Skocz do zawartości

Peugeot 3008 2.0HDI


ahaed

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2021 o 20:26, Tomiy napisał:

Gadka. W Grecji rozmaiłem z użytkownikiem 3008 1,6HDi i nie wnosił zażaleń na prowadzenie. 5 osób i 460 fenda na haku. Jedynie, że na długich autostradowych podjazdach trzeba było ogrzewanie włączać aby schodzić silnik.

No i takich sytuacji chciałbym uniknąć , w moim wieku bez klimy nie ujadę ; dlatego chciałbym coś z ropyla ze względu na moment , trochę kucy na zapasie i żeby się zmieścić do 3500 z zestawem ; oczywiście skrzynia manual . Przypuszczam , że takie rzeczy to były w ERZE ale może koledzy praktycy coś wymyślą , mam czas do wiosny na zakup ciągnika . Budżet do 70 tyś .Wszelkie sugestie rozważę i z góry dziękuję .

Pozdrowionka z Alexy :hej:

20210909_160717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam 1200 ale jestem w trakcie załatwiania formalności na 1350  i pewnie realnie coś koło tego się zakręci ( dołożony napęd , solar , akumulator 32kg ,bojler , sanki na koło , bagażnik na 2 rowery )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 20:26, Tomiy napisał:

Gadka. W Grecji rozmaiłem z użytkownikiem 3008 1,6HDi i nie wnosił zażaleń na prowadzenie. 5 osób i 460 fenda na haku. Jedynie, że na długich autostradowych podjazdach trzeba było ogrzewanie włączać aby schodzić silnik.

Skąd on wiedział, że trzeba schłodzić silnik? O ile się nie mylę, to w 3008 sam samochód wyłącza klimę i włącza ogrzewanie w przypadku kiedy silnik się przegrzewa.  U mnie jest to samo, a wyszło to przy okazji awarii wentylatora chłodnicy, który zwyczajnie przestał się kręcić i silnik mi się przegrzewał i auto samo włączało ogrzewanjie. 

W takim C4 Picasso z tym samym silnikiem i z budą o DMC 1300 kg nigdy silnik się nie musiał chłodzić nawet w totalnych upałach i na długich podjazdach po autostradach. W C4P nie miałem wskaźnika temperatury nawet, więc monitorowałem przez apę - nigdy temperatura się nawet nie zbliżyła pod czerwone pole. Wiec nadal podtrzymuję to co pisałem - w sprawnym aucie, przy sprawnym układzie chłodzenia mie ma potrzeby robić czegokolwiek - silnik doskonale sam się schładza, a jak nie może to sam wyłącza klimę i włącza ogrzewanie, bo nowe auta mają zabezpieczenia na wypadek przegrzania.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

 silnik doskonale sam się schładza, a jak nie może to sam wyłącza klimę i włącza ogrzewanie, bo nowe auta mają zabezpieczenia na wypadek przegrzania.

Oj to zależny od auta. Klime owszem i w starej lagunie II wyłączy, ale ogrzewania już nie włączy, bo miałem manualną klime. Zobacz jak @voku pokazywał w chorwacji, że się grzeje. Zresztą ja wolę sam zareagować zwolnic i jechać z klimą, a nie czekać na czerwoną skalę. W obecnym aucie wystarczy lekko zwolnic (np z 90 na 84) i już spada temperatura. Jeszcze raz mowie ze to dotyczy tepm zew powyżej 35-40 stopni.

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Skąd on wiedział, że trzeba schłodzić silnik?

Wiem ze miał chipa na 150 kucy i to może przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tomiy napisał:

Oj to zależny od auta. Klime owszem i w starej lagunie II wyłączy, ale ogrzewania już nie włączy, bo miałem manualną klime.

Przy manualnej wiadomo, że nie włączy ogrzewania. Przy automacie owszem.

Cytat

Zobacz jak @voku pokazywał w chorwacji, że się grzeje.

Ale Voku sam z siebie włączał ogrzewanie, chyba na wszelki wypadek, bo auto samo się jakoś mocno nie grzało - raczej wszystko było w normie. 

Cytat

Zresztą ja wolę sam zareagować zwolnic i jechać z klimą, a nie czekać na czerwoną skalę.

Ogrzewanie się włączy jeszcze przed czerwoną skalą. Jak  Ci temperatura poleci na czerwoną skalę to auto wywali Ci Stop i każe zatrzymać samochód.

Jak napisałem - ja miałem teraz przygodę przez zepsuty wiatrak chłodnicy gdzie silnik mi się grzał. Przy sprawnym chłodzeniu żadne podjazdy nie są straszne, ani długie, ani strome. Nawet auto klimy nie wyłącza. Tylko warunkiem jest sprawny układ chłodzenia.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim holownikiem ciągam teraz to widać pod moim zdjęciem i powiem Wam, że jestem przemiło zaskoczony tym EAT8

Mnie się pięknie adaptuje jak zapinam budę i spalanie jest zadziwiająco niskie!

Jeździłem już różnymi konfiguracjami w tym sezonie i złego słowa nie powiem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 23:17, Adasiuuu napisał:

Jakim holownikiem ciągam teraz to widać pod moim zdjęciem i powiem Wam, że jestem przemiło zaskoczony tym EAT8

Mnie się pięknie adaptuje jak zapinam budę i spalanie jest zadziwiająco niskie!

Jeździłem już różnymi konfiguracjami w tym sezonie i złego słowa nie powiem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego całkowicie się zgadzam ,moja buda 1600kg ciągnik 508 sw gt nie ma problemów z żadnymi podjazdami spalanie średnio wg. kompa 10,2 l. Skrzynia pracuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.09.2021 o 14:40, ZdzislawW napisał:

Kolego całkowicie się zgadzam ,moja buda 1600kg ciągnik 508 sw gt nie ma problemów z żadnymi podjazdami spalanie średnio wg. kompa 10,2 l. Skrzynia pracuje idealnie.

Miałem 508 GT po lifcie. Ale ja miałem 2.2 HDI.

Tak, są takie ;). 

Porównywałem 2.0hdi i tą co zdecydowałem się kupić... I zdecydowałem się na 2.2 bez ad blue itd. I nie żałowałem wyboru.

Już tam był plan założyć hak, ale w związku z podwójnie poprowadzonym wydechem itd itd. I ogólnie dość duże koszta by wyszły. Odpuściłem.

A tak przy okazji: Co mi w temat wcinacie? ? Ja o hak tu pytam ?

Edytowane przez ahaed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcinam się, bo zawodowo od 11 lat pracuję w Peugeot dlatego na temat tych samochodów wiem dość dużo i staram się tą wiedzą dzielić

Zatem gdybyś chciał się czegoś jeszcze więcej dowiedzieć to wal jak w dym

PS
2.2 były w starym modelu, a w aktualnym o którym pisałem ja i kolega wyżej, już tylko 2.0.
Ale na korzyść, to automat w tym modelu co miałeś był po prostu poprawny, ale to przestarzała konstrukcja, aktualne EAT8 robione przez PSA we współpracy z Asinem są przegenialne!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 23:00, Adasiuuu napisał:

Wcinam się, bo zawodowo od 11 lat pracuję w Peugeot emoji39.png dlatego na temat tych samochodów wiem dość dużo i staram się tą wiedzą dzielić emoji1305.png

Zatem gdybyś chciał się czegoś jeszcze więcej dowiedzieć to wal jak w dym emoji2956.png

PS
2.2 były w starym modelu, a w aktualnym o którym pisałem ja i kolega wyżej, już tylko 2.0.
 

 

Nie chcę podważać Twojej wiedzy, ale....

w modelach poliftowych...do lipca 2015 roku, montowano 2.2hdi. Którego ja miałem. Mogę wysłac numer vin byś się upewnił ?

A żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr, to patrz na przykład na to:

https://www.autoscout24.be/nl/aanbod/peugeot-508-2-2-hdi-gt-auto-full-options-toit-pano-garantie-diesel-grijs-9ba0424f-7149-4830-aa82-8de040e72542?cldtidx=2&sort=standard&lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&searchId=-650444671

https://www.autoscout24.be/nl/aanbod/peugeot-508-2-2-hdi-gt-auto-diesel-grijs-612720b8-ee05-4d93-95a3-ef9368e1a9a3?cldtidx=1&sort=standard&lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&searchId=140286497

 

Jest kilka sztuk tych samochodów. Posiadają zawieszenie ze starszego gt, normalny podwójny wydech, 2.2hdi, bez ad blue, 6 biegów w automacie....

I są po lifcie...

Życie potrafi czasem zaskoczyć co? ;)

 

ps: tylko do lipca były robione. 2015 lipiec i to też nie wszystkie modele.  Potem były już tylko 2.0hdi .

Jakbyś chciał więcej się dowiedziec na temat poliftowego 508 z silnikiem 2.2hdi i 204KM, to mogę Ci odpowiedzieć ;)

 

ps2: nie mów mi, że nie ma modelu auta, które miałem przez długi czas ;) . Poszukaj w kompie na firmie, jakie modele pezot robił. Bo zdziwisz się w wielu przypadkach... Miałem kiedyś 306 1.6 do której nie pasowały żadne tarcze hamulcowe. Jedynie od wersji S16 wchodziły... Dlaczego? Nie wiem. Taki model. Ktos dobrał, peżot coś pomylił... pojęcia nie mam... także wiesz. Jakby co to wiesz gdzie mnie szukać ;)

 

 

 

nie ma poliftowego 2,2hdi....buahahahaha

taa......

 

ps3: nie bierz tego osobiście do siebie. Ale właśnie dlatego jest małe "ALE" związane z serwisami... użytkownicy aut mają często wiekszą wiedze niż serwis ?

 

 

Edytowane przez ahaed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ahaed napisał:

Miałem kiedyś 306 1.6 do której nie pasowały żadne tarcze hamulcowe. Jedynie od wersji S16 wchodziły... Dlaczego? Nie wiem.

Może dlatego, że to jakiś składak i wsadzili co mieli pod ręką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Może dlatego, że to jakiś składak i wsadzili co mieli pod ręką ?

jakbym  przeniósł się do czasów fiata uno - niech pan przyjdzie z częścią w ręku to coś dobierzemy, bo oni wsadzali to co akurat było na magazynie - ulubiony tekst z serwisu fiata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ahaed napisał:

 

Nie chcę podważać Twojej wiedzy, ale....

[...]

nie ma poliftowego 2,2hdi....buahahahaha

taa......

 

 

To przeczytaj jeszcze raz dokładnie mojego posta. Nigdzie nie napisałem, że w polifotwych wersjach 508 poprzedniej generacji nie było tego silnika. Napisałem jedynie, że w obecnej generacji go nie ma. Oba linki które podałeś dotyczą poprzedniego modelu (nazwałem to w swoim poście "stary model" ) i tu wszystko się zgadza. Niemniej jednak ja użytkuję takiego jak załączyłem, a to nowy model, a nie lifting poprzedniej generacji :) 

Zatem wychodzi na to, że ten nieduczony pracownik salonu jednak obronił swoją wiedzę, a dzięki temu co piszę, właśnie kolejnej osobie pomogłem na PM. 
Stąd zanim zaczniesz komuś wytykać brak wiedzy, to sam sprawdź czy masz rację, bo tu błąd wynikał z niedoczytania/niezrozumienia mojej wypowiedzi przez Ciebie, a nie samego braku wiedzy czy Twojej, czy mojej :)

233758680_4434580173259335_5536552641380243656_n.jpg

Edytowane przez Adasiuuu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.