Skocz do zawartości

Prasa motoryzacyjna


Karrol

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wspominałem kiedyś o tym, ale np. Auto Świat kiedy zaczynał się pojawiać w Polsce nie oferował nic więcej prócz przedruków z niemieckiego Auto Blid'a, pisał o samochodach, których wogóle nie było na naszych drogach. Również go krytykowano co jednak dało efekt. Obecnie jest już co poczytać niemal w każdym numerze :ok:

 

jeśli ktoś lubi czytać farmazony wypisywane dziwnym, pseudo-młodzieżowym językiem, tudzież jest fanem niemieckiej motoryzacji, ale przede wszystkim wszelakiej maści aut grupy vw, to-a i owszem- ma co poczytać.

niestety, ale merytorycznie aś to jedna z najgorszych gazet motoryzacyjnych na rynku i mam nadzieję, że PC będzie się zmieniał na lepsze, a nie obierze drogę w stylu wcześniej wymienionego pisma. Inaczej ludzie niechętnie będą na Pc patrzyli- wystarczy wejść na forum czytelników aś (na którym jeszcze do niedawna byłem aktywny), żeby sobie zobaczyć, jak zła gazeta może zniechęcić czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoTechnika Motoryzacyjna i Van Extra.

To najlepsze czasopisma motoryzacyjne.

Ale wymagają pewnej wiedzy.

Reszta do wspólnego kotła. :ok: Ale i tak niektóre czytam.

Pozdrawiam AdamH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś lubi czytać farmazony wypisywane dziwnym, pseudo-młodzieżowym językiem, tudzież jest fanem niemieckiej motoryzacji, ale przede wszystkim wszelakiej maści aut grupy vw, to-a i owszem- ma co poczytać.

 

No, nie podzielam Twojej opinii. Uważam, że AŚ jest jednym z lepszych pism motoryzacyjnych. Owszem, są stronnicze teksty ku markom niemieckim (np. red. Michała Krasnodębskiego), ale są też redaktorzy bardziej obiektywni.

 

A co do pseudo-młodzieżowego jezyka to jest dobry krok. Nie czyta się tego jak ksiażki telefonicznej.

 

Dlatego od zawsze czytalem Motor...

 

Jak pojawił się kilka lat temu za 1zł to wg mnie był cieniutki. Teksty słabe były, w porównaniach nie potrafili za dobrze ocenić dlaczego wygrywało auto X nad Y. Ale dość szybko się rozwijają i niektóre numery są świetnie. Lepiej widzą polskie realia, nabierają doświadczenia. AŚ już ma stały średni poziom.

 

Kupuje też co raz jakieś inne miesięczniki (Auto Motor Sport, Auto Sukces...) i nie przekonały mnie bym kupował co miesiąc.

 

AutoTechnika Motoryzacyjna i Van Extra.

To najlepsze czasopisma motoryzacyjne.

 

A to będę musiał zobaczyć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal :) , ale ja mowie o tym Motorze co juz od jakichs 40 lat wychodzi, jeszcze o Syrenie tam pisali...

Ojciec to nawet w kiosku teczke na niego mial, a Mama to znowuz taki tygodnik Zwierciadlo, tak ze kiedys tez fajne pisma byly, nie zeby to jakos tak nagle sie pojawily a tylko Trybuna Ludu byla, no fakt, komorek wtedy i internetu to nie bylo...Telewizja czarno-biala juz tak.

I pojawily sie pierwsze Niewiadowki co Motor szeroko opisywal. :) Bylismy w RWPG, teraz podobnie, tylko nazwa krotsza...Za to pisma jakby niekoniecznie nasze ALE Niewiadowki trzymaja sie mocno.

 

Dinozaur motoryzacyjny Troll. :)

 

Auto Technika Motoryzacyjna tez zacne pismo, kiedys czytywalem...i polskie jeszcze chyba. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal , ale ja mowie o tym Motorze co juz od jakichs 40 lat wychodzi, jeszcze o Syrenie tam pisali...

 

To niby ten sam :) Ale wiem o co Ci chodzi. Niedawno odkryłem ciekawostki w starych rocznikach (lata 60-70) i czekam właśnie na przesyłkę gazetek :) Fajnie one są pisane, z duszą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal :ok: , ale ja mowie o tym Motorze co juz od jakichs 40 lat wychodzi

 

Motor jest wydawany od 1952 roku, czyli od 57 lat. Pamiętam, ze jak byłem mały, to świętowali 50-lecie :)

w międzyczasie mieli sporo przemian, a w ostatniej dekadzie zmieniali się 2 razy, ale wg mnie pierwsza przemiana wyszła im zdecydowanie na gorsze (wymuszona zmianą wydawnictwa zdaje się), a ta ostatnia na szczęście poprawiła trochę wizerunek gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarka poszukaj taki czerwony z Polmozbytu. W 1979 roku kosztował 5350 zł. Pamiętam jak kase zbierałem.

Kurcze to było 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.