnego przekraczania temperatury , klima cały czas włączona .

 

Generalnie to autko nadaje się do ciągania przyczep , 150 kucy i jak się okazało 370 niutków robi wystarczająco robotę ; ma potencjał nawet w górach  , jedyne co musiałem poprawić to przenieść akumulator z tyłu przyczepy na oś ( zbyt mały nacisk na hak i >100 czuło się niestabilność , po tym zabiegu próba na 130 wyszła pozytywnie :hehe: ) Niestety żeby jechać 6-tką trzeba trzymać minimum 90 - 100 poniżej durny komputer chce 5-tki - i ma niestety rację bo obroty są zbyt niskie ; 5-cio biegowa skrzynka byłaby idealna ale cóż takie czasy  6 - tkę dorobili i kuniec takie trendy . Autko ma trochę mały skręt i jest to trochę wkurzające nawet solówką . Ostatni wyjazd do Chłapowa na Alexę zrobione prawie 500 km , spalanie 8,5 / 100

Podsumowując niepotrzebnie obawiałem się , że może być nie za halo do przyczepy .

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo bez 6 biegu też byś już narzekał ;) Nikt nie każe wrzucać 6 (poza kompem), ja nawet  nie myślałem o tym. Silnik lekko jedzie na 5, dwumasa nie dostaje w zadek, a spalanie niższe bo silnik efektywniej pracuje, zawsze po naciśnięciu gazu była reakcja. 

6 bieg nie sprawdza się w jeździe z budką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.