Skocz do zawartości

KNAUS Sudwind 580 QS


diversKRK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, diversKRK napisał:

 jest miernik poziomu wody koło toalety....

 

Taka przeszklona rurka z boku, mój brat ma taką w Tabbercie  i wodę leje oddzielnie do spłuczki, jak otworzy drzwi serwisowe od toalety to u góry jest taki lejek, jego przyczepa 18r, nie wiem jak to w twojej jest ale jak ma miernik to na bank leje się wodę oddzielnie, tak mi się wydaje.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przeszklona rurka z boku, mój brat ma w Tabbercie taką i wodę leje oddzielnie do spłuczki, jak otworzy drzwi serwisowe od toalety to u góry jest taki lejek, jego przyczepa 18r, nie wiem jak to w twojej jest ale jak ma miernik to na bank leje się wodę oddzielnie, tak mi się wydaje.
Tu jest kibel Dometic a nie Thetforda. I spłuczka idzie ze zbiornika na świeżą wodę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:
15 minut temu, peja76 napisał:
Taka przeszklona rurka z boku, mój brat ma w Tabbercie taką i wodę leje oddzielnie do spłuczki, jak otworzy drzwi serwisowe od toalety to u góry jest taki lejek, jego przyczepa 18r, nie wiem jak to w twojej jest ale jak ma miernik to na bank leje się wodę oddzielnie, tak mi się wydaje.

Tu jest kibel Dometic a nie Thetforda. I spłuczka idzie ze zbiornika na świeżą wodę

Czyli tak jak u mnie ok,  wolał bym mieć taką jak ma brachol i lać wodę z dodatkowym płynem do oddzielnego zbiornika, więcej pierdzielenia ale zawsze przy spłukiwaniu zdezynfekuje toaletę płyn, a u nas tylko woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diversKRK napisał:

drugiej strony jest miernik poziomu wody koło toalety....

Jezeli chodzi Ci o ikonki w przycisku, to jest to poziom napelnienia kasety fekaliami, a nie poziom wody. 

Ja osobiscie uzywam tabletek niebieskich Thetforda. Po przerobienii kilku srodkow uwazam je za najlepsze. Po miedzy wyjazdami tabletki Dometica zalobiegajace odkladananiu sie osadow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Tak mnie zdziwiło brak pojemnika na wodę do spłukiwania, że zapomniałem, że kaseta też ma wskaźnik z poziomem napełnienia i na siłę szukałem spłuczki. Teraz już wszystko jasne.

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peja76 napisał:

Czyli tak jak u mnie ok,  wolał bym mieć taką jak ma brachol i lać wodę z dodatkowym płynem do oddzielnego zbiornika, więcej pierdzielenia ale zawsze przy spłukiwaniu zdezynfekuje toaletę płyn, a u nas tylko woda.

tak, to jest najlepsze rozwiązanie - lejesz dużo różowego płynu i muszla ma lepszy poślizg  + ładnie pachnie :)

niestety, żeby to zrobić w kamperze - trzeba by dodać kolejny zbiornik,  min 10l a to zbędne kilogramy.

My od tego roku też przesiedliśmy się z płynu thetford lawendowego na saszetki, ogółem jest minimalnie lepiej z saszetkami. Płyn wożę dodatkowo - np na ostatnie godziny wyjazdu aby nie marnować saszetki np na drogę powrotną.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maarec napisał:

, to jest najlepsze rozwiązanie - lejesz dużo różowego płynu i muszla ma lepszy poślizg  + ładnie pachnie

Jest fajny spray Dometica na to:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.