Skocz do zawartości

Dethleffs C'Joy 480QLK


rolf

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, rolf napisał:

Jeszcze nie. Jeśli fabryka nie kłamie, to na styk się zmieści. 

Problem mam z naciskiem na hak. W budce mam tylko trochę ubrań, rozmieszczone we wszystkich szafkach, lodówkę nad osią pełną, zbiornik wody przy osi prawie pełny, bakista z kołem i butlami plus gaśnica. I nacisk 80kg. Mógłbym coś z tylu wrzucić, ale na stabilność dobrze to nie wpłynie. Hak w cytrynie na 70kg.

Oj nie ufałbym fabryce :) 

Za dużo masz nawalone w bakiście. Nie da się koła zapasowego pod podwozie wrzucić? Dwie butle Ci są na prawdę potrzebne? mi 11kg starcza na dwa sezony, tyle, że nie mam termy gazowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem podobnie u siebie. 

Z tego względu butle zmieniłem na 5kg. Na razie były dwie nocki z ogrzewaniem, myślę że ze 50 godzin lodówki i kilkanaście posiłków na gazie. Cały czas jeszcze jest gaz. Jako rezerwę wożę butlę 2kg oraz przejściówkę. W razie braku gazu mam co podłączyć , do czasu znalezienia w okolicy miejsca wymiany butli 5kg.

Mam w bakiście też mały zbiornik wody, i staram się aby do jazdy było tylko awaryjnie 2-3 litry wody, w razie potrzeby umycia rąk itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, olas1 napisał:

Nie da się koła zapasowego pod podwozie wrzucić?

Też bym to sugerował, ale najpierw niech sprawdzi czy koło wejdzie w miejsce, gdzie producent ramy to przewidział. W tym układzie piecyk jest chyba tuż za osią i może być jak u mnie -  okazało się, że opona ma konflikt z bebechami od pieca i...zostałem z wieszakiem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin T napisał:

Też bym to sugerował, ale najpierw niech sprawdzi czy koło wejdzie w miejsce, gdzie producent ramy to przewidział. W tym układzie piecyk jest chyba tuż za osią i może być jak u mnie -  okazało się, że opona ma konflikt z bebechami od pieca i...zostałem z wieszakiem :angry:

a wieszak dobiera się do ramy? mam 490KMF może bym wziął od Ciebie jak pasuje? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, olas1 napisał:

a wieszak dobiera się do ramy? mam 490KMF może bym wziął od Ciebie jak pasuje?  :) 

Tak, w Alko jest 5 różnych wersji. W katalogu jest tabelka.

Mój to Alko typ EH1 1450-1850mm.

Jak będziesz chętny, pisz na pw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin T napisał:

Tak, w Alko jest 5 różnych wersji. W katalogu jest tabelka.

Mój to Alko typ EH1 1450-1850mm.

Jak będziesz chętny, pisz na pw :) 

Szukam w Internetach, ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiej ja potrzebuje. Może coś w instrukcji piszą, zerknę w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, olas1 napisał:

Szukam w Internetach, ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiej ja potrzebuje. Może coś w instrukcji piszą, zerknę w domu.

Zmierz odległość między ściankami ramy i sprawdź szerokość opony.
TU masz katalog. Strona 492.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 11:15, olas1 napisał:

Oj nie ufałbym fabryce :) 

Za dużo masz nawalone w bakiście. Nie da się koła zapasowego pod podwozie wrzucić? Dwie butle Ci są na prawdę potrzebne? mi 11kg starcza na dwa sezony, tyle, że nie mam termy gazowej. 

Nie po to kupiłem dwie butle, żeby wozić jedną ?

Koło może rzeczywiście do holownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rolf napisał:

Nie po to kupiłem dwie butle, żeby wozić jedną ?

Koło może rzeczywiście do holownika. 

To woź jedną pełną, drugą pustą :) 

A koło pod podwozi na sanki. 

Edytowane przez olas1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 12:11, dudek_t napisał:

Dwie butle w bakiście na lato to szaleństwo :) Do tego zapas out na kosz za osią lub do bagażnika samochodu i odrazu będzie inna rozmowa.

 

Pierwsza trasa za nami. 80kg to za dużo na cytrynę, przerzuciłem lewarek, klucz, przedłużacz do samochodu i od razu przestało bujać. 

1 minutę temu, olas1 napisał:

To woź jedną pełną, drugą pustą :) 

A koło pod podwozi na sanki. 

Zanim ją opróżnię, to z rok minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie to za dużo czasu na forum spędziłem. Ile człowiek by dłużej żył jakby się nie martwił naciskiem na hak, przeladowaniem budy, wężykowaniem, czy nie podnoszeniem budy na podporach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 14:15, pawel1966 napisał:

Bardzo fajna i niech się toczy jak najdłużej!

Ale mam pytanie o ten bojler gazowo elektryczny. Czy to jest TRUMA BGE 10??Pytam, bo zamierzam zamontować taki w miejsce trumy TT i interesuje mnie jak daleko od ściany można to maksymalnie zamontować. Masz może jakieś zdjęcia gdzie i jak masz to zamontowane?

 

20210626_140443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.